• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Земи си по-голямата, че тая ще ти е малка... съжалявам не се сдържах. ЗАЩО?!?!?

Има въздушни камини, които са много по-евтини. Защо да взимаш такова нещо за една стая?
tochnia написа:Здравейте колеги искам да попитам с камина gf24 ще може ли самата тя да топли стая от 25 квадрата за да не слагам радиатори в нея и ще може ли да се спи там да не е мн шумна?

Ще може по принцип. Камината има отдаване 2 киловата, отделно ще греят и тръбите. (ако вярваме на това https://goldenfire.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8/ )
Стига всички стени и тавана да са си там.(не описваш стаята - стени изолация къде се намира - Сандански или Мездра, външна стая ли е вътрешна на апартамента ли е).
Иначе за шума и на мен ми е интересно.

Предполагам, колегата пита конкретно за тази стая като част от жилище, в което ще бъде изградена такава инсталация. Дали в стаята с камината ще е небходим радиатор? Едва ли 24 киловата ще се съсредоточат с една стая.
Топли ги, но зависи от изолацията и дограмата. Добре е да има едно на ум за малък радиатор до 10 глидера H600.
Аз имам и 6 радиатора но питах в стая нормална дали ще топли самата печка без радиатори а иначе ще я вържа с радиатори но да слагам ли при нея и дали ще шуми и ще пречи ли да се спи там?
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire тази сутртин се събудих и за съжаление шнека е спрял .Вобще не се чува че работи сложех го директно в контакта съща работа. Някви идеи?
Или да търся гаранционно подменяне
котела е Golden Fire 48 kw с горелка горелка GF 858 VIP По принцип трябва ли да има бушон шнека или предпазител?
Попитай инсталатора си.
Преди това провери дали не е захапал някой болт, който да го блокира. ;-) Вярно, че не е камина, но в пелетите има всякакви изненади.
tochnia написа:Аз имам и 6 радиатора но питах в стая нормална дали ще топли самата печка без радиатори а иначе ще я вържа с радиатори но да слагам ли при нея и дали ще шуми и ще пречи ли да се спи там?

колега задължително предвиди радиатор 25кв е сериозна площ,аз съм със такава стая ,е друга е камината но се спи
Мисля да купя една такава камина за родителите ми, но гледам тези последните версии са с нов контролер, който не е UNIPEL.
Питах производителя за този нов контролер, но ми отговориха, че камините нямали проблем с изгарянето на пелетите :rolleyes:
Някой пускал ли е от тези камини с новите контролери?
Потърсих тук там със стария контролер, ама няма.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”