• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
При един тест показа 147 градуса на комина и температура на системата 75 градуса. Сега работи в диапазон 65-75 градуса на системата и комина е между 95-140 градуса зависи на коя степен работи.
Е и кво?
Пирфектен си. Има делта, има топлообмен. Няма делта, гориш си стотачките през комина полечка, та не ти пука и си доволен.
mircho82 - помощник
trunski написа:
Виждам, че нямаш турболатори в последния ход. Според мен те дават най добър ефект.
Успех :) !
Сложих и турболатори, незнам колко плътно трябва да са , но съм напъхал там някви накривени ламарини. :-D
ventzi48 - специалист
Отворите за въздух на скарата на горелка GP 20 са с диаметър 6 мм. и са около 10 . На други горелки са много повече. Ще има ли подобряване на горивния процес ако се увеличат?
ники_ник - специалист
Rumen89 написа:
При един тест показа 147 градуса на комина и температура на системата 75 градуса. Сега работи в диапазон 65-75 градуса на системата и комина е между 95-140 градуса зависи на коя степен работи.
При мен е същото положение при темп. на водата 54-64градуса.
mircho82 - помощник
Колеги, нормално ли е такова наслагване по тубоса или нямам в случая добро изгаряне, настройките са ми фабричните, само че за 25kw горелка, а модела ми е 35? Това е след едно денонощие.
Изображение
filmatoplo - майстор
Каква е тази горелка прилича на тубусния бисолид ево.
VelinPetrov - специалист
Горелката Bisolid EVO ли е ? Какви пелети гориш ?
mircho82 - помощник
Горелката е BISOLID 35 R tsc, 10-35 kW със тубос за слънчогледови пелети. В момента пелетите които използвам са бук и габър ( букови) . И в момента както казах съм с фабричните настройки за дървесни пелети, само че на 25 kw -атовата . Вътре на Виадруса съм с тези прегради както съм описал 2-3 страници назад в темата. Вчера сложих и стаен термостат настроен на 25 гр ръчен режим , а от горелката има настройка за работа сутрин от 08:00 до 24 ч ветерта, т.е. за 16ч работа без стайния термостат и при външн темп от -5 до +15гр съм засякъл 3 чувалчета по 15 кг, което според мен е много за 180-200 кв . Засичах я че доста пъти влиза в режим резерв когато клапата на кумина е доста затворена,, но ми се случи два пъти да изгасва и зписва грешка, че няма огън и шнека е пълен, предполагам че недостига въздух.
VelinPetrov - специалист
Клапата на фукса на котела трябва да си стои отворена. Напиши настройките тук :)
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: