• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen72 - специалист
vlado9393 написа:
колеги да почна да досаждам и аз от къде да променя температурата на помпата на каминаГФ24 новото управление опитах от Th19 пише старт помпа но не се получава
Тh19 И Тh20 на новите градуси на които искаш да ти вкючва помпата , и двата задължително иначе тръгва при по ниските на който и да е от двата параметъра! Успех.
marin_ks - специалист
syncho написа:
Абе filma донякъде съм съгласен с теб, ама не напълно. Ще използвам твоя пример с автомобила - никой не очаква от теб да си правиш настройка на двигателя, пък била и тя фина. Да, трябва да знаеш как да го управляваш, но до там. Маслото най-вероятно не си го сменяш сам нали, окачването също надали сам си го оправяш. Същото е и с камините - ако си вещ в занаята или поне малко да отбираш би могъл да правиш елементарни неща като да си изчистиш димогарните тръби и вентилаторът например, но да си мислиш, че можеш да настроиш горивния процес ми идва малко в повече.

Не случайно сервизното меню е "сервизно". Ако трябваше човек сам да си бърника по тия неща щяха да бъдат в "потребителското меню" и нямаше да са заключени с код.
Оооо автомобили ли. Пелетите са къде къде по млади. Какви гуми да си вземеш какво масло и какви ремъци и още куп неща са все сервизни неща. И то на производителя. И що се отнася до камината е въпрос на ПАРИ. Камината си е моя и пелетите са си мои и всичко останало. Откъде накъде ще е заключено. Та да идва някакъв си разбирач и да ми дрънка пари ли. До колкото разбрах и никои не е длъжен да ни обучава. Или се учиш сам или си плащаш. И правилно казва филма " преди да си купиш камион погледни дали имаш нужната категория"....
Здравейте, имам молба. Можете ли да ми кажете какво да променя в настройките за следните два проблема:
1. образува шлака. Предполагам че не обдухва достатъчно често. Поставен е стаен термостат а преди не се образуваше толкова. Сега нощем при достигане на стайна температура огасва, а не достига крайна температура на водата предполагам че е това.
2. При запалване се получава много силен пламък. Като погледна кошничката е пълна с пелети , а то пуска ли пуска и пелетите стоят в улея, защото няма къде да паднат. Като пусне вентилатор и аз чакам да гръмне стъклото. Започва една вибрация и пламъците се опитват да намерят изход. При достигане на температурата всичко се нормализира. Нощем обаче тя се пали по 3 пъти и огасва преди модулацията, а аз се будя от нея. Предполагам че е нещо за началното количество пелети.
С камина gfn24 съм и съм наясно с всеобщото мнение за обслужването и качеството, но каквото, такова. Знам паролата но вътре има много параметри и незнам кое да пипна. От фирмата ще реагират след 2 седмици минимум, а аз ще се гръмна до тогава.
Помагайте, моля.
Иван П. Иванов - напреднал
[quote="botunero"]Здравейте, имам молба. Можете ли да ми кажете какво да променя в настройките за следните два проблема:
1. образува шлака. Предполагам че не обдухва достатъчно често. Поставен е стаен термостат а преди не се образуваше толкова. Сега нощем при достигане на стайна температура огасва, а не достига крайна температура на водата предполагам че е това.
2. При запалване се получава много силен пламък. Като погледна кошничката е пълна с пелети , а то пуска ли пуска и пелетите стоят в улея, защото няма къде да паднат. Като пусне вентилатор и аз чакам да гръмне стъклото. Започва една вибрация и пламъците се опитват да намерят изход. При достигане на температурата всичко се нормализира. Нощем обаче тя се пали по 3 пъти и огасва преди модулацията, а аз се будя от нея. Предполагам че е нещо за началното количество пелети.
С камина gfn24 съм и съм наясно с всеобщото мнение за обслужването и качеството, но каквото, такова. Знам паролата но вътре има много параметри и незнам кое да пипна. От фирмата ще реагират след 2 седмици минимум, а аз ще се гръмна до тогава.
Помагайте, моля.
Прочети малко по точно всички мнения и съм сигурен че ще ти станат много неща ясни . :partyman:
Здравейте колеги,

Имам GF 18 пелетна камина с най новото управление. Когато влезе в режим гасене фучи по 20 минути а пламъка изгасва много по рано. Моля дайте информация кои параметри да променя за да намаля времето за гасене и съответно за работа на вентилатора в този режим.
Благодаря.
При мен се събира шлака на всеки 3 часа без значение на коя степен ще е и то до горе и прелива яко!!!Пелетите не сме ги сменяли от както сме я запалили дали е някаква влага,във началото на месеца не се образуваше нищо и нямаше проблеми.Не са пипани заводските настройки!И аз се интересувам от това дали може да се намали времето за спиране да не смъква димните градуси до 45.
vlado9393 - помощник
Rumen72 написа:
vlado9393 написа:
колеги да почна да досаждам и аз от къде да променя температурата на помпата на каминаГФ24 новото управление опитах от Th19 пише старт помпа но не се получава
Тh19 И Тh20 на новите градуси на които искаш да ти вкючва помпата , и двата задължително иначе тръгва при по ниските на който и да е от двата параметъра! Успех.


човече много съм ти задължен благодаря отново
Иван П. Иванов - напреднал
Inventor1981 написа:
При мен се събира шлака на всеки 3 часа без значение на коя степен ще е и то до горе и прелива яко!!!Пелетите не сме ги сменяли от както сме я запалили дали е някаква влага,във началото на месеца не се образуваше нищо и нямаше проблеми.Не са пипани заводските настройки!И аз се интересувам от това дали може да се намали времето за спиране да не смъква димните градуси до 45.
Всичко може във форума има качени инструкции трябва да влезеш в сервизното меню и от там може да направиш чудеса камината си е много хубава но за всеки настройките са индивидуални .пелетите не са виновни всичко необходимо е написано тук просто отдели време за четене. :partyman:
vlado9393 - помощник
отново въпрос за ГФ24 новото управление как мога да променя влизането от модулация в работа във момента като влезе в модулация температурата пада с 8 градуса и тогава влиза в работа искам да променя това и температурата да пада само 2 градуса знам кой параметър за какво е но незнам как даги променя мисля че трябва да променя D23 . А13 и Т43 но не мога да проумея как а може и да бъркам параметрите
Rumen72 - специалист
vlado9393 написа:
отново въпрос за ГФ24 новото управление как мога да променя влизането от модулация в работа във момента като влезе в модулация температурата пада с 8 градуса и тогава влиза в работа искам да променя това и температурата да пада само 2 градуса знам кой параметър за какво е но незнам как даги променя мисля че трябва да променя D23 . А13 и Т43 но не мога да проумея как а може и да бъркам параметрите
Бъркаш, тези параметри дето си ги изброил, изобщо не са за това което искаш да направиш, не ги ръчкай изобщо, особедно А13 и D23 , по скоро виж Ih 24 колко е и го направи на 2 , като за начало и за проба , първо гонамали с една единица и виж ефекта какъв щее , успехи!
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: