Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
чет май 21, 2020 8:36 amТрифон П.Трифонов написа:
вт май 19, 2020 8:59 amt3odor написа:
...
ПП Salus it500 и T6R мога да си взема на много по-добри цени от тези тук, около 360лв, вместо тия 500лв., които искат от ХъниУел. Ако някой колега има нужда мога да помогна.

Поздрави,
Теодор
Първите, на които попадам.
https://bgtherm.net/produkt/honeywell-l ... 5%D0%BD-2/
От тук пазаря на отстъпка.
https://www.romstal.bg/%D1%85%D1%80%D0% ... 52117.html
От тези не, но за 35 лв няма да се псувам. Повече няма да търся, че да не намеря и по евтино.
Преди да купиш котлето, от какво се интересуваше- финансовата страна на нещата, качеството и възможни опции на продукта.....?
Поздрави,
Трифонов
Този ИТ500 по принцип цената му е 395 лв. с ДДС за клиент. Като се попазариш падаш под 350 лв. При тези гледам имаха горелка от 3000 намалена на около 1900, а цената и 6-та година е 1500. Абе с две думи всичко е яко нагоре, задраскано и уж на промо.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет май 21, 2020 9:56 amt3odor написа:
Преди да го купя, това ми беше препоръчано от фирмата, която ми го продаде, факт е че вече го имам.

Търся решение за модулуращ термостат.
Добре де, щом са ти го продали за модулиращ, защо не им търсиш сметка на тях, ами търсиш под вола теле по форумите? Ако си прочел темата, а и други подобни, трябваше да ти стане ясно, че няма такова животно "модулиращ термостат" за твоя котел. Ако имаше, най-малкото на нещо щеше да пише Viessmann, а не Salus или Honeywel. Ама щом си упорит - продължавай с търсенето. И не мога да разбера ако ти продадат кола с твърдението, че е 4х4, а се окаже че не е, пак по форумите ли ще търсиш решение и ще си изливаш яда?
Не са ми продали котела като модулиращ, а ми го продадоха като такъв, който ми препоръчват.

Въпроса ми е обикновен термостат on/off (salus it 500) или такъв с open therm протокол (t6r)?

Какви са плюсовете на второто?
На теория би трябвало с open therm да модулира по стайна температура, но на практика съм сигурен, че пак ще работи он/оф. Това сигурно е 50-тият open therm термостат, който се препоръчва за този котел като модулиращ, но все безуспешно
пет май 22, 2020 2:17 pmLazarGanev написа:
На теория би трябвало с open therm да модулира по стайна температура, но на практика съм сигурен, че пак ще работи он/оф. Това сигурно е 50-тият open therm термостат, който се препоръчва за този котел като модулиращ, но все безуспешно
Изглежда, ще сменя котела. Какъв двуконтурен бихте взели за голям тристаен апартамент, котела стои в помещение на терасата?
Condens 2300i W + EasyControl RF Key + CT200

Тема "Модулиращо управление за Viessman Vitodens 100" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: