Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ники_ник - специалист
пет мар 01, 2019 8:05 amv3nom написа:
Да, четох за тези турбулатори и може би ще сложа нещо такова. Клапата като го монтираха, казаха да стои напълно отворена и да не я пипам и в момента си е така.
Прегледай темата отначало :) . Доста ще ти се изяснят нещата.Виж и темите за Фероли и разход на пелети. :idea: Успех :wink:
Rumen89 - специалист
Днес 71 градуса на системата 204 градуса в кумина. : :-D Виадруса си го бива.
:-D
gnt69 - майстор
пет мар 01, 2019 8:55 pmRumen89 написа:
Днес 71 градуса на системата 204 градуса в кумина. : :-D Виадруса си го бива.
:-D
Ама нямаш конденз в комина.
Rumen89 - специалист
пет мар 01, 2019 9:33 pmgnt69 написа:
пет мар 01, 2019 8:55 pmRumen89 написа:
Днес 71 градуса на системата 204 градуса в кумина. : :-D Виадруса си го бива.
:-D
Ама нямаш конденз в комина.
andro440 - майстор
Ама нямаш конденз в комина.
склонен съм да допусна всеки един твърдящ ,че Виадруса не е подходящ за пелетна горелка ,да дойде да види с очите си ,да пипне с ръка комина ./кюнеца / и да се убеди сам ,че при 75 градуса на водата ,ще си държи ръката на комина ,без да се изгори качвал съм и клипове ,но поплювковци има много и твърдят,че е измама -а човешката длан едва ли би издържала на по вече от 70 градуса ...ако щете мерете и с НАСА технология термометри

andro440 - майстор
И сега ще се появят отново твърдения ,че вътре в кюнеца градусите са 300 а на повърхноста му 30 ...щото мерят с последна мода термометри ... а самия кюнец е неръждавейка със стена 0,3 мм -вероятно е голям топлоизолатор ,щом си държа ръката там а в последната камера на котела си пуша меса -а за да се пуши месо температурата не трябва да е над 60 градуса ,при мен е малко по висока и става пушено -опечено ,но никой не отказва да хапне ,дори свършва веднага ,хайде ,моля ви Разбирачите ,не оплювайте Виадруса ,когато не знаете ,как да го вкарате в режим ,естествено с малък виадрус -ефект няма ,но когато е голям като слон ,може да се опъне и на модерен пелетен котел особено ако знаем какво трябва да направи
Прикачен файл:
IMG_20190215_220301.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190215_223244.jpg
Има много неща ,на които не знаете отговора ,господа критикуващи ,Наздраве !
gnt69 - майстор
съб мар 23, 2019 11:24 pmandro440 написа:
И сега ще се появят отново твърдения ,че вътре в кюнеца градусите са 300 а на повърхноста му 30 ...щото мерят с последна мода термометри ... а самия кюнец е неръждавейка със стена 0,3 мм -вероятно е голям топлоизолатор ,щом си държа ръката там а в последната камера на котела си пуша меса -а за да се пуши месо температурата не трябва да е над 60 градуса ,при мен е малко по висока и става пушено -опечено ,но никой не отказва да хапне ,дори свършва веднага ,хайде ,моля ви Разбирачите ,не оплювайте Виадруса ,когато не знаете ,как да го вкарате в режим ,естествено с малък виадрус -ефект няма ,но когато е голям като слон ,може да се опъне и на модерен пелетен котел особено ако знаем какво трябва да направи
Има много неща ,на които не знаете отговора ,господа критикуващи ,Наздраве !
Ами сподели де иначе и ти си като плюващите. Получава се много хубаво гори, лесно се чисти ама няма да кажа как съм го направил. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Едното е по евтино гориво .
andro440 - майстор
Ами сподели де иначе и ти си като плюващите. Получава се много хубаво гори, лесно се чисти ама няма да кажа как съм го направил. :partyman:
[/quote]

Споделил съм ,,дори има снимки и на горелката в процеса на изработка ! Виадруса трябва да е като Слон -не с три ребра ,като махленска хайта !

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: