Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ventzi48 - специалист
Към Varnap5. Помисли предварително как ще уплътниш фугата между котлето и камерата. Аз направих грешка и се наложи два пъти да свалям и качвам котлето/250 кг./. Направи водачи по които ще се напасва котела и камера като предварително слагаш високотемпературен силикон и топлоустойчива лента или въже.
ktch_1964 - специалист
Браво Варна 5, много добре се е получило. По този начин си решаваш тотално отоплението. За тази горелка не са страшни
никакви нискокачественни пелети, кеф ти въглища, кеф ти всякакви костилки, нали целта е да гориш в автоматичен
режим най евтиното и достъпно за теб гориво. Аз например за този сезон всякакви пелети съм ги отсвирил, еее много са скъпи
заредил съм черупки от бадеми на 80лв. тона, е какво му плащаш на това гориво.
filmatoplo - майстор
съб окт 08, 2016 7:45 amfilmatoplo написа:
:) Като каза решетка бункера та се сетих какви филми са се случвали и какви неща попадат при пелетите в бункера . :wink: Един хубусник поддържал на брат си котела с горелката тоест слагал само пелети и наблюдавал дали са топли бойлерите в хотела .Брат му казал - Хвърли няколко чувала в бункера , и нашия отива взима 2 чувалчета Заедно с найлона и цели ги хвърля в бункера .Шнека иска не иска скъсва чувалите и си взима пелети някакси ,така два пъти - най накрая горелката спира . :lol: Веднъж един шнек спря да се върти ,като го разглобих намерих горе до мотора наврян един нож - изтървали са го в пелетите като са рязали чували с него . :wink: простотиите продължават .На този същия който слага цели чували в бункера заедно с найлона сега му слагам на котел Виадрус горелка GP 4 , та той вчера ми дава една помпа Вило с напор 70 и ми вика старата ми помпа Грундфос 25\4 ми беше малка ,четох в книшката и там пише че качва само 4 метра ,а до моите радиатори има поне 7-8 м ,да се смееш ли да плачеш ли . :-D Срязах една тръба и какво да видя вътре - хартия от шоколадова вафла ( как е попаднала там ) ,казвам му - ето затова си нямал дебит ,не ти е малка помпата .

:-D
съб ное 17, 2018 8:52 amfilmatoplo написа:


:-D
Самата форумна енциклопедия.
filmatoplo - майстор
:) Темата е мн готина и не само тази :wink: , препрочитам ги от време на време -много полезна информация , доста стана и вече се задъхвам -губя и контрол и понякога се чудя де беше и ме е срам да попитам :lol: ами това са над 11-12 години тука -представи си нашия главен сървър колко инфо побира :supz: .Главен -идва от Глава :wink: :lol:
Varnap5 - специалист
За уплатняването поставих въже 10мм но не уплатни и сега съм сигорен че няма да имаме комари поне една година.Взех за мен силикон за продавачите кит за камини-TYTAN professional.Уплатних всичко одвътре и одвън и сега всичко е наред.Не разбирам обаче някои от настройките на управлението-NPBC-V3C-1.Всъщност не съм сигорен дали изобщо и това което си мисля че разбирам е точно така както си мисля. :?
съб ное 17, 2018 8:30 pmVarnap5 написа:
За уплатняването поставих въже 10мм но не уплатни и сега съм сигорен че няма да имаме комари поне една година.Взех за мен силикон за продавачите кит за камини-TYTAN professional.Уплатних всичко одвътре и одвън и сега всичко е наред.Не разбирам обаче някои от настройките на управлението-NPBC-V3C-1.Всъщност не съм сигорен дали изобщо и това което си мисля че разбирам е точно така както си мисля. :?
Типично по варненски- задълбочено и дълбокомислено.
Ще го разумееш.
maistora1965 - специалист
съб ное 17, 2018 8:30 pmVarnap5 написа:
За уплатняването поставих въже 10мм но не уплатни и сега съм сигорен че няма да имаме комари поне една година.Взех за мен силикон за продавачите кит за камини-TYTAN professional.Уплатних всичко одвътре и одвън и сега всичко е наред.Не разбирам обаче някои от настройките на управлението-NPBC-V3C-1.Всъщност не съм сигорен дали изобщо и това което си мисля че разбирам е точно така както си мисля. :?
Искаш да кажеш че ще се опиташ да подкараш ретортна горелка с управление на Натурела похвално но ми е много интересно до колкото знам този модел NPBC-V3C-1 е с фотодатчик които разпознава горенето много е интересно при теб как ще се получи. И също така тази горелка не е ли в комплект с контролер.
Varnap5 - специалист
Купих горелката,торбината и контейнера.Управлението е на Натурела.Да има фотосонда.Монтирах я на подкамерата точно над горелката.
Горелката тръгна но незнам как да оптимизирам настройките. Качих снимка на това как реших проблема с сондата.
filmatoplo - майстор
:? Къде е снимката , автоматично ли пали :) .Шнека го свърза на платката на мястото на -голям шнек нали :) .

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: