• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Шина на зиг заг лесно се угъва. :wink:
judas - специалист
blago74 написа:
...ако може повече инфо за тях.
Неръждаема ламарина 0,2мм, широчина 80мм две парчета и 90мм две, дълги по метър, между две парчета винкел 40мм на зигзаг на менгемето.
blago74 - напреднал
judas написа:
blago74 написа:
...ако може повече инфо за тях.
Неръждаема ламарина 0,2мм, широчина 80мм две парчета и 90мм две, дълги по метър, между две парчета винкел 40мм на зигзаг на менгемето.
Разбрах, ще ги направя.
blago74 - напреднал
trunski написа:
mircho82 написа:
Здравейте, обещах ви снимки на тунинга на моят Виадрус:
Здравей "mircho82"!
И аз почти по същия начин съм си си организирал котела. По назад в темата съм публикувал снимки.
Към момента е така:
Прикачен файл:
rsz_img_20171215_085455.jpg
Долните прегради са керамични и не опират отстрани в ребрата на печката, оставил съм разстояние около 3-4 см.
На мощност 16 киловата температурата на повърхостта на иноксовия комин е около 56-60 градуса, а на 12 киловата е около 53-54 гр. Температурата я меря с инфрачервен термометър на около 30 см. от котела.

Мисля да пробвам и така:
Прикачен файл:
rsz_img_20171215_090125.jpg
Газовете да дават повече топлина на долните ребра на котела.

Имам и още идеи за турболатори между долните преградни плочи, но май мече се уливам :) .

Виждам, че нямаш турболатори в последния ход. Според мен те дават най добър ефект.
Успех :) !
Здравей, как си закрепил плочите срещу горелката. И какво представлят турболаторите поставени над чугунените плочи. Предварително благодаря.
mircho82 - помощник
Тази първата пред горелката има заварени перпендикулярно две планки около 12 см дълги, колкото да я закрепи права като стъпва на тях и върху решетката, която е над пепелника. А задната която е на гърба на котела тя е зарязана в двата края и има улеи ,които влизат в фабричния ръб на средата на котела.Изображение ИзображениеИзображение
blago74 - напреднал
mircho82 написа:
Тази първата пред горелката има заварени перпендикулярно две планки около 12 см дълги, колкото да я закрепи права като стъпва на тях и върху решетката, която е над пепелника. А задната която е на гърба на котела тя е зарязана в двата края и има улеи ,които влизат в фабричния ръб на средата на котела.Изображение ИзображениеИзображение
Благодаря.
ventzi48 - специалист
Да споделя какво направих още на моя Виадрус /монтиран върху камера/
Под двете чугунени плочи/които ги монтират на котела за удължаване на димните газове/ монтирах хоризонтална ламарина която опира в задната стена на камерата и е широка около 2/3 от дълбочината на камерата. Върху ламарината монтирах лабиринт от три реда вертикални ламаринки високи 3 см./да се получи зиг-заг движение на димните газов/.
Над скарата за дърва поставих плоча от вермикулит която е по-тясна от дъното и да насочва димните газове към ребрата на водната риза.
Температура на димните газове-под 100-на водата-55
Температура на връщащата вода-42-43
Мисля да използвам схемата на Мишо 82 над чугунените плочи да направя лабиринт като по-този начин още да огранича димните газове.
Имам идея да подавам вторичен въздух на горелката / GP 20 /но още нямам идея. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
Пробвах да се почиства котлето със сгъстен въздух-става но котлето беше студено и се "опраших" малко.
Имам още една идея за почистване на камерата за горене пак с въздух / идея на Боби 65/ но търся техническо решение.
Боби61 - напреднал
Заменям здрава врата от „Виадрус” У22 за същата, с изрязан отвор за „Грейко” РВ 20.
m.eit - специалист
judas написа:
blago74 написа:
...ако може повече инфо за тях.
Неръждаема ламарина 0,2мм, широчина 80мм две парчета и 90мм две, дълги по метър, между две парчета винкел 40мм на зигзаг на менгемето.
Това е лесният начин !Трудният е тоя,(viewtopic.php?f=10&t=52217&start=660)3,5 тона дървесни пелети по температура на водата,без стаен термостат!Предстоящият сезон се очаква по нисък разход,щото приятелчето закупи 11 броя бибойла за контрол на всяка зона.Става въпрос за 210 кв.м. отопляема площ.Без гасене на горелката! Температура във стаите 24 + градуса!

:weedman:
пп.Виж ми поста , на страницата!
andro440 - майстор
В предния пост,човека пита за плочи ,които се монтират във виадруса ,не за турболаторни криви ламарини ! На виадруса не му трябват ТУРБОЛАТОРНИ криви тенекии ,защото ще се задръства през ден ! Ако има някой да ме опровергае или да пита нещо -насреща съм,и ще отговоря правилно,защото имам опит с виадруса .И не ме коментирайте със гняв и злоба ,че с 350 лв изкарвам сезона ,мога правя го ! на черупки .....и на каквото намеря
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: