Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Когато загасне котела и изстине инсталацията -там от където капе -от там е дърпало въздух :wink:
Varnap5 - специалист
направих вече 6мм дупка но понеже бях изключил управлението за да не направя бела като го включих пак се включи на гасене.Ще пиша за резултатите веднага щом се включи пак. :)
Varnap5 - специалист
Резултатите от дупката са полужителни но пак не съм доволен.Вече не прави топки или поне не чак такива каквито бяха.Успява да вдигне температурата доста по-бързо но пак не достига зададените градуси-80,а навън все още не е чак толкова студено.Смятам днес по-късно да я направя 8-10мм. :)
filmatoplo - майстор
:) Колко -80 гр #-o отдавна свалихме градусите в инсталациите на 60-65 ,тоест така ги оразмеряваме .
Varnap5 - специалист
Целя водата в котела да е на 80 градуса защото едната от двете инсталации които обединих е на около 8-9м от котела(това е първият радиатор) и направих грешката да пусна тънки тръби.Общо взето сега компенсирам ниския дебит с висока температура.Така става когато човек не мисли когато трябва.
filmatoplo - майстор
:wink: Оня ден ме извика един човек да му погледна котела У22 -Виадрус 5 секции с горелка Ерато 2 поколение без модулация .Та тази комбинация въобще не можеше да топли , помпата беше нагласена на 60 градуса да включи -котела 5 градуса ги набира бавно за 5-8 минути и включва помпата ,работи около 10-20 секунди и температурата пада и помпата пак изключва ,после пак набира 5-8 минути за да завърти само няколко секунди .През това време горелката си работи незнайно на колко киловата но разхода бил 6-7 чувала , има плочи в котела ,топли 2 етажа общо 120 -130 кв м .Какъв е тоя Виадрус -всичко отива в комина :? уж бил почистен -пелетите са дървесни . Предложих му да подменим котела с Грейко и да му сложа управление Натурела на горелката -остана да си мисли човека :wink:
blago74 - напреднал
ср сеп 05, 2018 8:52 amventzi48 написа:
Аз поставих още една плоскост под оригиналните плочи за удължаване пътя на димните газове/ по идея на колегата Шоп/. Над скарата поставих две плочи под наклон към страничните ребра на камерата за насочване на горещите газове. Имам идея да подавам въздух който ще затопля с топлообменник закрепен на задната стена на котела. Повдигането на котела с камера е с положителен ефект като се намали разхода на пелети.
Здравей, може ли снимки на вътрешните прегради.
blago74 - напреднал
нед дек 09, 2018 1:44 pmfilmatoplo написа:
:wink: Оня ден ме извика един човек да му погледна котела У22 -Виадрус 5 секции с горелка Ерато 2 поколение без модулация .Та тази комбинация въобще не можеше да топли , помпата беше нагласена на 60 градуса да включи -котела 5 градуса ги набира бавно за 5-8 минути и включва помпата ,работи около 10-20 секунди и температурата пада и помпата пак изключва ,после пак набира 5-8 минути за да завърти само няколко секунди .През това време горелката си работи незнайно на колко киловата но разхода бил 6-7 чувала , има плочи в котела ,топли 2 етажа общо 120 -130 кв м .Какъв е тоя Виадрус -всичко отива в комина :? уж бил почистен -пелетите са дървесни . Предложих му да подменим котела с Грейко и да му сложа управление Натурела на горелката -остана да си мисли човека :wink:
Здравей, поставиха на моя Виадрус горелка Биотех. Дали имаш инфо за тези горелки.
filmatoplo - майстор
Виждал съм ги ,но не съм монтирал от тях ,разкажи ни ти нещо .
judas - специалист
нед дек 09, 2018 1:44 pmfilmatoplo написа:
:wink: Оня ден ме извика един човек да му погледна котела У22 -Виадрус 5 секции с горелка Ерато 2 поколение без модулация .Та тази комбинация въобще не можеше да топли , помпата беше нагласена на 60 градуса да включи -котела 5 градуса ги набира бавно за 5-8 минути и включва помпата ,работи около 10-20 секунди и температурата пада и помпата пак изключва ,после пак набира 5-8 минути за да завърти само няколко секунди .През това време горелката си работи незнайно на колко киловата но разхода бил 6-7 чувала , има плочи в котела ,топли 2 етажа общо 120 -130 кв м .Какъв е тоя Виадрус -всичко отива в комина :? уж бил почистен -пелетите са дървесни . Предложих му да подменим котела с Грейко и да му сложа управление Натурела на горелката -остана да си мисли човека :wink:
Здравей, Фил! Не може ли на тая Ерато2 да се присади платка на Натурела? Моят Виадрус (на кутия) топли 110м2 с 2 чувала иглолистни на ден.

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: