• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
velinsl - специалист
Evgeniy написа:
За пренастройка на тази елементарна опция тарифата е - през фирмата "майка" да прати човек от региона - 70 лв. Ако отидеш да го вземеш с кола и да го върнеш, при лична уговорка "само" 30.
Мисли позитивно - ще минеш тънко. Тук някъде четох, че се изнасяли за скандинавските страни.
Представи си до там едно посещение колко ще струва!!
Методи - специалист
Колеги,
Аз съм с Марели от 3 години.
Единствения ми проблем беше в началото, че шнека затягаше. Оправи се като разхлабих болтовете на редуктора и така вече трета година.
Отоплявам 55-60 кв къща неизолирана, с подове от мрамор (егати).
Старт на камината 35% на вентилатора, 30 сек пускане на пелети. Пали на 4-5 минута.
Интервал между работата на шнека - 8 сек.
1-ва степен - 0,7 сек, 45% вентилатор.
3-та степен - 1,3 сек, 50% вентилатор.
5-та степен - 1,8 сек, 55% вентилатор.
Горя А1 пелети, остава по 1-2 см. шлака, ама вече ми писна да си играя с настройките. Пелетите са с много малко пепел спрямо предишните (малииии, чистил съм камината на всеки три дни и така от октомври до началото на февруари). Следващия сезон ще си взема от същите и ще я донастройвам. А, имам и инсталирана ламбда сонда в горния ревизионен отвор за контрол на кислорода, та го гледам, че е в границите на нормалното. Мога да увелича още вентилатора та да видя дали ще намаля още шлаката и почерняването на стъклото.
След почистване температирата на 5-та степен падаше от 220-230 на 170-180 град. Сега не съм почиствал камината от една седмица и температурата на 1-ва степен е около 170 град. При почистена камина изходящите газове падат на 130 град, рядко на 120. Мога да ги намаля и на под 100, тогава камината е на някаква много малка мощност, вероятно под 2-3 кв.
Здравейте! Излезе ми неразрешим за мен проблем. Активира ми се вход на аларма E5 и си стои така и не знам как да го оправя и изобщо дали може да се оправи или ще иска сервизна намеса? Деактивира ли се тази грешка? С нея не се запалва горелката а пищи постоянно.
Моля за помощ! :)
daniel.trifonov - специалист
Редно е да се поправя! Не знам от кога, но вече призводителят предлага безплатен пуск и настройки. =D>


Ba7nask0, нещо правил ли си преди това?

Има един вход за външна аларма на платката на управлението. На него има поставено мостче от къс кабел, но е възможно да не контактива добре.
Намира се в долния десен ъгъл на платката, ако я гледаш в положение както е монтирана на камината. Буксата е с 4 проводника като първите два отляво надясно са за алармата. Изключи камината от контакта. Свали капака на управлението. Дръпни кабелчето което ги укъсява левите два пина на куплунга, за да видиш дали не е хлабаво или скъсано.
На тази снимка е синьото кабелче в долния ляв ъгъл: цък
Здравейте колеги искам да попитам с камина gf24 ще може ли самата тя да топли стая от 25 квадрата за да не слагам радиатори в нея и ще може ли да се спи там да не е мн шумна?
syncho - майстор
Земи си по-голямата, че тая ще ти е малка... съжалявам не се сдържах. ЗАЩО?!?!?

Има въздушни камини, които са много по-евтини. Защо да взимаш такова нещо за една стая?
velinsl - специалист
tochnia написа:
Здравейте колеги искам да попитам с камина gf24 ще може ли самата тя да топли стая от 25 квадрата за да не слагам радиатори в нея и ще може ли да се спи там да не е мн шумна?
Ще може по принцип. Камината има отдаване 2 киловата, отделно ще греят и тръбите. (ако вярваме на това https://goldenfire.alle.bg/%D0%BF%D1%80 ... %BD%D0%B8/ )
Стига всички стени и тавана да са си там.(не описваш стаята - стени изолация къде се намира - Сандански или Мездра, външна стая ли е вътрешна на апартамента ли е).
Иначе за шума и на мен ми е интересно.

Предполагам, колегата пита конкретно за тази стая като част от жилище, в което ще бъде изградена такава инсталация. Дали в стаята с камината ще е небходим радиатор? Едва ли 24 киловата ще се съсредоточат с една стая.
daniel.trifonov - специалист
Топли ги, но зависи от изолацията и дограмата. Добре е да има едно на ум за малък радиатор до 10 глидера H600.
Аз имам и 6 радиатора но питах в стая нормална дали ще топли самата печка без радиатори а иначе ще я вържа с радиатори но да слагам ли при нея и дали ще шуми и ще пречи ли да се спи там?
bgtelbg - напреднал
Здравейте разполагам с пелетен котел Golden Fire тази сутртин се събудих и за съжаление шнека е спрял .Вобще не се чува че работи сложех го директно в контакта съща работа. Някви идеи?
Или да търся гаранционно подменяне
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: