• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Колко струва монтажа на камината.
n.ganev - майстор
Според зависи - понякога :partyman: две х'рикии и после :toimonster:
димитар кисиов - специалист
като продухва и почиства няколко пъти на час не охлажда ли студения въздух
Здравейте,
От тази година съм с GF24 камина. Кажете моля кога трябва да започне да модулира. Достига си градусите и си стои на тази степен без да намаля.
Методи - специалист
dkk75р
Гледам, че твоята камина на външен вид е като моята Марели, производство на Благоевград. Ако програматора е същия, провери дали кода за достъп не е поставен на 69. В този случай камината ще достига градусите, но няма да влезе в режим на модулация. Постави различен код и камината ще почне да модулира. Този код се ползва само за настройки.
Методи - специалист
petko82
Настройката на съотношение пелети-въздух много зависи от качеството на пелетите. Аз втора зима съм с Марели, мисля аналогична, като дизайн на твоята. Аз съм с 18 квт. камина и в момента за близо 60 кв.м. и 120 литра бойлер при тези температури, камината е на 1-4 степен при 1.1-2.5 секунди през 12 секунди и 37-39% вентилатор. Температура 20-21 градуса в стаите. Загрява по бавно, но това не ми е проблем. Температура на изходящи газове 110-170 градуса. Почиствай редовно камината, зависи от това колко пепел има в пелетите, че иначе ще отидеш на 230-240 градуса изходящи газове. Аз в момента съм и вкарал и вторичен въздух. За сега с приемлив ефект. Монтирал съм и ламбда сонда с контролер. Предстои ми да експериментирам с монтиране на огнеупорни тухли защото има много недоизгорели частици, които като се допрат водната риза се охлаждат и залепват по нея, а аз искам да доизгорят.
Здравейте!
Има камина на Golden Fire GF 24 от Април мин.година,но реално я ползвам от декември.Мението ми за нея е мн. противоречиво.
Като отоплителна мощ съм доволен живея в къща на 2 етажа изолирана е от вън и с PVC само на втория етаж,коридорите са вътрешни и много големи общата площ на единия етаж е около 60 кв.долу горе и първия е толкова,долу имам само 1 малък радиатор а останалото се топли от самата камина.Купих я от интернет с наложен платеж и доставка до Горна Оряховица от куриер .До тук с изложението.На втория ден шнека взе да скрибучи много грозно и то само на определено положение на въртене а на 45я ден някъде помпата смени звука и досега работи като вибрационна със странно бучене което се чува по тръбите из цялата къща. И от тук започна ходене по мъките.
1.Камината я докараха с лош външен вид надрана и с огънати ламарини ( а беше застрахована)
2.Звъня в Благоевград за помпата и за шнека започнаха да ме прехвърлят от телефон на телефон писах им в Фейса и ме посъветваха да си смажа шнека и да си обезвъздуша помпата която пък се включва веднага със запалването на камината а и е зададена темп.40гр.
И до сега не мога да се ориентирам в описанията на камината как трябва да я регулирам спрямо пелети въздух а за тази модулация пък и дума не може да става.
На 1ва степен ми дава разход 30кг за 24ч. В големите студове на втора степен 1ви етаж 20градуса и 24 в стаята с радиатора 2ри етаж 23 градуса което ме устройва като температури.
Интересува ме как да вляза в тази модулация трябва ли да имам стаен термостат имам и бойлер закачен към нея но се пада 2ра точка,трябва ли да е отделно и с отделна помпа и още 100 неща но описанието на камината не е пред мен и не се сещам в момента.
Купих от битака помпа Грунфос в идеално състояние но ще я сменям някъде след март.
мога да пиша още но сега май се поулях .Ако имате въпроси питайте.


P.S. До сега съм ползвал само букови и иглолистни пелети днес ще сложа и слънчогледови за проба.
n.ganev - майстор
Peterson написа:
.Ако имате въпроси питайте.
K'во да питаме ти е трябвало да питаш преди да купиш. Убеждавам се че горнооряховци се направихте на по-големи габровци от нас и се нацамбукахте с ефтинджоси от битака както пишеш и за помпата и после Помагайте! То трябва да си търсиш гаранцията ама до колкото е ясно вече фирмата куриер я е поела и до там. Съжалявам но е така - първо се хвалиш че си хванал бика за рогата а после ЛОШО. Пиша така щото до .ъза ти има поне две фирми които произвеждат такива продукти ама явно и ти си на принципа - Аз на Нашенец пари няма да дам!
Съжалявам за тона но това е истината.
Bbb83 - напреднал
Интересува ме има ли някои с GF35 да си поговорим малко,че нещо не ми вдъхват доверие тия Golden Fire.Един приятел ми сподели за някакви космически разходи от по 5 чувала на ден пелети за етаж 115кв.А пък друг за няккви си 1-3 чувала .Но едва ли толков нечовешки разход прави.Явно настроиката на горелката не е както трябва,доколкото знам нарочно не ги настройват но взимат 100лв за настроика.
Фитилчо - майстор
Като оставим това, че МОЖЕ да не е изградена/настроена добре инсталацията, ще кажа следната поговорка:

За пет лева свирка, за пет лева свири :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: