• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
RightClick - напреднал
пон фев 10, 2020 5:54 pmton4o_1028_bg написа:
Леле две педи чак толкова нямам явно пелетите тая и миналата година са били добре, е там е вапроса и аз иначе чистя 1 път на седмица ама хаванчето има малко пепел а отстрани около 4 пръста ама въпро са е че е отстрани а не вътре а и от двете което е малко тъпо заради направата ама кви да се прави за такива $ ще донапрайваме по налко за удобство...
През колко минути си настроил почистването, но не вярвам при мен да идва от там тази пепел,явно са си такива пелетите. Аз съм го направил през 20мин да е за около 15 секунди.
пон фев 10, 2020 1:02 pmton4o_1028_bg написа:
нед фев 09, 2020 9:47 pmVasil1234 написа:
Някой пробвал ли да изолира водната риза на камината с цел да отделя по малко топлина в стаята
То се предлага тази опция с каменна вата, ама дали е ефективно, дали по бързо загрява водата, интерсно е,ако има някой да сподели наистина... :?

Имам и въпрос към всички с камини, при вас пепелта струпвали се отстрани на лигенчето за пепел в горивната камера. Тъй като при мен в лигенчето е малко а от двете страни е доста и си мисля да сложа две малки ламаринки да стане като улей от страни за да не чистя а само да исхвърлям ама да видим ... кога ще наделеем над мързела.. :shock:
При мен се трупаше постоянно миналата година , сменихме пелетите с украински , вече не се трупа, самата пепел има и по кафяв цвят , старата беше сивкава , новата е кафеникава, останаха около половин тон от миналата година, когато ги започнахме пак се трупаше , остана едно чувалче , направих я да се почиства на 1 час за 60 секунди иначе се запушваше, прави буци от пепел в пепелника в предната част , добре че с новите го няма това , преди не можеше да се пуска на 5 степен
ton4o_1028_bg - напреднал
През колко минути си настроил почистването, но не вярвам при мен да идва от там тази пепел,явно са си такива пелетите. Аз съм го направил през 20мин да е за около 15 секунди.
[/quote]

Мисля че последно е на 10 минути и чисти 12 секунди, но найстина нямам много пепел като се има предвид обаче че всяка вечер си чистя хаванчето тъй като винаги има шлака макар и като си играх последно с малко повече въздух и намаляне малко на пелетите да ми образува по малко но пък ми вдига димните газове много, но пепелта определено за седмица е много малко в лигенчето и от двете страни повечко и е дразнещо защо е тъй ама ще се мисли вариянт.
вт фев 11, 2020 10:13 pmton4o_1028_bg написа:
През колко минути си настроил почистването, но не вярвам при мен да идва от там тази пепел,явно са си такива пелетите. Аз съм го направил през 20мин да е за около 15 секунди.
Мисля че последно е на 10 минути и чисти 12 секунди, но найстина нямам много пепел като се има предвид обаче че всяка вечер си чистя хаванчето тъй като винаги има шлака макар и като си играх последно с малко повече въздух и намаляне малко на пелетите да ми образува по малко но пък ми вдига димните газове много, но пепелта определено за седмица е много малко в лигенчето и от двете страни повечко и е дразнещо защо е тъй ама ще се мисли вариянт.
[/quote]
През 60
Минути по 60секунди , печката я чистя на 2 седмици изтривам стените и завъртам серпентините в дупките горе и пада температурата на димните газове ,но трябва да видя с тази каменна вата да пробвам , че става по топло в стаята с камината
radokova4ev - напреднал
От Голдън Файър се свързаха с мен ,защото започнах да ги плюя в страницата им във Фейсбук ,заради тези неработещи таймери. Пратиха ми нова СД карта в която тези грешки са елиминирани. Пратиха я по куриер за тяхна сметка. Върнах им старата и сложих новата. Да чукна на дърво втора седмица нямам никакъв проблем. Но ми е в гаранция камината и беше всичко безплатно и елементарно.
чет яну 23, 2020 7:51 pmamxbg написа:
Здрасти, ползвам същата горелка GF 858 VIP 35kw (прикачвам снимка).
Горя слънчогледови пелети и отоплявам около 170-175кв. - два етажа.
Нямам термостат, работи по температура на водата. Задание 67 гр., помпата вк. на 55 гр..

Разход слънчоглед 33 до 40 кг на денонощие (гори 24/7, не се гаси). Разхода зависи и от времето.
В момента съм е настройл да гори с под заводските настройки и се справя чудесно без никакви проблеми. В стайте е 23-24 гр.
Горелката е 8 - 35kw, в момента работи на 7kw (измерено по разхода и калоричноста на пелетите).
Направена е да чисти на 120 мин, защото натрупва пепел запушва се и се вклучва защитата за обратен огън (+ понякога гори и маркуча) :D Отне ми около 2 седмици в проби и тестове да си е настроя. Благодарение на колегата Rumen72 тук от форума успях.
Общо взето се движа като при теб :)
Нов съм и във форума и във работата със пелетни горелки, от ноември 2019 сме собственици на котел и горелка GOLDEN FIRE вече няколко пъти плащаме за настройки и все нещо не е като хората (първо бяхме със пелети 70%бук 30% бор не били хубави, след това по тяхна препоръка иглолистни някакви, сега на своя глава съм взел слънчогледови) ще може ли малко помощ със настройките? Не се оплаквам от разхода (сега е около 2 чувала на денонощие) но незнам кои параметри да променя защото в момента ми се събира много пепел в пепелника на горелката (пълни се почти до горе за около 12 часа работа), пепелта е рехава и много лесно се отстранява само със четка за боядисване, но по някаква причина вентилаторът не успява да я издуха. Телефонът ми е :0877393742, имейл : mimi_jokera@abv.bg. Ще се радвам ако някой може да помогне да си я настроя сам защото вече 4 пъти идват техници и я настрйват взимат си парите и си тръгват. Прилагам и снимки на последните настройки който ми правиха

Прикачен файл

IMG_20200221_075233_compress2.jpg

Прикачен файл

IMG_20200221_074334_compress55.jpg

Прикачен файл

IMG_20200221_074321_compress89.jpg
Димитър Димов - специалист
пет фев 21, 2020 5:21 pmMirolyub написа:
чет яну 23, 2020 7:51 pmamxbg написа:
Здрасти, ползвам същата горелка GF 858 VIP 35kw (прикачвам снимка).
Горя слънчогледови пелети и отоплявам около 170-175кв. - два етажа.
Нямам термостат, работи по температура на водата. Задание 67 гр., помпата вк. на 55 гр..

Разход слънчоглед 33 до 40 кг на денонощие (гори 24/7, не се гаси). Разхода зависи и от времето.
В момента съм е настройл да гори с под заводските настройки и се справя чудесно без никакви проблеми. В стайте е 23-24 гр.
Горелката е 8 - 35kw, в момента работи на 7kw (измерено по разхода и калоричноста на пелетите).
Направена е да чисти на 120 мин, защото натрупва пепел запушва се и се вклучва защитата за обратен огън (+ понякога гори и маркуча) :D Отне ми около 2 седмици в проби и тестове да си е настроя. Благодарение на колегата Rumen72 тук от форума успях.
Общо взето се движа като при теб :)
Нов съм и във форума и във работата със пелетни горелки, от ноември 2019 сме собственици на котел и горелка GOLDEN FIRE вече няколко пъти плащаме за настройки и все нещо не е като хората (първо бяхме със пелети 70%бук 30% бор не били хубави, след това по тяхна препоръка иглолистни някакви, сега на своя глава съм взел слънчогледови) ще може ли малко помощ със настройките? Не се оплаквам от разхода (сега е около 2 чувала на денонощие) но незнам кои параметри да променя защото в момента ми се събира много пепел в пепелника на горелката (пълни се почти до горе за около 12 часа работа), пепелта е рехава и много лесно се отстранява само със четка за боядисване, но по някаква причина вентилаторът не успява да я издуха. Телефонът ми е :0877393742, имейл : mimi_jokera@abv.bg. Ще се радвам ако някой може да помогне да си я настроя сам защото вече 4 пъти идват техници и я настрйват взимат си парите и си тръгват. Прилагам и снимки на последните настройки който ми правиха
Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
пет фев 21, 2020 8:57 pmpetya_peti написа:
Да блокиря форума
Пети, модератора също има някои особености, както всеки нас, но ти имаш нужда от помощ и повече движение.
Моди, не прекалявай с модването!
Опитваш да влияеш на общественото мнение, "преятелю".

...тия, последните, изчисти ги от темата!

Модиии, липсва ти нещо, за да си успешен манипулатор.
Ограничавай се в модератерстването, че оставяш нечестивите си действия наяве!

Трий и работи незабележимо, че тоя форум не върви на добре!
Димитър Димов - специалист
пет фев 21, 2020 8:57 pmpetya_peti написа:
пет фев 21, 2020 7:21 pmДимитър Димов написа:
пет фев 21, 2020 5:21 pmMirolyub написа:

Нов съм и във форума и във работата със пелетни горелки, от ноември 2019 сме собственици на котел и горелка GOLDEN FIRE вече няколко пъти плащаме за настройки и все нещо не е като хората (първо бяхме със пелети 70%бук 30% бор не били хубави, след това по тяхна препоръка иглолистни някакви, сега на своя глава съм взел слънчогледови) ще може ли малко помощ със настройките? Не се оплаквам от разхода (сега е около 2 чувала на денонощие) но незнам кои параметри да променя защото в момента ми се събира много пепел в пепелника на горелката (пълни се почти до горе за около 12 часа работа), пепелта е рехава и много лесно се отстранява само със четка за боядисване, но по някаква причина вентилаторът не успява да я издуха. Телефонът ми е :0877393742, имейл : mimi_jokera@abv.bg. Ще се радвам ако някой може да помогне да си я настроя сам защото вече 4 пъти идват техници и я настрйват взимат си парите и си тръгват. Прилагам и снимки на последните настройки който ми правиха
Провери тук : viewtopic.php?f=10&t=57546&start=90 за помощ.
Да блокиря форума
Лудетино,к'во не ти хареса в препоръката ми?
пет фев 21, 2020 9:31 pmДимитър Димов написа:
Лудетино,к'во не ти хареса в препоръката ми?
Митак, не е свързано с теб.

Пети, ти ли написа, че си гей, или Оня са опита да ти припише измислени думички, просто щото му е предоставено правото на Мародерстване?
Злоупотреба със служебно положение, Моди!!! Внимавай!!!

Почисти темата, без да се притесняваш! Документирал съм всичко.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет фев 21, 2020 9:59 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: