• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ники_ник - специалист
Здравейте всички.за втора зима съм с Фероли П7 на Виадрус 5 секции.Не съм доволен от разхода въпреки подобренията.Имате ли наблюдения за работата на тази горелка NANI, 10-35kW ? Благодаря предварително.
trunski - специалист
ники_ник написа:
Здравейте всички.за втора зима съм с Фероли П7 на Виадрус 5 секции.Не съм доволен от разхода въпреки подобренията.Имате ли наблюдения за работата на тази горелка NANI, 10-35kW ? Благодаря предварително.
Колега, не мисля, че проблема е в горелката. Аз съм с виадрус-8 секции с горелка Р-12, и съм доволен от разхода. Под 4.5 тона за около 150 кв. за миналия сезон.
mircho82 - помощник
Здравейте, обещах ви снимки на тунинга на моят Виадрус:
Прикачен файл:
viber image1.jpg
Първата преграда, която е на 8 см от дъното и на 6 см от пода(решетката)
Прикачен файл:
viber image2.jpg
След , което до нея залепва една 10см шина лягаща също на стандартните ръбове. на снимката се вижда и следващата преграда, която е стъпала на решетката и е на около12 см от задната и на 6см от шините, които вървят над нея.
Прикачен файл:
viber image3.jpg
Прикачен файл:
viber image4.jpg
Прикачен файл:
viber image5.jpg
тук е тази "Ге" образната, на която е закрепена подвижната посредством шини, за да прилепне към тавана. Идеята тук ми е газовете да не могат да преминават директно към димоотвода ,а да греят първия глидер или водната риза.
mircho82 - помощник
Прикачен файл:
viber image6.jpg
Прикачен файл:
viber image7.jpg
Прикачен файл:
viber image8.jpg
Това е засега от мен. Все още нямам замерване на газовете , но видимо температурата спадна при допир на кюнеца, а и разхода спадна. Очаквам още настройки и стаен термостат и тогава ще финиширам проекта за тази година. :-) За въпроси и точни размери съм насреща.
filmatoplo - майстор
Горелката е модела за слънчогледови пелети защо не пробваш с тях как гори .
mircho82 - помощник
Тубуса е сменен с такъв, защото имаше дефект в другия. Разликата не е ли само в дупките по него? Несъм и търсил слънчогледови, да пробвам, има време ако напаснем нещата така ,че да съм доволен от разхода. ;-)
шоп - майстор
@mircho82, системата ти от прегради и цялостният тунинг е много добре измислен и направен.

Само едно допълнение от мен. Той е ефективен при горелки с хоризонтален пламък, каквато е твоята горелка.

При ретортни горелки с вертикален пламък няма да има ефект от горната вертикална преграда.
Поздрави!
ventzi48 - специалист
Виадрус 4 секции, качен на кутия с горелка на Ерато с хоризонтален пламък. Поставих отражател от дискова брана с диаметър 220 мм. който предпазва долната част на котела от директно нагряване но насочва пламъка към ръбовете на кутията и се повиши температурата и. Има ли някакви ограничения за размера на отражателя и на какво разстояние трябва да бъде от пламъка? Забелязах, че падна температурата на димните газове. Ако някой има препоръка да отговори.
Малкия - специалист
Преправянето на виадруса да изгаря пелети и вдигнат на кутия, според мен е за хора, които имат наличен виадрус с повечко секции, имат свободно време, инструменти и материали за изработката на цялото чудо. Тунингован виадрус не е по-ефективен от пелетен котел среден клас.
Аз моя виадрус съм го вдигнал на кутия и просто съм наредил ламарина хоризонтално през 8 сантиметра, за да се получи 6 ходов. Важно е да се помисли и как ще се почиства самия котел от натрупването на пепел между ходовете/ Това нещо ще трябва да го мисля догодина, защото си е тегаво почистването в сегашния му вид.

Прикачен файл

WP_20171117_11_27_31_Pro.jpg
phantom_ - специалист
Така си е,ако тепърва ще го купуваш не си струва според мен.Горелката ти каква е?
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: