• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
trinitronn - помощник
Здравейте и от мен добри хора.Моля някой запознат да подскаже как да намаля мощността на пелетна камина Golden Fire PS 24.

Къщата е 4 стаи по 16 квадрата. Във всяка стая има 1 радиатор 3.5 KW. Ясно е че съм допуснал грешка, но ако има начин да се поправят нещата ще съм много благодарен за помощта ви.
trinitronn написа:
Здравейте и от мен добри хора.Моля някой запознат да подскаже как да намаля мощността на пелетна камина Golden Fire PS 24.

Къщата е 4 стаи по 16 квадрата. Във всяка стая има 1 радиатор 3.5 KW. Ясно е че съм допуснал грешка, но ако има начин да се поправят нещата ще съм много благодарен за помощта ви.
Парамечтър Р03, задава броя на максималната степен на горене, при теб(а и при мен е 5) .... задай му 3, и ще ги върти на автоматичен режим, до 3-та степен максимум(мисля че ще е 15 кВт.
trinitronn - помощник
Аско77 написа:
trinitronn написа:
Здравейте и от мен добри хора.Моля някой запознат да подскаже как да намаля мощността на пелетна камина Golden Fire PS 24.

Къщата е 4 стаи по 16 квадрата. Във всяка стая има 1 радиатор 3.5 KW. Ясно е че съм допуснал грешка, но ако има начин да се поправят нещата ще съм много благодарен за помощта ви.
Парамечтър Р03, задава броя на максималната степен на горене, при теб(а и при мен е 5) .... задай му 3, и ще ги върти на автоматичен режим, до 3-та степен максимум(мисля че ще е 15 кВт.

Искрено ти благодаря за помощта.:supz: Само едно уточнение - при мен Р03 е старт макс ,време (7 мин ). Дали не става дума за
P32 (максимални киловати = 5 )?
trinitronn написа:
Аско77 написа:
trinitronn написа:
Здравейте и от мен добри хора.Моля някой запознат да подскаже как да намаля мощността на пелетна камина Golden Fire PS 24.

Къщата е 4 стаи по 16 квадрата. Във всяка стая има 1 радиатор 3.5 KW. Ясно е че съм допуснал грешка, но ако има начин да се поправят нещата ще съм много благодарен за помощта ви.
Парамечтър Р03, задава броя на максималната степен на горене, при теб(а и при мен е 5) .... задай му 3, и ще ги върти на автоматичен режим, до 3-та степен максимум(мисля че ще е 15 кВт.

Искрено ти благодаря за помощта.:supz: Само едно уточнение - при мен Р03 е старт макс ,време (7 мин ). Дали не става дума за
P32 (максимални киловати = 5 )?
Да...това ще да е, явно контролера е другият тип
filmatoplo - майстор
Важното е да го пише че това е параметъра за степените мощност :) , пишеш 3 и готово.
trinitronn - помощник
Чудесни хора сте.Благодаря. :-D
Makro - напреднал
Използват черна стомана за котлите и нелегирана стомана за горивните глави - ако изкара един сезон- добре :)
Нямат истинска сервизна поддръжка!
m.eit - специалист
Makro написа:
Използват черна стомана за котлите и нелегирана стомана за горивните глави - ако изкара един сезон- добре :)
Нямат истинска сервизна поддръжка!
За сервиза си прав!

Горелките дали са добри не знам ,не съм се сблъсквал с тях,ако сложат натурелско управление надали ще са по кофти от феролито или ламборджинито например
Поне за новите си горелки твърдят че са от жаро устойчива стомана!

Котелната стомана също е черна и се води обикновенна,и не е скъпа.Виж и цената при„Ангел Стоилов„

Не харессвам продуктите на Голдън Файър с изключение на котлите им тип Дакон. стабилно са направени и по нищо не отстъпват на Бош Солид 2000 ,даже ги превъзхождат със по-големият си пепелник,по цена също! :weedman:
filmatoplo - майстор
За котли и горелки голденфайер ,наблюдавам ги от година -държат уж :wink: .Котела отдава топлина от към горния капак , обикновената горелка прегрява и пука скарата .За капака може да се добави изолация ,за скарата играе чука ,флекса и електрожена . :lol: закуца ли управлението - Натурела.Наблюдавам и горелките им ВИП ,за сега биват за парите си.
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
:wink: .Котела отдава топлина от към горния капак ,


То същото важи и за първоизточника от който са копирали котела - Дакон,и за клонинга Бош 2000 !
:weedman:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: