• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rumen_zlatinov83 - помощник
ок аз за това питам нали и трябва ли да е тубусна горелка за виадруса а и къщата е на мазилка и не навсякъде имам пвц дограма и ако на 1 етаж е 22градуса то на 3 е 18 градуса
vrangelov - специалист
Сега колко гориш, какво гориво използваш, всичко ли топлиш, като минеш на пелети, пак ли така ще топлиш, колко души ползват топлата вода? Влез в сайта на темосиликат и виж как се смятат топлозагубите.
rumen_zlatinov83 - помощник
топлим се на въглища и дърва 7 тона домбаски в момента сме 5ма възрастни и 1 дете на 4год след месец още едно пали се в 8 сутринта и до кам 10 вечерта
vrangelov - специалист
Значи добре топлиш. При този разход на въглища, 10 тона пелети трябва да ти стигат. Горелка от 20 kW би трябвало да ти е достатъчна. Все пак пресметни хубаво всичко.
andy_forresite - майстор
Това са много глидери. Грубо общо са 48 000W.
110 глидера с височина 60 см и 175 глидера с височина 50 см, нали така? Котелът се води 48,5 kw май. На 30-ка отиват нещата.
шоп - майстор
Наличието на повече глидери не е лошо. Има опцѝя за ниско температурно отопление.
Здравейте, от няколко години ползвам Виадрус У22 4 секционен, отоплявам 110 кв.м къща с външна изолация, вата на плочата и ПВЦ дограма. За сезон изгарям 6т. дърва и 1т. въглища като котелът не се гаси от ноемрви до март. Темп. в стаите е 24-25 С, а на водата рядко минава 60 С, което, разбира се води до голямо образуване на клей и сажди. Та, реших след тази зима да сложа пелетна горелка и да прекъсна стажа като параджия. Прочетох цялата тема, някои неща разбрах, други- не, не съм вещ по темата. За марка на горелката се спрях на Грейко, ГП4, Фероли- най- много добри мнения видях за тях. Каква мислите би била най- удачната и колко кВт? На първо време не мисля да качвам котела върху кутия, а да монтирам горелката на долната врата и да сложа турболатори. Видях идеята по назад в темата за Г-образни плочи/тухли, но трябва да я проуча по- обстойно, тъй като не я схванах изцяло. Не мисля да икономисвам откъм калпави пелети, сега топлосезонът ми излиза ~1100лв. и ще търся същата сума на пелети + - 100лв. Отворен съм за всякакви съвети и мнения. Вие сте! :)
rumen_zlatinov83 - помощник
доре а каква да е горелката на къде трябва да хвърля пламака на горе или напред ivg го хвърля на горе и не е самапачистваща искат ми 2300 за горлката + монтажа и иплочите а за греен фире 2500 без плочите и тя е самапачистваща и пламъка е напред кое е по добре те имат и 40квч горелки
plastkomfort - специалист
Вземай IVG s40 аз пета зима я ползвам и съм доволен.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: