• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
judas - специалист
ivailodch написа:
За сезон изгарям 6т. дърва и 1т. ~1100лв. и ще търся същата сума на пелети + - 100лв. Отворен съм за всякакви съвети и мнения. Вие сте! :)
Грейко РБ20 под котела и слънчогледови пелети (ако има наблизо на добра цена), това според мен!
maistora1965 - специалист
Да попитам някои пробвал ли е с някякви настроики повече въздух ,по малко въздух,вторичен въздух да намали гадната пепел от слънчогледовите пелети.Дали по някъкъв начин може да се получи по пълно изгаряне защото налепът които се получава гори.Вчера си преправях малко по котели и се наложи да резна с ъглошлаифа и като се започна едно тлеене едно пушене одимих мазето :?
filmatoplo - майстор
Инцидентно прахоляка гори , определено се пали при по висока температура и повече въздух.
ktch_1964 - специалист
Филме позволи ми да не се съглася с тебе , вчера отивам да паля а времето топло и тягата слаба. Реших да подгрея димохода с
газова горелка и насочих огъня в първия ход на котела. След около 3-.4мин Т. на димните газове 45гр. а турбулатора който е
направен от 1мм. ламарина нагрят до червено и нищо ни пуши и не тлее. Ако горелката работи добре то в прахоляка който се
натрупва в котела няма нищо горимо.
filmatoplo - майстор
Нищо не твърдя ,при горенето отлитат и не догорели власинки които полепват по котел и комин ,никой не знае колко % са те ,ако са в повече в един момент може да се запалят при определени условия . Колкото горивния процес е по лош ,толкова не добре изгорели фракции се отделят по стените на топлообменника ,и при мен е така наблюдавам промени когато променям количества гориво и въздух .Когато съм засилил подаването на пелети не добре съобразено с нужда въздух ,се отделят повече сажди които са черни и горими ,когато съотношението пелети въздух е добре - налепа е светъл и не гори .Тези неща ги следя и си правя промени до получаване на задоволителен резултат .В студените дни се налагаше да работи с повече гориво , забелязах промени в цвета и повиших и въздуха за да изчисти пламъка .
maistora1965 - специалист
Аз за гадният слънчоглед питах но напролет ще модернизирам котлето и ще мисля нещо там допълнителна камера за доизгаряне ли нещо друго ли ще чета по руските форуми.
rumen_zlatinov83 - помощник
Добре така и не разбрах много приказки тук май никой не знае какъв тип горелка е по добре за виадрус или не ви се казва
filmatoplo - майстор
Защо да крием ,до 20 киловата става горелка Грейко рб 20 само тя влиза директно,друга горелка GP 25 или 32 монтира се с фланец,друга горелка Фероли Р7 ,друга горелка ИВГ s40 и много други поне аз ползвам тези които съм изброил .
maistora1965 - специалист
Другият вариант повдигаш на кутия котела в такъв случаи е подобре Греико че пламъкът е нагоре но може и всяка друга от горе изброените и малко тунинг на кутиятя и котела и готово.
rumen_zlatinov83 - помощник
Добре значи по добре ivg 40 от греен фере PB 4sc така ли да разбирам
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: