Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср фев 08, 2023 5:17 pmSabonis написа:
Мога ли да попитам някой от майсторите, удачно ли е котела да захранва само пластинчат топлообменник.
Има смисъл, ако не искаш да цапаш системата с ръждите мътилките от котела
Sabonis - специалист
ср фев 08, 2023 6:46 pmшоп написа:
ср фев 08, 2023 6:40 pmSabonis написа:
ср фев 08, 2023 6:25 pmшоп написа:


По принцип няма проблем, обаче каква е целтта на този допълнителен топлообмен?
По бързо загряване на водата в котела с цел икономия
То за тази цел има измислен трипътен антикондензен вентил. По-евтино и само с една помпа.
Благодаря ви
И аз се интересувам от това, дали някой изработва кутий за под Виадрус, видях на предната страница, че един човек изработвал, но е от 22г поста и от тогава не е влизал във форума...
Sabonis - специалист
пон яну 15, 2024 3:43 pmValio93 написа:
И аз се интересувам от това, дали някой изработва кутий за под Виадрус, видях на предната страница, че един човек изработвал, но е от 22г поста и от тогава не е влизал във форума...
Направи си я сам, ако можеш да заваряш.Аз я направих за един ден.
Sabonis - специалист
пон яну 15, 2024 4:18 pmSabonis написа:
пон яну 15, 2024 3:43 pmValio93 написа:
И аз се интересувам от това, дали някой изработва кутий за под Виадрус, видях на предната страница, че един човек изработвал, но е от 22г поста и от тогава не е влизал във форума...
Направи си я сам, ако можеш да заваряш.Аз я направих за един ден.
Има един потребител тук geniya , много ми помогна той.
А тази кутия, четох че от 4мм ламарина се прави, явно рамката се прави от винкел 50х50, но за изолация какво се слага, в смисъл тая каменна вата между 2 листа ламарина ли се слага, или се прави от 1 лист ламарина, пък отвътре на кутията се слага нещо а отвън вата ли как?
Sabonis - специалист
вт яну 16, 2024 1:28 pmValio93 написа:
А тази кутия, четох че от 4мм ламарина се прави, явно рамката се прави от винкел 50х50, но за изолация какво се слага, в смисъл тая каменна вата между 2 листа ламарина ли се слага, или се прави от 1 лист ламарина, пък отвътре на кутията се слага нещо а отвън вата ли как?
Моето огнище съм до правил според големината на котела плюс вратичка странично за горелката и отред за пепелта.За изолация съм ползвал вермикулит и огнеопорни тухли. https://www.eisentraumbg.com/product/vermikulit/#

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: