• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Varnap5 - специалист
Здравейте. Тази зима ще вземам един виадрус у26 херкулес.Мо6тноста му е 44кв. Един от въпросите ми е-добре ли е ако монтирам горелка фероли р12 с мощност 55кв.на подкамера.Трябва ми да отоплявам поме6тения с обща площ около 300мв.м..като не всяко от тях е добре изолирано.броят на радиаторите е 9бр , една лира,бойлер 80л.със серпентина,като правя планове за о6те един пак около 80л.Радиаторите са стари стоманени големи-незнам ни6то конкретно за тях.6те се опитам да намеря поне снимка за някаква ориентация макар и визуална.Имам и о6те въпроси но те по-нататък.искам да разбера пурво какво трябва да търся като горелка,дали този котел 6те свър6и работа и ако е възможно да ми дадете някакви приблизителни според специалистите във форума прогнози колко и какви пилети биха ми свур6или работа.
Поздрави и благодаря предварително. :tonqe:
filmatoplo - майстор
Препоръчвам ти горелка Грейко ,в най лошия случай универсална .

Прикачен файл

130-500x500.jpg
130-500x500.jpg (36.33 KиБ) Видяна 1664 пъти
Varnap5 - специалист
Добре.За грейко четох че гори и слънчогледови пилети но колко киловата е добре да е?
:?:
speka_rs - майстор
И като Филматопло съм за Грейко 30кВ, според мен ще са ти напълно достатъчни. Като аз бих помислил и за буфер поне 1 м3.
Varnap5 - специалист
Имам и един въпрос за шнека който да подава горивото.Попаднах в интернет на някакъв гъвкав шнек(транспортьор).Искам да доставям горивото от едно помещение което да е предвидено само за това и без да се налага да се пресипват меатят или други но незнам далисъщият би свършил правилна работа.
Това е той-https://siloznisistemi.bg/portfolio/shnek-za-peleti/
шоп - майстор
нед юли 22, 2018 6:34 pmfilmatoplo написа:
в най лошия случай универсална .
Не съм съгласен. Всичко зависи от наличното евтино и локално гориво.

Виадруса пее, като славейче с универсалната горелка.

Донбаските въглища са 300-330 лв тон и са почти два пъти по-калорични от пелетите с цена 350-400 тон

Сега ако има сл. пелети за 160 лв тон може и грейко, но и универсалната ги гори, а тя е и по-евтина като цена :wink:
transportna - специалист
@Varnap5, послушай колегата шоп и ще си му благодарен во веки. Той никога не говори ей тъй, само за да каже нещо. Той е човека с много знания и много опит. Преди време и аз бях пред дилемата универсална горелка или грейко. Послушах колегите, @шоп, енерго8, ag-ro и не съжалявам за избора си.
Успех!
filmatoplo - майстор
:) Ама и аз как съм се изразил -в най лошия слуай #-o .Имах предвид -или Грейко или универсална ,даже и снимка качих :wink: .
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: