• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 39
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
evolon написа:Попитах производителя за описание на сервизното меню , но ми беше отказано , защото било за вътрешно използване.
Затова питам препатилите колеги във форума има ли някой с този вид контролер на камина PSN24 , който да разполага със описание на сервизното меню? Ако има и ако може да го качи тук или да го изпрати на адрес emil_sh@abv.bg ще съм му много благодарен!
Прикачен файл:
IMG_20170620_132432.jpg

Сега сериозно: Качвам ти ръководство за програмиране на горелка /ОТБЕЛЯЗВАМ ДЕБЕЛО , ЧЕ Е ЗА ГОРЕЛКА 48 Кв - 858 VIP / SMB 50/ /, контролерът е същият - много внимавай къде пипаш и какво точно пипаш - особедно параметри с Р и А , защото те определят конфигурацията на системата и неправилното им програмиране може да доведе до взривоопасен изход!!!!
Разделил съм я на две части защото е прекалено дълга за едно качване - част 1 е общи приказки и бля бля - част 2 е със сервизните менюта и параметри - успехи, и пиши как си се справил - ако нещо мога да помогна - питай - С питане до Цариград се стига!
упс - неще да качва pdf файлове - ще ти я пратя на мейл!
n.ganev написа:Откровено - по-скапано управление не може да се измисли.
Същото е и на едни Дупнишки горелки дето се харчат по Илада пари ама преди три години видях как от три две правят занятие на РСПБЗН

Господин Ганев , не че не ви уважавам - но мнението Ви ми напомня на един виц, където една маймуна намерила граната и след като я повъртяла из ръцете си извесно време - казала "От тоз кокосов орех - по глупаво нещо няма!!!" и издърпала щифта на предпазителя!!!!
Искам да изкажа големи благодарности на г-н Rmen72 за оказаната помощ! Започвам да чета настройките и за сега вече е ясно как мога да променя температурата за включване на помпата. Остава да разбера как може да се промени времето на паузите между две включвания на шнека и времето през което работи. Ще стигна и до там ,но ако някой знае може да подскаже :-D И последно за сега това с маймуната и кокосовия орех си го биваше :-D
Платка контролер с входове и изходи.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (95.68 KиБ) Видяна 371 пъти
Rmen72 написа:
n.ganev написа:Откровено - по-скапано управление не може да се измисли.
Същото е и на едни Дупнишки горелки дето се харчат по Илада пари ама преди три години видях как от три две правят занятие на РСПБЗН

Господин Ганев , не че не ви уважавам - но мнението Ви ми напомня на един виц, където една маймуна намерила граната и след като я повъртяла из ръцете си извесно време - казала "От тоз кокосов орех - по глупаво нещо няма!!!" и издърпала щифта на предпазителя!!!!
Rmen72 написа:много внимавай къде пипаш и какво точно пипаш - особедно параметри с Р и А , защото те определят конфигурацията на системата и неправилното им програмиране може да доведе до взривоопасен изход!!!!

Явно тези двете горелки дето извикаха пожарникарите са настройвани от обучени дистрибутори / инсталатори от производителя на продуктите та и на мен ми допада вица в случая
Абе нищо му няма на управлението ,само не съм видял някой да махне управление Натурела и да го замени с това , обратното много пъти.Относно новото има подобрение намаляват ядовете ,иска четене .
Здравейте, ако задам от потребителското меню примерно степен 3, ще модулира ли от 3-та степен надолу, или ще работи само на тази степен?
И ако някой може да ми прати сервизно с кодовете на параметрите за настройка на новия контролер, ще съм Благодарен?
Да ще модулира след като достигне зададената температура. Вече е изпробвано. На екрана излиза надпис модулация , но ако сте на ръчно зададена степен на мощност то тя си остава на екрана. Ако сте на автоматична мощност се вижда как я смъква 5, 4, 3,2,1. За сервизното меню разполагаме за горелка 48 Кв - 858 VIP / SMB 50/
evolon написа:Да ще модулира след като достигне зададената температура. Вече е изпробвано. На екрана излиза надпис модулация , но ако сте на ръчно зададена степен на мощност то тя си остава на екрана. Ако сте на автоматична мощност се вижда как я смъква 5, 4, 3,2,1. За сервизното меню разполагаме за горелка 48 Кв - 858 VIP / SMB 50/

Гооолема грешка, не мога да разбера, защо всички толкова много се мъчите да накарате камините си да работят в режим suspend, че и после се сърдите че не почиства, естествено , че няма да почиства, нали ще издуха и малкото горящи пелети! Това дето му викате модулация е всъщност suspend, а модулация е самото автоматично променяне на мощностите според температурата на водата или нужната за поддръжката и мощност!
evolon написа:Да ще модулира след като достигне зададената температура. Вече е изпробвано. На екрана излиза надпис модулация , но ако сте на ръчно зададена степен на мощност то тя си остава на екрана. Ако сте на автоматична мощност се вижда как я смъква 5, 4, 3,2,1. За сервизното меню разполагаме за горелка 48 Кв - 858 VIP / SMB 50/

Изпрати ми го на. a.talanov@yahoo.com , ако е удобно? Благодаря! Аз ще се ориентирам кой код за кой паламетър е... видях че контролера е същият.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 39

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”