• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Това е поправимо ,един лист вата и ОК . :wink:
Някой знае ли кода на системното меню? :?:
Аз лично се отказах заради некомпетентността на хората в магазина в Мировяне. От няколко години следя нещата и миналата година ми се обяснява едно тая година друго. За мен това е не професионално. Другото е, че тази година отивам и кво става, на запалката ми казват имаш 5 дни гаранция и ако не заминела за тези 5 дни имала не знам си колко паления. Ще ме извиняват ама за обувки за 20лв. има гаранция два месеца иначе пише 2 години гаранция и понеже навсякъде съм обиколил и навсякъде ми казват няма такова нещо, гаранция имаш 2-3 години на всичко. Искам да споделя и друго едната година ми трябва 24KW другата вече 30KW. Искам да посъветвам всички потребители който четат да погледнат колкото се може повече оферти и марки камини и да сравнят нещата и особенно кубатурата за която е дадена определена камина и да знаят колко им трябва, а не да отидат в магазина на Golden и да им трябва за 200-300 кубика и да им пробутват 30KW и нагоре. Има много формули как да си пресметнете колко мощност ви трябва.
Rubo - помощник
Rmen72 написа:
evolon написа:
Попитах производителя за описание на сервизното меню , но ми беше отказано , защото било за вътрешно използване.
Затова питам препатилите колеги във форума има ли някой с този вид контролер на камина PSN24 , който да разполага със описание на сервизното меню? Ако има и ако може да го качи тук или да го изпрати на адрес emil_sh@abv.bg ще съм му много благодарен!
Прикачен файл:
IMG_20170620_132432.jpg

Сега сериозно: Качвам ти ръководство за програмиране на горелка /ОТБЕЛЯЗВАМ ДЕБЕЛО , ЧЕ Е ЗА ГОРЕЛКА 48 Кв - 858 VIP / SMB 50/ /, контролерът е същият - много внимавай къде пипаш и какво точно пипаш - особедно параметри с Р и А , защото те определят конфигурацията на системата и неправилното им програмиране може да доведе до взривоопасен изход!!!!
Разделил съм я на две части защото е прекалено дълга за едно качване - част 1 е общи приказки и бля бля - част 2 е със сервизните менюта и параметри - успехи, и пиши как си се справил - ако нещо мога да помогна - питай - С питане до Цариград се стига!
упс - неще да качва pdf файлове - ще ти я пратя на мейл!
Rmen72, може ли да изпратиш ръководството и на мен, моята горелка е 858 VIP 35kw, никъде не можах да намеря упътвания, настройки.
Инсталиран е на комбиниран котел 35 kw "Golden fire".
Имейл "syoni@abv.bg"
Благодаря, получих поща.
vencidgenov - напреднал
Искам да попитам дали някой има камина на golden fire GF24 с този вид платка за управление на камината.Камината е купена 2015г.прилагам снимки.https://youtu.be/cF6xgcydZBo
Здравейте колеги,

Скоро купих пелетна камина GF 18. Монтирах я и тези дни я запалих. Първо работеше без стаен термостат, а отскоро по препоръка на техника монтирах и стаен термостат най обикновен от 20 лв. Пали добре, гори добре, за разход е още рано да пиша ама нещо не ми е ясно със самият процес на работа. Пали си камината, вдига до 60 градуса, стопля се помещението до зададената температура и започва едно дълго гасене с работа на вентилатора на пълна мощност. Камината си загасва, помпата си върти и температурата в радиаторите пада до и под 40 градуса. След това когато дойде време отново да пали, започва целият процес на палене отново от 0 с цялото виене на вентилатора пак на пълна мощност пак нагрява до 60 градуса и т.н което през нощта няма да е особено приятно.
Въпросът ми е възможно ли е да се направят промени в настройките с които да се преминава на по ниска степен на работа на горелката за да се избегне това гасене и палене и да се премине на по тих режим на работа без това да се отразява на нормалната работа на горелката и разхода на пелети или някакъв друг начин на настройки и ако да моля изпратете ми настройките които трябва да направя.
Ясно ми е че това се прави от оторизиран техник но при положение че сам си направих и вързах цялата система предполагам че мога да преценя докъде мога да пипам.
Благодаря предварително.
Здравейте,колеги
Интересуват ме настройките на шнека на камина Golden Fire 24kw и как се включва стайния термостат. Прикачвам и снимка.

Прикачен файл

IMG_20171008_173024.jpg
Последна промяна от sdnikolov на нед окт 08, 2017 5:36 pm, променено общо 1 път.
На 18 KW отзад има клеми с надпис за термостата. Клемата е с мост. Махаш моста и там връзваш термостата.
Mariner.jp написа:
На 18 KW отзад има клеми с надпис за термостата. Клемата е с мост. Махаш моста и там връзваш термостата.
Колега всичко е точна така, всичко е свързано но от самата камина има настройки как се пуска и как гасне.
Колега. Аз си купих термостата и си го свързах така както ти писах. Това по инструкция на техника който ми направи първоначалният старт. Работи си.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: