• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Иван П. Иванов - напреднал
Иван П. Иванов написа:
vlado9393 написа:
параметрите ми трябват за GF24 с новото управление
нещо не мога да го кача за файла става въпрос дай ел. поща
https://drive.google.com/file/d/0B2UL-I ... lrb1U/view копирай този линк ако имаш затруднение

search.php?keywords=%D1%86%D1%8A%D0%BA&fid%5B0%5D=10 там чети имаш по долу активен :partyman: ЦЪК
vlado9393 - помощник
много ти благодаря колега отивам да се мъча
Колеги скоро закупих котел с горелка Golden fire GF 35, но ми се струва, че харчи доста пелети и не смея да мисля как ще изкарам зимата. Та мисълта ми е ако някой може да ми помогне с настройките на горелката за икономичност ще съм благодарен. В момента към системата са вързани 4 радиатора, две лири и два бойлера. Радиаторите са с термоглави. Снощи пробвах следната ситуация накарах водата да стигне 68 градуса и намалих степента на горелката на 2 съответно цяла нощ изгори един чувал плети, но водата падна на 48 градуса и радиаторите едва грееха, не ми се мисли ако е на 5 степен да подържа тези 68 градуса колко пелети ще отидат. Горелката е от новия тип на Golden fire.
asen.angelov написа:
Колеги скоро закупих котел с горелка Golden fire GF 35, но ми се струва, че харчи доста пелети и не смея да мисля как ще изкарам зимата. Та мисълта ми е ако някой може да ми помогне с настройките на горелката за икономичност ще съм благодарен. В момента към системата са вързани 4 радиатора, две лири и два бойлера. Радиаторите са с термоглави. Снощи пробвах следната ситуация накарах водата да стигне 68 градуса и намалих степента на горелката на 2 съответно цяла нощ изгори един чувал плети, но водата падна на 48 градуса и радиаторите едва грееха, не ми се мисли ако е на 5 степен да подържа тези 68 градуса колко пелети ще отидат. Горелката е от новия тип на Golden fire.
И аз съм с тая ламя..... пробваш на П4 влизаш в системното мену като задаржиш СЕТ после влизав в шнек после С06 го прависш на 6 сек .
при мен така средно ми дава 1.8 килограма на час ако открия и по добар наяин ще споделя :)
Rumen72 - специалист
Georgi Sabev написа:
asen.angelov написа:
Колеги скоро закупих котел с горелка Golden fire GF 35, но ми се струва, че харчи доста пелети и не смея да мисля как ще изкарам зимата. Та мисълта ми е ако някой може да ми помогне с настройките на горелката за икономичност ще съм благодарен. В момента към системата са вързани 4 радиатора, две лири и два бойлера. Радиаторите са с термоглави. Снощи пробвах следната ситуация накарах водата да стигне 68 градуса и намалих степента на горелката на 2 съответно цяла нощ изгори един чувал плети, но водата падна на 48 градуса и радиаторите едва грееха, не ми се мисли ако е на 5 степен да подържа тези 68 градуса колко пелети ще отидат. Горелката е от новия тип на Golden fire.
И аз съм с тая ламя..... пробваш на П4 влизаш в системното мену като задаржиш СЕТ после влизав в шнек после С06 го прависш на 6 сек .
при мен така средно ми дава 1.8 килограма на час ако открия и по добар наяин ще споделя :)
ОООФФФ - ша ма уморитееее!
Меню на шнек
C01 - Мощност на запалване;
C02 - Мощност на стабилизиране;
C03 - Мощност 1;
C04 - Мощност 2;
C05 - Мощност 3;
C06 - Мощност 4;
C07 - Мощност 5;
C09 - Мощност на периодично почистване;
C10 - Мощност на повторно запалване;
C11 - Мощност на модулация;
C12 - Мощност в режим на готовност;
P05 - Период на шнек;
P27 - Минимално работно време на шнек;
P35 - Импулси за оборот


Меню на вентилатора за горене
U01 - Мощност на запалване;
U02 - Мощност на стабилизиране;
U03 - Мощност 1;
U04 - Мощност 2;
U05 - Мощност 3;
U06 - Мощност 4;
U07 - Мощност 5;
U09 - Мощност на периодично почистване;
U10 - Мощност на повторно запалване;
U11 - Мощност на модулация;
U12 - Мощност в режим на готовност;
P23 - Мощност на гасене;
P14 - Минимална скорост на вентилатора за горене;
P30 - Максимална скорост на вентилатора за горене;
P29 - Импулси за оборот

Меню на термостатите
L00 - Фото сензор мин;
IL00 - Хистерзис Фото сензор L00;
L01 - Фото сензор има пламък;
IL01 - Хистерзис Фото сензор L01;
T01 - Изключване на горелка;
T02 - Изключване на запалка;
T03 - Термостат за предварително гасене за ниска температура на димните газове;
T06 - Термостат за преминаване от Променливо запалване в Стабилизиране;
T07 - Максимална температура на димните газове;
T08 - Критична температура на димните газове;
T09 - Промяна от режим запалване в режим на работа;
T18 - Минимална температура против замръзване;
T19 - Старт помпа 1;
Ih19 - Активиране на Хистерзис на термостата на помпата;
T20 - Старт помпа 2;
T21 - Санитарен термостат 2 Безопасност;
Ih21 - Хистерзис на термостат на водогреен котел 2;
Ih24 - Хистерзис на термостат на водогреен котел;
T25 - Критична температура на водата в котела;
T26 - Минимална температура на водата в котела;
T27 - Максимална температура на водата в котела;
T28 - Контрол на температурата на отработените газове в Готовност;
T51 - Минимална температура на водата в буфера;
T52 - Максимална температура на водата в буфера;
T56 - Термостат за управление на мощности Aux2, Aux3 и V2 (ако P48 или P36 или P44=3);
T57 - Температурната разлика между котела и буфера;
Ih57 - Хистерзис на диференциален термостат;
Ih58 - Хистерзис на термостата на буфера;
T59 - Активиране на Помпа P2 (само ако P26=4, 10) БУФЕР;
Ih59 - Активиране на Хистерзис на термостата на Помпа P2 (само ако P26=4, 10) БУФЕР;
T60 - Термостат на връщащата се в котела вода (само ако P26=7, 8 )
Ih60 - Хистерзис на предпазен термостат на котел (само ако P26=7, 8 )
T78 - Температура за безопасност на сондата на буфера;
T79 - Температура на сонда за битова гореща вода;
Ih79 - Хистерзис на температура на сонда за битова гореща вода;
T80 - Температура за безопасност на сондата за БГВ;
T81 - Разлика между сонда на буфер и сонда на БГВ;
Ih81 - Хистерзис на диференциален термостат 2;
T83 - Максимален диапазон на температура на БГВ

да можеше и някой лев да изкарам!
ТОВА Е ЗА ГОРЕЛКИТЕ - ЗА КАМИНИТЕ ИМА РАЗЛИКА В МЕНЮ ТЕРМОСТАТИ
Всичко добре до тук, а някакви примерни настройки ?
Rumen72 - специалист
asen.angelov написа:
Всичко добре до тук, а някакви примерни настройки ?
Всеки обект е уникален, така ,че си иска специфичните и уникални настройки за него!
Факторите са много и различни потделно и взети накуп! Така ,че примерните настройки са заводстките, пък оптималните са уникалните за тебе, ама тях трябва да си ги настроиш сам!
Успехи!
syncho - майстор
:) asen.angelov бях писал някъде, че тези камини са все едно да си купиш чисто нова кола и да трябва след това да си настроиш компютъра, че да ти работи двигате по теб. Иначе има заводски настройки, ама те не са за теб. То по-добре изобщо да не правят настройки, ами да ги дават със занулени параметри и всеки да си ги прави сам в къщи. Изключително непрофесионално!
vlado9393 - помощник
колеги да почна да досаждам и аз от къде да променя температурата на помпата на каминаГФ24 новото управление опитах от Th19 пише старт помпа но не се получава
И аз за същата камина питам от кой параметър да наглася като се изгасва до колко градуса да следи димните газове че сега смъква до 45 и тогава застава във режим ИЗКЛ.Камината е PS24 със най новото управление.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: