Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:wink: В чичо Гугъл има всякаква информация ,включително и там излизат нашите теми по въпросите -само потърси .Когато не съм на обект -уча почти през цялото време ,и клипове гледам до заспиване :) учудвам се на някой с 2 поста как питат без да прочетат или погледнат .Ей го днес ме интересуваше дали на Екаспар камината датчика е NTC -прерових всичко ,звънях тук там и открих че е такъв :wink: .Между временно някой пита как да си увеличи газовия котел -и това открих ама няма да му кажа че ще гръмне :lol:
Varnap5 - специалист
От юли месец чета и гледам клипове но това точно ми изкара нервите.Понякога се случва и това,колкото и да гледаш и четеш все нещо ти убягва.Затова и питах тук.Защото основното което съм научил е от този форум и хората тук. :)
filmatoplo - майстор
Убягва да -затова чета и преоткривам още нови работи ,Натурела ми е слабост :) .
Varnap5 - специалист
Тази сутрин ми се стори че в стаята не е достатъчно топло и с ставането проверих горелката.Оказа се че слънчогледа е направил по-голяма топка дори и от царевицата.Самите пелети са доста натрошени 8мм и с страшно много прах.Въпросният прах ми създаде доста проблеми и се наложи да преработя малко тръбата по която падат пелетите тъй като прахоляка спираше всичко.Намерих решение което да ме устройва и като пари засега.Монтирах една помпичка за вакумиране на дрехи но да духа вместо да дърпа.Тази сутрин се загледах че след като махнах пелетите които се бяха споили и след направените настройки горелката не можеше да натрупа достатъчно пелети в главата за да гори нормално и пуснах от настройките един цикъл с пълнене 20 сек.(въпросната помпичка съм я вързал като външен шнек гориво).Съответно тази помпичка също надуваше през пелетите.Забелязах че въпреки че самата горелка явно вече е за чистене,пламъкът се вдигна и водата повиши градусите с 2 единици за 2-3 минути.
Искам да попитам майсторите дали според тях е добра идея да направя една дупка примерно около 5-6 мм. която да свързва канала за въздух с този за пелети за да може да надува по малко и от там повишавайки КПД-то на горелката или не? Като допълнителен + мога да посоча и това че така се избягва и връщане на пушек заради които се наложи да си купувам коминен вентилатор.
Изображение

А ето и снимки на това как горяха царевичните пелети.Оказа се че съм запазил една снимка.
Изображение
filmatoplo - майстор
Бях забравил ,мислих че си с Грейко .
Varnap5 - специалист
Търсих еднократно решение и се спрях на това. :)
filmatoplo - майстор
Няма лошо харесвам тези горелки ,ама защо си нямал оригинално управление -то натурела е по добро де.
Varnap5 - специалист
Точно заради това реших да сложа управление на натурела.Малко беше трудно поставянето на фотосензора и запалката но като краен резултат се получи доста добре. Имам още един проблем който също не знам на какво се дължи.Постоянно получавам въздух в системата още от около 60 градуса и така и не можах да разбера защо.Един комшия ми каза че това се получавало защото съм с отворена система но нещо не ми се вярва.С предните котли бях пак така и нямах никакви проблеми.Сега просто обединих двете системи и сложих по-мощен котел на пелети така 4е да се равнява на двата и да има малко аванс.
filmatoplo - майстор
:? За въздуха -ако помпата е на студената вода може да ти дърпа от някой обезвъздушител или връзка :? .
Varnap5 - специалист
на пролет освен да преглеждам всичко понеже съм с 4 помпи.

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: