• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Шатъ питъм туй унуй :wink: чи тая е 50 и кусур .
petko82 - помощник
и аз си поръчах вече 24кв камина,чакам да ми я доставят и монтират и ще пиша после какви са ми наблюденията:) но нека темата да си остане и ако някой колега има и има желание да пише нека сподели мнения за разход на този модел камини
petko82 написа:
и аз си поръчах вече 24кв камина,чакам да ми я доставят и монтират и ще пиша после какви са ми наблюденията:) но нека темата да си остане и ако някой колега има и има желание да пише нека сподели мнения за разход на този модел камини

В къщи сме с такава камина - доволни сме! Успешен отоплителен сезон :yawinkle:
разкажи нещо по подробно колко площ отопляваш изолация имаш ли и каквото се сетиш защото тези които се интересуваме от тези камини тази информация ще ни е полезна
iozif написа:
разкажи нещо по подробно колко площ отопляваш изолация имаш ли и каквото се сетиш защото тези които се интересуваме от тези камини тази информация ще ни е полезна

55 глидера, 1 голяма лира, 80 л. бойлер
80 м2 е къщата с външна и вътрешна изолация и пвц дограма.
Камината е 24 kW
По принцип ни изчислиха, че сме за 18 kW, но имаме идея да правим още 2 допълнителни стаи и затова взехме по-голям.
Настроен е да поддържа 50 градуса на водата. Имаме и стаен термостат, като него съм го настроила от 5 сутринта до 19 ч да е 23,5 градуса, а нощно време да поддържа 20 градуса.
Според мен, камината си работи много добре и ние сме доволни от нея. Закупили сме пелети от гр. Брезник, които горят перфектно и не остава много пепел. Ползвали сме я малко - в края на отоплителния сезон, така че относно разхода не мога да дам много точни данни - само мога да кажа, че е икономична. Досега сме се отоплявали с котел Прити на дърва и въглища, хамалогията е много, постоянно трябва да я обслужваш.
Аз случайно попаднах на тази фирма, бързо я монтираха и обясняват как работи. Така че, ако сте решили да си купувате - няма да сбъркате. Всеки си хвали неговата стока, аз не робувам на марка и според парите които имах се спрях на тях.

Дано съм била изчерпателна.
filmatoplo - майстор
Днес пуснах котела с горелка Голден файер , първи впечатления - по бавно пали от др горелки , пали без мн пушек ,след това си заработва добре , сравнитено безшумно работи , след малко настройки в менюто -си модулира и реди степените поддържайки зададена температура .Бързо загря водата от студен старт 16 гр ,за сега работи -дали прави чалъми и кога ще ги покаже ще видим с времето .Клиента си го избра , купи и вкара в котелното -аз само го подвързах и пуснах .
filip_n - специалист
filmatoplo написа:
Днес пуснах котела с горелка Голден файер , първи впечатления - по бавно пали от др горелки , пали без мн пушек ,след това си заработва добре , сравнитено безшумно работи , след малко настройки в менюто -си модулира и реди степените поддържайки зададена температура .Бързо загря водата от студен старт 16 гр ,за сега работи -дали прави чалъми и кога ще ги покаже ще видим с времето .Клиента си го избра , купи и вкара в котелното -аз само го подвързах и пуснах .
Не пуши много като си с хубави пелете :lol: а иначе кажи ми че са му монтирали клапана за продухване на горелката? Tва ако е спестено след 2500 пара направо :проба: :-D
filmatoplo - майстор
Клапан май няма :? ,за сега почиства само с вентилатора на всеки 10 минути за по 10 секунди .
filip_n - специалист
filmatoplo написа:
Клапан май няма :? ,за сега почиства само с вентилатора на всеки 10 минути за по 10 секунди .
Стискам палци да са му хубави пелетите , моята горелка със слънчоглед ако не продухва през компресора на 2 часа купичката е пълна.... това с по кофти дървесни става за 5-6
filmatoplo - майстор
:) 24 часа мина от вчера -никой не ми е звънял за проблем :wink: пелетите бяха много добри , проверени от Сливен .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: