• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед окт 31, 2021 10:12 pmLazarGanev написа:
нед окт 31, 2021 9:07 pmPrincesa написа:
Кои от параметрите трябва да променя, за да намаля изразходваното количество пелети?
Намалете времето на работа на камината на 12 часа вместо 24ч и разходът ще падне наполовина
Здравейте,
Камината в момента не се ползва през нощта, но с наближаванео на зимният период предполагам, че може би ще работи по 24ч.
пон ное 01, 2021 8:16 amiva6ki написа:
Върни си период на шнека както е бил и играеш с C3-C7 и вентилаторите от V3-V7, гониш като турбо дизел :lol: повече въздух с по малко гориво. В момента на една от степените си качил подаването а въздуха е намален, гониш камината да стигне темп. И да работи на 1-2степен без да влиза в модулация, имаш ли термоглави или си с кранове по темп. на водата
Здравейте,

Благодаря за препоръките!

ОК. То това ще е решението, ще пада игра с настройките.
Има ли някаква зависимост между V3-V7 на вентилаторите - каква да е стъпката между тях? В каква посока да ги променям - вдигане, сваляне на стойностите им?

Същото се отнася и за C3-C7.
Шнека беше на преди 11.5. Ще го направя на 12.

В момента камината е на режим AUTO. Трябва да го сменя например да е на 3-та степен най=много?
Самоочистването ще го има ли като камината не е в AUTO режим?

Другото нещо е степента на помпата - беше на 3-та, намалих я на 2-ра степен.
Според Вас каква степен да оставя?

Нямам термоглави - с обикновени кранове и по температура на водата.

Поздрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами
1) 24кВт камина гори поне по 5кг пелети на час, твоята гори под 4
2) Естествено, че в първите часове и дни камината ще гори повече, но при постоянна работа този разход ще пада
iva6ki - специалист
Да я оставиш да гори 24/7 е несериозно, аз съм на мнение че над 18кв винаги е по добре котел ама тва е друга тема помпата бих я оставил на 1 с цел да не дърпа бързо топлината от камината и да връща често скорости. Няма пряка зависимост защото макар и еднакви камините пелетите са с различно качество. Остави я на автоматичен режим като 4 и 5 не ги намаляй много повече играй с другите. Почистването го има без значение дали е на определена скорост или на автоматичен.
Пак ти го пиша идеята е като затопли жилището до желаната температура така да я нагласиш че да работи максимум на 3скорост, да гони зададените градуси без да ги стига.
Примерно нагласяш я на 56 а тя да работи на 53 гр
Нагласяш вентилатора, пускаш я да стопли и като стопли почваш да играеш шнека с не по голяма стъпка от 0.5 променяш и следиш.
Моята ми трябваха 2 седмици да я наглася според моите условия.
пон ное 01, 2021 6:36 pmiva6ki написа:
Да я оставиш да гори 24/7 е несериозно, аз съм на мнение че над 18кв винаги е по добре котел ама тва е друга тема помпата бих я оставил на 1 с цел да не дърпа бързо топлината от камината и да връща често скорости. Няма пряка зависимост защото макар и еднакви камините пелетите са с различно качество. Остави я на автоматичен режим като 4 и 5 не ги намаляй много повече играй с другите. Почистването го има без значение дали е на определена скорост или на автоматичен.
Пак ти го пиша идеята е като затопли жилището до желаната температура така да я нагласиш че да работи максимум на 3скорост, да гони зададените градуси без да ги стига.
Примерно нагласяш я на 56 а тя да работи на 53 гр
Нагласяш вентилатора, пускаш я да стопли и като стопли почваш да играеш шнека с не по голяма стъпка от 0.5 променяш и следиш.
Моята ми трябваха 2 седмици да я наглася според моите условия.
Здравейте отново,

Тази вечер промених параметрите както следва:

Температура на водата 60 градуса
Помпа - степен: 3-та
Режим - AUTO

C03 - Мощност 1 - 1.6
C04 - Мощност 2 - 2
C05 - Мощност 3 - 2.7
C06 - Мощност 4 - 3
C07 - Мощност 5 - 3.4
C11 - Мощност на модулация - 1.1
P05 - Период на шнек - 13

V03 - Мощност 1 - 1000
V04 - Мощност 2 - 1090
V05 - Мощност 3 - 1140
V06 - Мощност 4 - 1190
V07 - Мощност 5 - 1240
V08 - - 1900
V11 - Мощност на модулация - 850

Дали са зададени ОК тези параметри или има нещо което да не е ОК и си противоречи?

Благодаря предварително!
Нещо много важно искам да Ви споделя - получава се голям конденз в комина.

Приятна вечер.
Последна промяна от Princesa на ср ное 03, 2021 9:38 pm, променено общо 1 път.
iva6ki - специалист
Конденза е често срещан при пелетните камини поради високото кпд и ниските димни газове в зависимост къде точно се получава решенията са ралични. Вентилатора на модулация според мен е ниско а параметрите на шнека ми се виждат ниски, но ако гори нормално и стопля не е от значение кой какво мисли. 😉
ср ное 03, 2021 9:27 pmiva6ki написа:
Конденза е често срещан при пелетните камини поради високото кпд и ниските димни газове в зависимост къде точно се получава решенията са ралични. Вентилатора на модулация според мен е ниско а параметрите на шнека ми се виждат ниски, но ако гори нормално и стопля не е от значение кой какво мисли. 😉
Комина се събори (беше от бетонови тухли) и се изгради нов от коминни тела.
Продължавам да си "играя" с параметър P05 или това е времето за пускане на пелети.
vladko33 - специалист
Здравейте, с котел Mareli SBN 25 съм. Инсталиран е миналата седмица и от тогава е изгорил чувалче и половина пелети. Паля го за трети път, поработи около час и изписа грешка ER03 - ниски димни газове. Почистих пеплта, изчистих грешката, стартирах пак и след известно време пак същото. Понеделник ще звъня във фирмата, то е ясно. Въпросът е дали няма нещо , с което да си помогна сам за да има топло събота и неделя. Благодаря !
да
ср ное 17, 2021 5:28 pmPrincesa написа:
ср ное 03, 2021 9:27 pmiva6ki написа:
Конденза е често срещан при пелетните камини поради високото кпд и ниските димни газове в зависимост къде точно се получава реше
нията са ралични. Вентилатора на модулация според мен е ниско а параметрите на шнека ми се виждат ниски, но ако гори нормално и стопля не е от значение кой какво мисли. 😉
Комина се събори (беше от бетонови тухли) и се изгради нов от коминни тела.
Продължавам да си "играя" с параметър P05 или това е времето за пускане на пелети.
да
ср ное 17, 2021 5:28 pmPrincesa написа:
ср ное 03, 2021 9:27 pmiva6ki написа:
Конденза е често срещан при пелетните камини поради високото кпд и ниските димни газове в зависимост къде точно се получава реше
нията са ралични. Вентилатора на модулация според мен е ниско а параметрите на шнека ми се виждат ниски, но ако гори нормално и стопля не е от значение кой какво мисли. 😉
Комина се събори (беше от бетонови тухли) и се изгради нов от коминни тела.
Продължавам да си "играя" с параметър P05 или това е времето за пускане на пелети.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: