Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rumpich - помощник
Здравейте!
Вече имам яснота, относно въпроса с модулиращия термостат безжичен за Висман Витоденс 100. Оказа се, че това е "мисията невъзможна"!! Тоест безжичен модулиращ стаен термостат с интернет приложение към момента май няма подходящ. С други думи, има опция за жичен такъв, който поема изцяло контрола върху котела НО, не подлежи на донастройка през тъч скрийна на котела. Или казано по друг начин, ако искаме да ограничим температурата на водата в отоплителната инсталация, то това не може да стане. Логиката, която е заложена в котела е такава, че той тръгва винаги на пълна мощност примерно на 70-75 градуса. По този начин цели максимално бързо загряване на инсталация и помещения, без да се взема предвид дали е в кондензен режим и дали е икономически изгодно. При вариант жичен модулиращ термостат нещата са с една идея по-добре, но и там имало прескачане на задание на протокола /Темп. на водата /. В общи линии аз това разбрах, но ако някой има наблюдения с този модел котли и марки модулиращи безжични термостати и съвкупната им работа, то нека да сподели мнение и впечатление. Ако модулиращия термостат може да работи в режим он/оф, то това се прави механично в клемореда на котела, а не софтуерно?! Брандираните термостати с надпис Viessman са си honeywell! От написаното на всичко до момента нека хората, които се занимават с газови котли и разбират да споделят дали това е така! Мисля, че ще е полезно не само за мен, а и за всички, които ползват котел Висман. Между другото всички базови модели котли, не зависимо от марката, са с такава логика на работа с модулиращ безжичен стаен термостат...???
LazarGanev - "Велик майстор"
пон фев 10, 2020 9:48 pmrumpich написа:
Между другото всички базови модели котли, не зависимо от марката, са с такава логика на работа с модулиращ безжичен стаен термостат...???
За другото съм съгласен, и аз ти го казах, но това в цитата не е вярно. При Вайлант и Бош няма такова делене - да, имат по-нисък и по-висок клас модели, да, управленията на по-евтините модели имат някои орязани функции, но регулаторите им (имат много) работят с всички модели. Е, откъм безжични модели немците са по-пестеливи, уж спазват някакви евродирективи. Но Вайлант си имат отдавна, напоследък и Бош пуснаха 2 модела. Висман имат един жичен, но той работи само със сериите 200 и 300, които аз не съм виждал. И как да съм виждал, като струват колкото 2-3 конкурентни котела
rumpich - помощник
пон фев 10, 2020 11:55 pmLazarGanev написа:
пон фев 10, 2020 9:48 pmrumpich написа:
Между другото всички базови модели котли, не зависимо от марката, са с такава логика на работа с модулиращ безжичен стаен термостат...???
За другото съм съгласен, и аз ти го казах, но това в цитата не е вярно. При Вайлант и Бош няма такова делене - да, имат по-нисък и по-висок клас модели, да, управленията на по-евтините модели имат някои орязани функции, но регулаторите им (имат много) работят с всички модели. Е, откъм безжични модели немците са по-пестеливи, уж спазват някакви евродирективи. Но Вайлант си имат отдавна, напоследък и Бош пуснаха 2 модела. Висман имат един жичен, но той работи само със сериите 200 и 300, които аз не съм виждал. И как да съм виждал, като струват колкото 2-3 конкурентни котела
LazarGanev, благодаря за отделеното време и за информацията. За сега ще се въздържа да купувам модулуиращ безжичен термостат, понеже методът проба-грешка не ми допада в тоя случай. Ще изчакам, може на пазара да се появи някой, който ще върши работа. Е, ти или други участници от този полезен форум, ако чуят, видят на практика нещо, което върши работа да пишат! Аз съм склонен да експериментирам!
Здравейте,

имам опит с котле Immergas Eolo Star, и интернет безжичен термостат Salus it500, не знам дали е модулиращ.

В момента съм закупил вече Vitodens 111, от там ми предлагат като опция за безжичен интернет термостат T6R, та въпроса ми е към това котле 111, може ли да се върже този термостат като модулиращ, ако не какво препоръчвате?

ПП Salus it500 и T6R мога да си взема на много по-добри цени от тези тук, около 360лв, вместо тия 500лв., които искат от ХъниУел. Ако някой колега има нужда мога да помогна.

Поздрави,
Теодор
LazarGanev - "Велик майстор"
вт май 19, 2020 8:59 amt3odor написа:
Ако някой колега има нужда мога да помогна.
Последно помощ ли търсиш или търсиш на кого да помогнеш? :cool: По темета:
- Първо описаните термостати са смарт, но са он/оф
- Второ за това дръвце Витоденс 1хх няма смисъл да му търсиш модулиращ термостат - няма :)
вт май 19, 2020 7:33 pmLazarGanev написа:
вт май 19, 2020 8:59 amt3odor написа:
Ако някой колега има нужда мога да помогна.
Последно помощ ли търсиш или търсиш на кого да помогнеш? :cool: По темета:
- Първо описаните термостати са смарт, но са он/оф
- Второ за това дръвце Витоденс 1хх няма смисъл да му търсиш модулиращ термостат - няма :)
Търся помощ, защото не съм ориентиран с термостатите и какво е най-доброто за съответния котел.
Мога да предложа помощ някой да се сдобие на добра цена с термостатче.

Защото от Vitodens, твърдят, че T6R работи като модулиращ с този котел, кое не е така?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср май 20, 2020 8:50 amt3odor написа:
Защото от Vitodens, твърдят, че T6R работи като модулиращ с този котел, кое не е така?
Ми щом от "Vitodens" твърдят, що питаш нас, дет не знайми? :-D
ср май 20, 2020 7:33 pmLazarGanev написа:
ср май 20, 2020 8:50 amt3odor написа:
Защото от Vitodens, твърдят, че T6R работи като модулиращ с този котел, кое не е така?
Ми щом от "Vitodens" твърдят, що питаш нас, дет не знайми? :-D
Благодаря, велик майстор, велики комплекси.

Да се надявам колегата собственик на другия Vitodens 111 да се включи.
вт май 19, 2020 8:59 amt3odor написа:
...
ПП Salus it500 и T6R мога да си взема на много по-добри цени от тези тук, около 360лв, вместо тия 500лв., които искат от ХъниУел. Ако някой колега има нужда мога да помогна.

Поздрави,
Теодор
Първите, на които попадам.
https://bgtherm.net/produkt/honeywell-l ... 5%D0%BD-2/
От тук пазаря на отстъпка.
https://www.romstal.bg/%D1%85%D1%80%D0% ... 52117.html
От тези не, но за 35 лв няма да се псувам. Повече няма да търся, че да не намеря и по евтино.
Преди да купиш котлето, от какво се интересуваше- финансовата страна на нещата, качеството и възможни опции на продукта.....?
Поздрави,
Трифонов
чет май 21, 2020 8:36 amТрифон П.Трифонов написа:
вт май 19, 2020 8:59 amt3odor написа:
...
ПП Salus it500 и T6R мога да си взема на много по-добри цени от тези тук, около 360лв, вместо тия 500лв., които искат от ХъниУел. Ако някой колега има нужда мога да помогна.

Поздрави,
Теодор
Първите, на които попадам.
https://bgtherm.net/produkt/honeywell-l ... 5%D0%BD-2/
От тук пазаря на отстъпка.
https://www.romstal.bg/%D1%85%D1%80%D0% ... 52117.html
От тези не, но за 35 лв няма да се псувам. Повече няма да търся, че да не намеря и по евтино.
Преди да купиш котлето, от какво се интересуваше- финансовата страна на нещата, качеството и възможни опции на продукта.....?
Поздрави,
Трифонов
Изобщо не държа да ви продавам термостати, само предложих помощ, като замяна на съветите които давате. Даже някой да иска отпада тази опция вече.

Преди да го купя, това ми беше препоръчано от фирмата, която ми го продаде, факт е че вече го имам.

Търся решение за модулуращ термостат.

Тема "Модулиращо управление за Viessman Vitodens 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: