• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milenskior - специалист
И моя Виадрус с кутия и Грейко без трипътен вентил вече 3 зими не се е спукал, но пък при мен има и гравитачно превъртне на водата преди да тръгне помпата.
cuf - помощник
пон юли 23, 2018 12:17 pmVarnap5 написа:
А какво ще кажете за шнека.Някой има ли виждане за него.трябва ми нещо с което да доставям пилетите от около 12-13м.за горелката:нещо такова ли имате в предвид-https://www.alo.bg/2762546
Здравейте колеги.Решил съм да преустройвам моя котел Виадрус U22 29,1 кв.с пелетна горелка.Спрял съм се на модел Грейко RB 20.Имало някаква по нова с цветен дисплей.Въпроса ми е първо дали съм избрал правилната горелка и второ разликата между 2 те горелки само в дисплея ли е или новата е по доусъваршенствана.Благодаря ви предварително.
filmatoplo - майстор
Разликата е във многофункционалното ново цветно управление което променя много .
Sabonis - специалист
пет авг 03, 2018 10:37 pmcuf написа:
пон юли 23, 2018 12:17 pmVarnap5 написа:
А какво ще кажете за шнека.Някой има ли виждане за него.трябва ми нещо с което да доставям пилетите от около 12-13м.за горелката:нещо такова ли имате в предвид-https://www.alo.bg/2762546
Здравейте колеги.Решил съм да преустройвам моя котел Виадрус U22 29,1 кв.с пелетна горелка.Спрял съм се на модел Грейко RB 20.Имало някаква по нова с цветен дисплей.Въпроса ми е първо дали съм избрал правилната горелка и второ разликата между 2 те горелки само в дисплея ли е или новата е по доусъваршенствана.Благодаря ви предварително.
по принцип горелката е същата но новото управление има повече и по лесен интерфейс, може да се добави wi fi за динстанционен мониторинг, може да се закупи от натурела и стаен термостат, абе много по добро е от старото. аз си сложих грейко стар през юли ,но вдигнах моя виадрус на кутия и на нея сложих горелката. сложих грейко за да горя слънчогледови пелети или черупки от орехи. засега съм правил само няколко 2,3 часови проби и с двете горива и горелката се държи чудесно и си струва парите.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб авг 04, 2018 11:38 amSabonis написа:
по принцип горелката е същата но новото управление има повече и по лесен интерфейс,
Е, старото управление си е по-просто и по-лесно, ама за другото си прав :wink:
Sabonis - специалист
съб авг 04, 2018 11:53 amLazarGanev написа:
съб авг 04, 2018 11:38 amSabonis написа:
по принцип горелката е същата но новото управление има повече и по лесен интерфейс,
Е, старото управление си е по-просто и по-лесно, ама за другото си прав :wink:
ако си виждал новото за мен няма нищо трудно,дори ми се струва че може би е по лесно от старото
LazarGanev - "Велик майстор"
съб авг 04, 2018 12:04 pmSabonis написа:
ако си виждал новото за мен няма нищо трудно,дори ми се струва че може би е по лесно от старото
От новото за една година съм пуснал и поддържам десетки, от старото - стотици за 5 години, така че имам някаква представа. Не казвам, че е трудно, а че старото е много по-просто и съответно - по-лесно. То и затова поне за момента се монтират и продават и двете. Има много хора, които никога не са ползвали интернет, има други, които никога не са влизали в менюто, освен с инструкции по телефона. Със старото меню ми е много по лесно да давам инструкции - натисни продължително горните 2 бутона, какво виждаш - точно така, сега натисни 18 пъти горния ляв бутон, какво виждаш - аха, още 2 пъти и т.н. :)
Sabonis - специалист
съб авг 04, 2018 12:32 pmLazarGanev написа:
съб авг 04, 2018 12:04 pmSabonis написа:
ако си виждал новото за мен няма нищо трудно,дори ми се струва че може би е по лесно от старото
От новото за една година съм пуснал и поддържам десетки, от старото - стотици за 5 години, така че имам някаква представа. Не казвам, че е трудно, а че старото е много по-просто и съответно - по-лесно. То и затова поне за момента се монтират и продават и двете. Има много хора, които никога не са ползвали интернет, има други, които никога не са влизали в менюто, освен с инструкции по телефона. Със старото меню ми е много по лесно да давам инструкции - натисни продължително горните 2 бутона, какво виждаш - точно така, сега натисни 18 пъти горния ляв бутон, какво виждаш - аха, още 2 пъти и т.н. :)
свикнал си със старото, но времената са модерни хората искат и модерни технологии, щото като съм на работа отиди обясни на жена ми кое и как да натисне, мисията невъзмона, и най лесното и ще е да пусне климатиците, ако горелката нещо спре или температурат в стаите и е ниска и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, аз не те убеждавам, че трябва да си вземеш старото управление, но казвам че преценявам според човека, други ги питам. Младите изобщо не ги питам и предлагам новото, защото сега може да не дооцени ситуацията, ама догодина да ми каже "ти защо си ме набутал със старото, сега не мога да се вържа с нета?"
filmatoplo - майстор
Новото е по добро тук няма спор всеки ще се убеди ,изглежда сложно но се свиква за секунди с него ,по трудно се обяснява по телефона за новото -да не говорим за wai-fai но и това ще се изглади :wink: .
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: