Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Метеор1212 - помощник
пет окт 21, 2016 10:58 pmmilenskior написа:
filmatoplo написа:
Колко мм ламарина ползвате за кутията .Има ли някой който е бил сВиадрус на пелети ,и после го е вдигнал на кутията ,да каже разлика има ли съществена.
Аз първата зима изкарах на виадруса с пелети и горелка на долната врата. След това направих кутия и втората зима изкарах така и горих слънчогледови. Тая зима пак ще съм така. Най-голямото предимство на кутията за мен е големия пеплник, защото иначе не става да се горят слънчогледови пелети защото няма място за пепелта.
Иначе и КПД-то на котела се вдига. Това го установих по температурата на димните газове. Имам термометър на изхода на котела и като сложих кутията падна температурта в сравнение с предната година.
Моята кутия съм я направил от две ламарини по 3 мм и по стредата вата за изолация.
Здравей, колко се вдигна кпд-то на виадрус, като го постави на кутия.
Метеор1212 - помощник
вт окт 25, 2016 1:42 pmjudas написа:
andy_forresite написа:
... Относно виадрусите с кутии и без, чудя се как така още никой не е казал какъв е ефектът при измерване с топломер. То не е един виадрус, все някой трябва да е сравнявал преди и след.
За кутия под Виадруса не знам, но след като добавих две секции на котела, нещата са значително по-добре - горелката 'къкри' на първа степен и вкъщи е 22,4°C!
Здравей, как направи монтажа на двете допълнителни секций.
Метеор1212 - помощник
съб дек 24, 2016 10:20 pmgeniya написа:
grants написа:
filmatoplo написа:
Днес един човек ми се похвали какво е направил успешно във Виадруса си У22 ,освен горните плочи поставя още 2 плочи в задния край вертикално надолу ,тоест плочите правят -Ге .Така пламъка върви под горните плочи блъска се в предните ,слиза надолу ,минава под вертикалните плочи ,част от газовете слизат и през скарата и минават зад вертикалните плочи и топлят крайната секция гърба на котела ,след това минават над горните плочи и се насочват към другите отвори в които има зигзаг шини .Ефекта бил Поразителен ,чист котел ,малък разход,по ниски газовете на димоотвода .Вертикалните плочи са повдигнати от скарата по средата около 5 см на примерно парче огнеопорна тухла 8 см широка .Отзад отвора между вертикалните плочи и гърба е бил около 3 см .Който няма какво да прави да опита .
Направих и аз вертикална плоча надолу от задната хоризонтална.Ефекта е ТРЕПАЧ....
Здравей, може ли снимка на новата вертикална плоча. Благодаря.
andro440 - майстор
Може и да съм пропуснал темата ,но да се намеся и аз ! Виадруса без кутия не е рентабилен за пилети ,но повдигнат и с подходяща горелка е уникален и никой друг котел не може да му се опре ! Колкото по голям е Виадруса /кВт / толкова по добре .Най подходяща е горелка с реторт -рб20 например ,макар ,че аз ползвам самоделка и доста, по малка по размери но ,на същия принцип,постигам отлични резултати/може да ми прегледате постовете от самото създаване на горелка и клипове,как се справя отоплението .Знам ,че ще се намери някой да ме компрометира сега ,но това изобщо не ме вълнува .котлето ми е 8 секции У-26 -около 50 кВт горелката ми е подобие на Грейко ,около 10....кВт самоделна с управление Натурела ,гори всичко освен дърва -дървата си ги плая в котела при нужда . тази зима горя слънчоглед -долнопробни пилети и вс е ок .някой ако има въпроси да пита ! .
Жако - специалист
чет ное 05, 2015 6:53 pmimpressionistus написа:
Здравейте,
вече седмица съм на пелетно отопление/три години очаквах този момент/....Котелът ми е Виадрус/17,5 квт.,чугунен/,пелетна горелка Грейко/РБ20/,сложих и три чугунени плочи,очаквам стаен термостат Бисолид,купих един тон пелети слънчоглед-180лв....Това е като информация .Ще се радвам да споделите опит:какви настройки,пелети и въобще всичко. Мога да кажа,че работи отлично,но винаги може още. Да поясня,че топля около 90 кв.м.,имам добра изолация....Поздрави на всички !
ПП-за 23години ми омръзна да мъкна въглища
:supz: :)

:supz:
Жако - специалист
чет дек 31, 2020 3:23 pmceci82 написа:
Здравейте! В момента отоплявам къща на 2 етажа на дърва с котел Виадрус 6 секции (34,9 kw). Нов съм във форума и искам да попитам. Обмислям да премина на пелети, и чета от известно време тук във форума, че е възможно да се пригоди моят котел на пелети. Гледам в интернет има фирма, която предлага комплект за цялостното преправяне на котлето. Какво ще ми препоръчате като модел горелка?Screenshot_20201231_151625_com.huawei.browser.jpgScreenshot_20201231_151636_com.huawei.browser.jpg
Здравей колега .
Може ли да ми напишеш кординатитеб на тази фирма;
например фирма телефон.
Метеор1212 - помощник
ср ное 28, 2018 7:11 pmg.gushterov83 написа:
Моята кутия е от винкелна конструкция с 3мм ламарина по дъното на котела, после към 10 сантиметра каменна вата и втори кожух от ламарина, който повтаря габаритните размери на котела - снимка. Отвън е напълно студена на пипане.
Здравей, кой ти изработи кутията. Ако имаш човек, който може дай координати. Благодаря.
Метеор1212 - помощник
пон фев 10, 2020 8:42 amg.gushterov83 написа:
нед фев 09, 2020 10:41 pmves-ko написа:

Котела не мога да го повдигна на кутия (нямам височина). Затова и мислех да е 6 секции (макс., което мога да събера), но това беше единствения (5 секции) наличен. Спрени са от производство в средата на 2019 г. заради Европейска директива в сила от 01.01.2020.
Тунингът ще е само с плочи. като предвиждам да пробвам и с поставянето на една вертикална в задната част, за да се увеличи още малко хода на газовете (идеята е също от форума) и евентуално 'турболатори' (забавители) в димните канали, каквито има във варианта A0C.
Виадрус с 5 секции без кутия при все всичките плочи и турболатори вътре не е добро решение. Казвам ти го от личен опит. Едвам дочаках края на първия сезон за да го "повдигна". Разликата в горивото е повече от 20%. Търси вариант да го направиш или търси друг котел.
Здравей, освен кутия трябва ли да се увеличат ребрата и с колко.
Метеор1212 - помощник
пет юли 17, 2020 1:20 pmfilmatoplo написа:
Някъде някой изработваше кутии за Виадрус по поръчка зависимуст колко глидера е котела ,цени съм срещал 350-450 лв .Уточняване има -каква горелка и къде ще седи на кутията ,на къде ще се отварят врати ,височини и тн .Остава да се разкачи ,тумби котела и да се отреже отвор на дъното му от където ще навлиза пламъка на горелката ,кутията е добре да се херметизира и изолира .И така ,и едното ще стане и другото. :)
Здравей, може ли информация за някой, който изработва кутия за виадрус.
пет яну 29, 2021 2:50 amЖако написа:
чет дек 31, 2020 3:23 pmceci82 написа:
Здравейте! В момента отоплявам къща на 2 етажа на дърва с котел Виадрус 6 секции (34,9 kw). Нов съм във форума и искам да попитам. Обмислям да премина на пелети, и чета от известно време тук във форума, че е възможно да се пригоди моят котел на пелети. Гледам в интернет има фирма, която предлага комплект за цялостното преправяне на котлето. Какво ще ми препоръчате като модел горелка?Screenshot_20201231_151625_com.huawei.browser.jpgScreenshot_20201231_151636_com.huawei.browser.jpg
Здравей колега .
Може ли да ми напишеш кординатитеб на тази фирма;
например фирма телефон.
https://eurotherm.org/%D0%BA%D0%BE%D0%B ... %82%D0%B8/

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: