• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
А кодовете какви са...
Rumen72 - специалист
armanecaca написа:
А кодовете какви са...
Явно говорим с теб, на различни езици! Натискаш и задържаш SET за 3 сек, появяват се нови менюта , на бай долният ред трябва да има сервизно меню, кода е 0000 ,натискаш set слд кода и влизаш в сервизни настройки, там има менюта за шнек и вентилатор/ и много други/! Дано да не разбуташ нещо дето не трява и после да съжеляваш!
Иван П. Иванов - напреднал
Kaloyan12 написа:
Режим на модулация какво означава мерси предварително :)
Това е режим при който се предполага че камината ще работи най икономично но само ако го оставил в автоматичен режим тогава при достигане на зададената температура ще влезе в режем модулация този режим няма да го видиш и ако си със стаен термостат.
brabra - помощник
Честита нова година!Имам камина Марели 18 с новият дисплей и ще помоля някой да обясни как точно се настройват таймерите кога да пали и гасне(примерно да пали сутрин 06:00 и да гасне в 21:00).
Иван П. Иванов написа:
Kaloyan12 написа:
Режим на модулация какво означава мерси предварително :)
Това е режим при който се предполага че камината ще работи най икономично но само ако го оставил в автоматичен режим тогава при достигане на зададената температура ще влезе в режем модулация този режим няма да го видиш и ако си със стаен термостат.
Мерси :)
Rubo - помощник
brabra написа:
Честита нова година!Имам камина Марели 18 с новият дисплей и ще помоля някой да обясни как точно се настройват таймерите кога да пали и гасне(примерно да пали сутрин 06:00 и да гасне в 21:00).
И от мене честита 2018г. И така към въпроса:
Бутон set "хронометър", от меню "модалност" активираш на "седмично",излизаш от там, после меню "хронометър програма", "седмично" и нагласяш желания час, с бутон set след мигаща индикация задаваш желания час и пак "set". Часовете за вкл. и изкл. се сменят със стрелките нагоре и надолу. След като си задал часовете активираш с бутон "#" . Това е.
brabra - помощник
Rubo написа:
brabra написа:
Честита нова година!Имам камина Марели 18 с новият дисплей и ще помоля някой да обясни как точно се настройват таймерите кога да пали и гасне(примерно да пали сутрин 06:00 и да гасне в 21:00).
И от мене честита 2018г. И така към въпроса:
Бутон set "хронометър", от меню "модалност" активираш на "седмично",излизаш от там, после меню "хронометър програма", "седмично" и нагласяш желания час, с бутон set след мигаща индикация задаваш желания час и пак "set". Часовете за вкл. и изкл. се сменят със стрелките нагоре и надолу. След като си задал часовете активираш с бутон "#" . Това е.



Вчера го пробвах по този начин,не става
Иконата с часовник е на дисплея.Другите ненастроени полета за какво са?

Прикачен файл

20180102170108.jpg
Rubo - помощник
brabra написа:
Вчера го пробвах по този начин,не става
Иконата с часовник е на дисплея.Другите ненастроени полета за какво са?
Като влезнеж в меню "модалност" на най-горния ред тябва да ти пише "включено" и да мига в/у "седмично" , иначе няма да стане нищо. Другите настроени полета са за друг период от време да вкл. и изкл.
brabra написа:
Честита нова година!Имам камина Марели 18 с новият дисплей и ще помоля някой да обясни как точно се настройват таймерите кога да пали и гасне(примерно да пали сутрин 06:00 и да гасне в 21:00).
Здравей подбре си вземи стаен термостат от този тип "COMPUTHERM Q7 RF". Второ ползваики такъв термостат можеш да постигнеш до 30% икономия на пелети . Аз лично съм с този модел и съм много доволен, постигаш идеалния баланс на температурата в помещението. :yawinkle:
Здравейте момчета и Честита Новата 2018 година!
Имам голям проблем с GF24, купена 2015 г. - с по-старото управление.
Проблема е, че след смяна от иглолистни (с тях работи 2 зими сравнително добре след многократни посещения от техник и корекция в настройките), тази година купихме широколистни пелети и мъката започна - пали, гори, но пепелника се пълни с рохка пепел (не както при иглолистните - ставаше 1 цяло парче като камък, но си гореше по 12 - 14 часа) за максимум 3 часа при работа на 3-та степен, ако работи на 5-та степен няма да изкара и час и половина - което води до спиране, чистене и запалване наново. Чела съм различните теми във форума, пробвах различни параметри в настройките, но проблема продължава.
Не съм викала техник от фирмата тази година, тъй като този, който ползвах вече не работи там, затова, моля за вашата помощ 8-[

Благодаря предварително на всеки отзовал се
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: