• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Хора, ако трябва след като си монтирате камината да я настройвате как да гори, то тази камина/котел не е за вас. Гледам на много хора коментарите са от типа "пристигна ми камината, какъв е сервизния код, какво съотношение да настроя..." бля бля бля... ТОВА НЕ Е ВАША РАБОТА!!! Ако си задавате тези въпроси, по-добре не взимайте това, което мислите да вземете. Не случайно се нарича "сервизен код"! Това, което трябва да ви интересува е материалът, от който е направен, какви мерки за безопасност са взети, каква функционалност има, какво КПД има, каква мощност е и едно от най-важните неща - ИМА ЛИ СЕРВИЗ, който ще дойде на място да отстрани проблема, а не да ви каже по телефона "смажи си шнека и си обезвъздуши помпата".

А относно приказки от типа "един приятел ми каза..." да ви питам вие що ходите на доктор като сте болни ами не питате приятелите? За това и ще си взимате 24кВ за 90м2 апартамент и после ще има "ама защо ми харчи 5торби на ден?", "защо не ми изгарят добре пелетите?", "ама много пуши", "ама малко пуши", топло ми, студено ми е. Такова е!
fbr - майстор
syncho написа:
да ви питам вие що ходите на доктор като сте болни ами не питате приятелите?
Явно скоро не си ходил на доктор, щото и при тях вече опира до питане по форуми и приятели.
andy_forresite - майстор
Някои камини фабрично са настроени на сравнително висока минимална мощност. Например 1,5 kg/h. За собственика може да е по-добре степените да се пренастроят, като първа степен би могла да бъде 1,2 или дори 1 kg/h ако е възможно. Ще е полезно когато горенето се поддържа спрямо t° на водата - ще има по-малко цикли на гасене и запалване. Това от своя страна щади запалката и не би трябвало да се отрази на разхода на гориво.
Във всички случаи е много добре да се купят резервна запалка и фотосензор. Не зная какво ще стане с гаранцията в случай на самоинициатива по подмяната им от способен собственик. Знаем, че една работна седмица чакане през сезона е нормален срок предвид заетостта на техниците.
В бюджетните модели на MCZ има опция за промяна на фабричните настройки в проценти - 10%, 15%, 20% ... 30%. Като че ли това беше последната цифра.
Щеше да е друго при положение, че камината може да намали мощността си до възможния минимум и под минималната настроена мощност за първа степен, независимо дали ще е по стайна темп. или по вода. В определението за "модулация" бих включил тази способност на отоплителното тяло. Е тук вече наистина няма нужда от пипане на настройки.
syncho - майстор
Andy, ако камината е правилно избрана като мощност за обекта, няма да има необходимост от допълнително намаляване на минималната мощност. Малките модели фабрично стигат до 0,9кг/ч, а отделно има и настройка в потребителското меню в проценти да се намали още, ако въпреки всичко пак е много. До сега съм имал само един случай, в който е трябвало да се намаля от тези проценти. Но дори и тогава трябва да се внимава, защото количеството пелети става прекалено малко и има опасност от загасване, поради липса на гориво.
jabata - специалист
При намаляване на пелетите, от една страна има опасност да загасне, но от друга е лошо за самата камина. В повечето случаи производителя я е сметнал да работи на мощности от Х до ХХ Kw. Като съответно е сметнал и самия топлообменик. Ако намалиме мощноста, под минимума даден от производителя, се получава че ще падне и температурата на димните газове, а прекаленото и преохлаждане не е добре от гледна точка на конденз, който се стича по комина, отлага се в камината, и става лошо.
Това съм го виждал с очите си, димни газове 65 градуса, вода 60 градуса, камината кондензира като за последно, и ако се кара така, наистина може да и е за последно.
Здравейте колеги,
Бух искал да ми дадете малко информация относно пелетните камини с водна риза на марката Golden Fire понеже прочетох в тази тема всичко но честно казано останах малко объркан. На мен ми трябва камина около 16-18 kW, цените на тази марка са най-атрактивните на пазара в момента. Но отидох в един магазин за такива уреди днес и само дето не ме линчуваха като казах марката.за нищо не ставали и така на татък. Моля за вашата помощ относно тази марка и ако някой ползва такова животно да сподели . :?:
filmatoplo - майстор
Под цена 2500 няма хубава камина .
syncho - майстор
MihaylovS написа:
...и само дето не ме линчуваха като казах марката.за нищо не ставали и така на татък....
:) чудно описание
jabata - специалист
MihaylovS написа:
Здравейте колеги,
Бух искал да ми дадете малко информация относно пелетните камини с водна риза на марката Golden Fire понеже прочетох в тази тема всичко но честно казано останах малко объркан. На мен ми трябва камина около 16-18 kW, цените на тази марка са най-атрактивните на пазара в момента. Но отидох в един магазин за такива уреди днес и само дето не ме линчуваха като казах марката.за нищо не ставали и така на татък. Моля за вашата помощ относно тази марка и ако някой ползва такова животно да сподели . :?:
Не искам да те плаша, или разочаровам, ама хората са си прави. Единственото хубаво на тези камини е може би, контролера. Всичко останало куца, или го няма. Ама те хората са си казали, като е евтино, ще има защо да е евтино.
Здравей те,виждам много мнения за пелетни камини и много научих от темата.Искам обаче да пиопитам дали някой има наблюдение върху пелетни камини на Прити,че съм я загледал и ми е интересна.Знам че тук се коментира голден фаер но немога да намеря мнение за прити.Ще съм благодарен ако някой пимогне,че мипредстои взимане на камина и много се колебая.Благодаря предварително!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: