• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Varnap5 - специалист
А какво ще кажете за шнека.Някой има ли виждане за него.трябва ми нещо с което да доставям пилетите от около 12-13м.за горелката:нещо такова ли имате в предвид-https://www.alo.bg/2762546
Varnap5 - специалист
А какво щв кажете за шнека.Някой има ли виждане за него.Трябва ми нещо да доставям горивото от около 13-13м.
За горелката нещо такова ли имате напредвид или нещо конкретно-https://www.alo.bg/2762546
filmatoplo - майстор
Да шнека ще върши работа , и горелките са такива като тази ,има и с кръгли горивни камери и такива които се движат .
Varnap5 - специалист
Благодаря ви много за информацията и помоща.Щом направя всичко ще ви пиша за да споделя какво се е получило
g.gushterov83 - специалист
Здравейте, да попитам и аз. Имам Виадрус и горелка Грейко. Миналата година горелката беше монтирана на вратата, но тази година дойде ред на кутията. Всъщност е почти готова, остава само брава и изолация. Та въпросът ми е следния: тъй като нямам трипътен вентил ми минава през главата дали няма опасност да се спука котела при първоначалното нахлуване на студена вода след първото включване на помпата? Основателни ли са притесненията ми?
Благодаря на отзовалите се.
Поздрави!
speka_rs - майстор
Това е чугунен котел и няма да спукаш от разликата на топло и студено. Но все пак е препоръчтелно да имаш такъв клапан. До колкото знам чугунените котли се плашат основно от замръзване на водата в котела.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юли 23, 2018 11:54 pmspeka_rs написа:
Това е чугунен котел и няма да спукаш от разликата на топло и студено. Но все пак е препоръчтелно да имаш такъв клапан. До колкото знам чугунените котли се плашат основно от замръзване на водата в котела.
Това предполагам е майтап?
ventzi48 - специалист
За да намаля риска от повреди по котела качен на камера съм поставил отражател над горелката който да пази долната част на водната риза. Настроил съм управлението на помпата да се включи при ниска температура -40 гр. В процеса на горене водата в котлето се загрява по равномерно като помпата се включва няколко пъти. Обикновено температурата на водата в системата е около 20 гр. И аз имах намерение да поставя такъв вентил но технически ми е трудно да преработвам системата. Не съм голям специалист по топлотехника но споделям опита който натрупах от колеги от форума. За камерата под котела мога да кажа само положителни неща. Благодарение на нея и новото управление на Натурела с горелка Ерато 20 постигнах добра икономия на пелети.
ventzi48 - специалист
За да намаля риска от повреди по котела качен на камера съм поставил отражател над горелката който да пази долната част на водната риза. Настроил съм управлението на помпата да се включи при ниска температура -40 гр. В процеса на горене водата в котлето се загрява по равномерно като помпата се включва няколко пъти. Обикновено температурата на водата в системата е около 20 гр. И аз имах намерение да поставя такъв вентил но технически ми е трудно да преработвам системата. Не съм голям специалист по топлотехника но споделям опита който натрупах от колеги от форума. За камерата под котела мога да кажа само положителни неща. Благодарение на нея и новото управление на Натурела с горелка Ерато 20 постигнах добра икономия на пелети.
judas - специалист
пон юли 23, 2018 7:40 pmg.gushterov83 написа:
… дали няма опасност да се спука котела при първоначалното нахлуване на студена вода след първото включване на помпата? Основателни ли са притесненията ми?
Благодаря на отзовалите се. Поздрави!
За две зими и това "лято" моят Виадрус на всякакви температури не се е спукал още (да не чуе дяволът)! :yawinkle:
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: