• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
искам ако някой може да ми изпрати снимка с настройките на новия тъч!!!
Много пелети заминаха и този шнек ли е какво е неговата мамица яко дърпа
грам не разбирам от къде и как да влезна за настройки и прочие просто ми е пълна лудница ще съм благодарен ако някой ми снима или ми обаяни малко по като на Индианец!!!
Благодаря
По принцип е трябвало да са я настроили като са я пускали. Нямаш ли контакт на този, който я е настройвал?
Налага се както при карането на автомобил ,собственика на пелетно устройство да може да го управлява ,за да не катастрофира :wink: ,това ще му спести проблеми .Още преди закупуването на пелетно устройство си задавайте тази мисъл - бах мааму аз туй чудо дали ше мога да го управлявам ,спирам ,пущам ,леки корекции и тъй нататък .След това при монтажа изисквайте да ви бъде обяснено как става това и най важното - вдявайте в нещата . :wink: не се сърдете за хубаво го казвам . :)
Абе filma донякъде съм съгласен с теб, ама не напълно. Ще използвам твоя пример с автомобила - никой не очаква от теб да си правиш настройка на двигателя, пък била и тя фина. Да, трябва да знаеш как да го управляваш, но до там. Маслото най-вероятно не си го сменяш сам нали, окачването също надали сам си го оправяш. Същото е и с камините - ако си вещ в занаята или поне малко да отбираш би могъл да правиш елементарни неща като да си изчистиш димогарните тръби и вентилаторът например, но да си мислиш, че можеш да настроиш горивния процес ми идва малко в повече.

Не случайно сервизното меню е "сервизно". Ако трябваше човек сам да си бърника по тия неща щяха да бъдат в "потребителското меню" и нямаше да са заключени с код.
Всеки ден се сблъсквам с тези неща ,звънят ми хора от форума за подобни проблеми свързани с камините ,мисля - мисля и няма как хората с камини да не се напънат малко да разбират по важните неща,просто няма как то е необходимост .Пак повтарям камината иска пипване което трябва да става и от клиента ,нее някаква вещ която е константа ,почти жив органижъм който трябва да се следи коригира при нужда - тоеа не може да става винаги от инсталатора .Аз дори да имам камина ,няма постоянно да викам майдтор да ми вдигне подаване на пелети с 2 секунди или въздуха с 5% .Такова е положението - налага се иначе ще има неудобства .
Те точно това е неудобното, че ясно ми е дето да променя подаването, ама;
-не знам как да вляза в платеното меню.
-не знам кой параметър отговаря за подаването.
Мамка им! Тоя свят е чисто комерсиален.
Има едно момче, от Аксаково, дето ги разкоства. Има и още няколко души по в час, ама не всеки му щрака главата в тая посока, та трябва да си плати.
филма, не е необходимо хората да пипат там. Просто инсталаторът трябва да си е свършил работата както трябва и няма да има необходимост от донагласяне. На мен защо не ми звънят за такива настройки? Звънят ми като си сменят пелетите и има някаква голяма разлика в качеството, но дори и тогава от потребителското меню в повечето случаи се решава проблемът.

Също така, ако производителя си настрои фабрично продуктите както трябва, няма да има необходимост от кой знае каква настройка на място. Проблемът е, че всеки почна да заварява две ламарини, слага им по една запалка, шнек, помпа и електроника за пелетни камини, които в България са едно-две като вид и казва ей ти камина. После тоя дето си я купи да си я настройва или този, който я монтира съответно.

Колко пъти ти се е случвало да пуснеш пелетна камина и да не ти се налага да пипаш системните настройки?
daniel.trifonov написа:Ето още едно ръководство, което е на български, но е малко лошо сканирано цък. Колегата Rumen72 го беше качил в друга тема.
За колегата Георги Събев - погледни параметър Ih24.

Благодаря =D> намерих го кода е делта д 23 и го направих на 5 :) остава ми да направя и помпата да стартира от 45 градуса... и там ще имам нерви :mrgreen:
НАЗАД ПО ТЕМАТА ИМА НАСТРОЙКИ НА ШНЕКА!!!ПОМПАТА МНОГО КЪСНО ЩЕ ВКЛЮЧВА ,АЗ СЪМ Я НАПРАВИЛ НА 37ГР.А КОДА ЗА НАСТРОЙКИ Е 0000
ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА КАТО ГИ ПРОЧЕТЕШ 5/6 ПЪТИ ЩЕ ГИ НАВЪРЖЕШ :-D .АЗ СЪМ ЗА СЕГА 15КГ ЗА 35Ч. 100КВМ. МА СПОРЕД МЕН ОЩЕ БИ МОГЛО ДА СЕ СВАЛИ
Ако искаш пиши ще помагам колкото мога за PS24 .ЕДИН СЪВЕТ :ЗАПИСВАЙ ПрОМЯНАТА НА СТОЙНОСТА НА ВСЕКИ ПАРАМЕТЪР КАКТО И ЗАВОДСКИЯ МУ ПОКАЗАТЕЛ.А ОТНОСНО ПОЛЗВАНЕТО НА СЕРВИЗНИ УСЛУГИ 120ЛВ. НА ПОСЕЩЕНИЕ ЗА СТАНДАРТА В БГ СИ Е ЧИС ОБИР :axe:
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”