• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 16, 2019 3:50 pmiva6ki написа:
Някой има ли наблюдения върху модел GFN 12 kw или разликата е само в мощността от другите.
Казаха ми ,че разликата е само в почистването.При новите било отпред.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
нед яну 06, 2019 12:36 pmton4o_1028_bg написа:
нед яну 06, 2019 10:02 amgorgidanchev написа:
С тия настройки на щнека две чувалчета са ти гарантирани.Въздуха за камината от къде е свързан ?
От отвън, пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0

С по-малката камина GFN18 съм, параметрите на шнека за са ми с около 30-40% по-ниски от твоите. Същото е и с вентилатора.
Периодът, през който шнекът подава пелети, е по-голям от твоя.
Отоплявам 3-стаен апартамент 90м2, с добра дограма и вътрешна изолация на 2 от стаите.
Изходящите газове са в диапазона 78-95градуса, в зависимост от режима.
Пелетите са А1 на Шнайдер.
Не мога да се похваля с разход от 1чувал/ 24ч и да поддържам 25градуса.
Има някъде грешка, това ми се струва просто невъзможно.
На GFN18 й дават минимален разход 1кг/час.
gorgidanchev - специалист
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
RightClick - помощник
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
С кое управление е камината? Може ли настройки :)
теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
пет яну 25, 2019 9:11 pma.tonchev@yahoo.de написа:
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.

Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.Украински пелети иглолистни.
ton4o_1028_bg - напреднал
съб яну 26, 2019 11:11 amgorgidanchev написа:

Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.Украински пелети иглолистни.
ТОВА ЗВУЧИ НЕРЕАЛНО ЩЕ ОПИШЕШЛИ ПАРАМЕТРИТЕ И НА НОВОТО МЕНЮ ЛИ СИ ИЛИ ЩЕ СЕ ХВАЛИШ САМО НА ЗАД НЕ Е ЯСНО ОПИСАНО ОПИСВА СЕ СПОРЕД МЕНЮТАТА АКО МОЖЕ СПОДЕЛИ АКО НЕ НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ ТОВА....
съб яну 26, 2019 11:40 amton4o_1028_bg написа:
съб яну 26, 2019 11:11 amgorgidanchev написа:

ТОВА ЗВУЧИ НЕРЕАЛНО ЩЕ ОПИШЕШЛИ ПАРАМЕТРИТЕ И НА НОВОТО МЕНЮ ЛИ СИ ИЛИ ЩЕ СЕ ХВАЛИШ САМО НА ЗАД НЕ Е ЯСНО ОПИСАНО ОПИСВА СЕ СПОРЕД МЕНЮТАТА АКО МОЖЕ СПОДЕЛИ АКО НЕ НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ ТОВА....
С новото меню съм.Ако щеш вярвай.Градусите в стаите са 24 гр.Камината вечер гаси в 11часа и сутрин пали в 5часа.Един чувал на денонощие.Това е чети назад моите мнения за настройки на шнека.Това е .Ела на гости и ще ти покажа.Нооооо като на кръсник..... :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
съб яну 26, 2019 12:26 pmgorgidanchev написа:

С новото меню съм.Ако щеш вярвай.Градусите в стаите са 24 гр.Камината вечер гаси в 11часа и сутрин пали в 5часа.Един чувал на денонощие.Това е чети назад моите мнения за настройки на шнека.Това е .Ела на гости и ще ти покажа.Нооооо като на кръсник..... :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
Абсолютно съгласен вече.
И аз съм я нагласил да се гаси в 12 и да пали в 6:30, с това се реализира сериозна икономия, без да влияе на комфорта.
При мен е подобно, 90м2 и температурата 22градуса, 15кг/24ч
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: