• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Иван П. Иванов - напреднал
Rumen72 написа:
vlado9393 написа:
отново въпрос за ГФ24 новото управление как мога да променя влизането от модулация в работа във момента като влезе в модулация температурата пада с 8 градуса и тогава влиза в работа искам да променя това и температурата да пада само 2 градуса знам кой параметър за какво е но незнам как даги променя мисля че трябва да променя D23 . А13 и Т43 но не мога да проумея как а може и да бъркам параметрите
Бъркаш, тези параметри дето си ги изброил, изобщо не са за това което искаш да направиш, не ги ръчкай изобщо, особедно А13 и D23 , по скоро виж Ih 24 колко е и го направи на 2 , като за начало и за проба , първо гонамали с една единица и виж ефекта какъв щее , успехи!
Тишоoo - помощник
Здравейте колеги с GF 24 съм с по новия софтуер, радиаторите са ми 5 броя 12kW за 15 часа ми гори около 22-23кг пелети според повечето коментари, които чета ми се вижда доста висок разхода.Настройките са до като достигне 50 градуса на водата и влезе в модулация работи на 1-ва степен ръчно настроена вентилатор 1250 оборота, шнека пуска 1,9сек. през интервал 16сек. и след това модулацията, вентилатор 970 оборота шнека отворен 0.9сек през интервал 16сек. Ще съм много благодарен ако някой сподели мнение и настройки :)
Здравейте аз съм собственик на GFN18 за сега работи добре доволен сам единствено ,че ми прави доста шлака в кошницата . Увеличих вентилатора от потребителското меню. Съответно шлаката намаля но не е това което очаквах като краен резултат . Това е първия проблем вторият е това, че зацапва доста стъколото на камиината . И не на последно място когато е в режим на загасване обдухва прекалено дълго
какво имам на предвид пада температурата на камината до 38градуса. та какъв ми е въпроса някои имали кода за архива на сервизното обслужване не този "0000" ето имеила ми ако някой знае нещо по въпроса maiki_sliven@abv.bg . Благодаря предварително. :?:
Здравейте, колеги! От тази година съм собственик на прелетна камина Golden fire 24. Аз съм Шумен, а човекът, който ми настройва камината не се справя. Камината е в експплатация от месец и няма ден, в който да е горяла без да натрупа пелети. До тук смених пет вида пелети и резултата е все един и същ. Температурата на димните газове варира 130- 180 градуса. Разхода на пелети също е голям (около 2 чувала за 8 часа). Камината е с новият контролер, а пелетите, които ползвам са закупени от с. Салманово. Ще съм ви много благодарен ако някой сподели настройките си.
evolon - помощник
maiki_sliven написа:
Здравейте аз съм собственик на GFN18 за сега работи добре доволен сам единствено ,че ми прави доста шлака в кошницата . Увеличих вентилатора от потребителското меню. Съответно шлаката намаля но не е това което очаквах като краен резултат . Това е първия проблем вторият е това, че зацапва доста стъколото на камиината . И не на последно място когато е в режим на загасване обдухва прекалено дълго
какво имам на предвид пада температурата на камината до 38градуса. та какъв ми е въпроса някои имали кода за архива на сервизното обслужване не този "0000" ето имеила ми ако някой знае нещо по въпроса maiki_sliven@abv.bg . Благодаря предварително. :?:
Не знам какво изобщо означава "кода за архива на сервизното обслужване ". Има два кода единият е 0000 за сервизното меню и другият е 1810, но не съм чул някой да го използва. Температурата за изключване на камината при загасване се променя от сервизното меню - термостати позиция Th01. Аз съм го променил от 45 на 65 гр. Реално изключва когато стане 60р. има 5 гр. хистерезис.
evolon - помощник
Plamen Borisov написа:
Здравейте, колеги! От тази година съм собственик на прелетна камина Golden fire 24. Аз съм Шумен, а човекът, който ми настройва камината не се справя. Камината е в експплатация от месец и няма ден, в който да е горяла без да натрупа пелети. До тук смених пет вида пелети и резултата е все един и същ. Температурата на димните газове варира 130- 180 градуса. Разхода на пелети също е голям (около 2 чувала за 8 часа). Камината е с новият контролер, а пелетите, които ползвам са закупени от с. Салманово. Ще съм ви много благодарен ако някой сподели настройките си.
Кажи какви са ти настройките в момента -време за подаване на различните степени и паузата между тях. Моите са пауза 15 секунди шнек на първа степен 1,5 сек втора степен шнек 2,2 сек трета 3,1 сек. вентилатор поставен на минус 3, шнека е настроен на минус 7
evolon написа:
maiki_sliven написа:
Здравейте аз съм собственик на GFN18 за сега работи добре доволен сам единствено ,че ми прави доста шлака в кошницата . Увеличих вентилатора от потребителското меню. Съответно шлаката намаля но не е това което очаквах като краен резултат . Това е първия проблем вторият е това, че зацапва доста стъколото на камиината . И не на последно място когато е в режим на загасване обдухва прекалено дълго
какво имам на предвид пада температурата на камината до 38градуса. та какъв ми е въпроса някои имали кода за архива на сервизното обслужване не този "0000" ето имеила ми ако някой знае нещо по въпроса maiki_sliven@abv.bg . Благодаря предварително. :?:
Не знам какво изобщо означава "кода за архива на сервизното обслужване ". Има два кода единият е 0000 за сервизното меню и другият е 1810, но не съм чул някой да го използва. Температурата за изключване на камината при загасване се променя от сервизното меню - термостати позиция Th01. Аз съм го променил от 45 на 65 гр. Реално изключва когато стане 60р. има 5 гр. хистерезис.
Здравей значи по въпроса за кода има арив в саита на "GF" който се казва инструкция за професионалисти и този архив е криптиран или казано заключен, та този ключ ми е необходим. Относно преохлаждането промених стоностите на термостат с позиция 19и 20 съответно стоиности от 40 на 45 градуса и проблема ми се реши . Но ако имам кода за архива за който поитах тъй като мисля че съм достатъчно грамотен ще успея да получа пълна представа за настроиките на самата камина като цяло всепак съм машинен инжинер. А относно коментарите за самата марка мисля че си заслужава за парите които плащаме получаваме доста добра стока .Всепак един от колегите във форума беше казал ако не се лъжа тези които не разбират по добре да не пипат. Ще се радвам ако някой има дадения код .Все пак благодаря на колегата за отговора. =D>
ekondev - напреднал
Дай линк за този код
ekondev написа:
Дай линк за този код

https://goldenfire.alle.bg/%D0%BF%D0%BE ... %B8%D0%B8/
Това е линка а най долу в списъка е въпросния архив.
gorgidanchev - специалист
Кода за папките след разархивиране как да ги отворим?
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: