• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
Еми, за това питам, ако някой има повече опит с последните версии, да каже мнение.Винаги съм се чудил, защо някои камини са много по-скъпи от тези.Едва ли по устройство са нещо супер различно.ДА, контролерът сигурно е различен и по-скъпи, ламарината е по-дебела, даже и да е двойна, не е редно цената на камината да е двойна.Все пак е от желязо, а не от неръждавейка.
n.ganev - майстор
За устройство - не са много различни защото има изисквания в една камина да има определени компоненти. НО изпълнението :shock: .Разглабял съм и Италиянки дето са скъпи и няма да ти казвам вътре какъв кенеф има, ама Визия :tonqe:
LazarGanev - "Велик майстор"
geniya написа:
Винаги съм се чудил, защо някои камини са много по-скъпи от тези.Едва ли по устройство са нещо супер различно.
Ами мога да ти кажа някои основни разлики, които и ти си забелязал между "някои" камини и "тези" камини. Някои производители ( всъщност повечето) държат на сервизната си мрежа, обучават сервизни специалисти и дори не продават камина или котел без да е ясно кой ще я сервизира, плащат за гаранционно обслужване, което естествено качва цената на продукта, но пък гарантират на клиента безпроблемна експлоатация. Обратно на това, производителят на "тези" камини решава, да работи на друг принцип - да продава продукта на ниска цена, без да прави никакви допълнителни разходи за обучения на сервизни специалисти. При гаранционна повреда може и да възстановят повредената част, но транспортните разходи са за сметка на клиента, подмяната - също. Само че кой трябва да я подмени? Викали са ме да настройвам или сервизирам такива горелки или камини - отказвам директно с мотива, че не съм обучен и не разбирам, което си е вярно. Но истината е, че не желая да им разбирам, не желая да ги познавам, не желая да взимам пари от клиента за неща, които трябва да ги плаща производителя. Не желая да си губя времето с глупости, имам по-важни неща за вършене. И такова е не само моето мнение, а на всеки уважаващ себе си специалист. Така че повече информация за тази камина може да се търси единствено от някой препатил, технически грамотен клиент
geniya - специалист
LazarGanev написа:
geniya написа:
Винаги съм се чудил, защо някои камини са много по-скъпи от тези.Едва ли по устройство са нещо супер различно.
Ами мога да ти кажа някои основни разлики, които и ти си забелязал между "някои" камини и "тези" камини.
Съгласен съм с теб, Лазаре, но камини които са с 1000+лв горница са рязани с теслата, нито заварките им заварки, нито са нещо в повече.Камината като устройство е един топлообменник, шнек с вентилатор, контролер.Разликата най-много да е в килограмите от дебелина на материала и най-важното контролера.Само че, като знам в днешно време ако не е китайско значи е менте, та затова питах за информация за контролера, но явно аз ще я давам във форума :rock: :supz: :supz: :supz:
kalin72 - майстор
Добре де, Гений, колко по-скъпи са Алфаплам или Екоспар? Виктория? Това, мисля, са камини, които не са дялани с теслата, с качествени компоненти са, имат добра сервизна мрежа, няма сериозни оплаквания за проблеми, и са на добра цена, между италианските скъпи и Златния огън.
andy_forresite - майстор
С около 1000 лева са по-скъпи.
Миналата година познато семейство закупиха две камини ГФ 24 кв. Жената каза "родих се", а синът "много съм доволен". Имат си познат техник, отговарящ за тези камини и който ще реагира на момента. Засега освен за първоначално настройване не са го викали за нищо.
Работата е там, че човек или ще е доволен или няма и това ще зависи от цената за отоплението. Няма откъде да знае каква е разликата между неговата камина (или котел) и друга камина вкъщи при равни други условия. Направилите кардинални промени хора от форума сигурно се броят на пръстите на едната ръка. Дали ще са сменили горелка, котел, и двете в комплект или камината, е без значение - това е кардинална промяна, от която се добива ясна представа за разликата между продуктите.
syncho - майстор
LazarGanev написа:
geniya написа:
Винаги съм се чудил, защо някои камини са много по-скъпи от тези.Едва ли по устройство са нещо супер различно.
Ами мога да ти кажа някои основни разлики, които и ти си забелязал между "някои" камини и "тези" камини. Някои производители ( всъщност повечето) държат на сервизната си мрежа, обучават сервизни специалисти и дори не продават камина или котел без да е ясно кой ще я сервизира, плащат за гаранционно обслужване, което естествено качва цената на продукта, но пък гарантират на клиента безпроблемна експлоатация. Обратно на това, производителят на "тези" камини решава, да работи на друг принцип - да продава продукта на ниска цена, без да прави никакви допълнителни разходи за обучения на сервизни специалисти. При гаранционна повреда може и да възстановят повредената част, но транспортните разходи са за сметка на клиента, подмяната - също. Само че кой трябва да я подмени? Викали са ме да настройвам или сервизирам такива горелки или камини - отказвам директно с мотива, че не съм обучен и не разбирам, което си е вярно. Но истината е, че не желая да им разбирам, не желая да ги познавам, не желая да взимам пари от клиента за неща, които трябва да ги плаща производителя. Не желая да си губя времето с глупости, имам по-важни неща за вършене. И такова е не само моето мнение, а на всеки уважаващ себе си специалист. Така че повече информация за тази камина може да се търси единствено от някой препатил, технически грамотен клиент
Най-смисленото мнение напоследък! =D>
n.ganev - майстор
Той LazarGanev тези неща ги е писал много пъти ама сега ги изпляска събрани.
Миналата година закупих това изделие и съм изключително недоволен от сервиза и обслужването в офиса им. Бяха ми пратили някакъв техник на име Първан да ми инсталира камината и после се оказа че въобще не е техен служител. Тоя "техник" ми беше направил кофти настройки и камината пушеше. В последствие трябваше да платя 80 лв за посещение от уж техник на Golden fire да ми направи наново настройки.
evolon - помощник
Здравейте. Някой има ли камина PSN24? Интересува ме как мога да променя някои от настройките модела е нов и няма информация за него. Мога да влеза в сервизното меню но от там нищо не е ясно има само цифри и букви
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: