Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
пон фев 25, 2019 9:08 pmVarnap5 написа:
Ако правилно съм го сметнал би трябвало да е-89,46%
Надявам се някой по-компетентен да го изчисли също.
89%? Аз мислех, че е под 80% но ще изчакам и второ мнение.
grants - специалист
пон фев 25, 2019 10:36 pmRumen89 написа:
пон фев 25, 2019 9:08 pmVarnap5 написа:
Ако правилно съм го сметнал би трябвало да е-89,46%
Надявам се някой по-компетентен да го изчисли също.
89%? Аз мислех, че е под 80% но ще изчакам и второ мнение.
84.9 % ако трябва да бъдем по точни.
вт фев 26, 2019 4:11 pmgrants написа:
пон фев 25, 2019 10:36 pmRumen89 написа:
пон фев 25, 2019 9:08 pmVarnap5 написа:
Ако правилно съм го сметнал би трябвало да е-89,46%
Надявам се някой по-компетентен да го изчисли също.
89%? Аз мислех, че е под 80% но ще изчакам и второ мнение.
84.9 % ако трябва да бъдем по точни.
Точно.
По простия метод е така.
vrangelov - специалист
пон фев 25, 2019 9:02 pmRumen89 написа:
Днес замерих на върха на пламъка на горелката 1100 градуса
в същото време температура на изгорелите газовете беше 166 градуса. За какво КПД може да се сметне горе долу.
Ако искаш да премериш КПД, ти трябва топломер. Всичко друго е ала-бала, което може само да ти даде някакво успокоение, че всичко е наред с котела. Успокоение, че няма нужда да го чистиш, подобряваш, сменяш, да му добавиш буфер или да му пипнеш настройките.
Виж съседните теми. В някоя от тях котелът на @Трифон П.Трифонов е по-икономичен при по-висока температура на изхвърляните през комина изгорели газове.


Поздрави
ср фев 27, 2019 9:14 amvrangelov написа:
...
В някоя от тях котелът на @Трифон П.Трифонов е по-икономичен при по-висока температура на изхвърляните през комина изгорели газове.


Поздрави
Тъй си мислим аз и група съветски учени.
Хихиии, надявам са, но не мога да го подкрепя с неоспорими научни доказателства.
Факт е, че вчера не допълних 2 чувала, днес също ще е около 1,5.
В 17,20 допълвам, та ако съм на линия ще снимам бункера и чувалчетата, след което ще допълня мнението си в "Разход на пелети"
v3nom - помощник
Здравейте колеги,
Имам котел Виадрус 29кв с горелка на Фероли Р7 с новото управление. Отоплявам апартамент 120кв. на първи етаж над гаражи. Системата се управлява от стаен термостат, като през деня е на 23 градуса, вечер е на 20.6. Тези дни като беше студено времето с отрицателни температури и вечер и през деня ми направи впечатление, че котела работи почти през цялото време, изключва за малко, температурата пада и пак се пуска. Водата е настроена на 65 градуса, като горелката достига около 60 и модулира там. Като цяло бавно достигаше зададената температура и разхода се увеличи, даже още е висок а температурите са доста по високи. Искам да попитам нормална ли е такава работа на котела и горелката и може ли да се направи нещо за да се оптимизира? Ако вдигна градуси на водата как ще повлияе това?

П.с от края на септември до сега съм изгорил около 3.5 тона пелети на трон, като до сега дори в големите студено не е работил така бавно котела и такъв разход от 8 торби за 3 дена не ми е давал.
ники_ник - специалист
ср фев 27, 2019 9:45 pmv3nom написа:
Здравейте колеги,
Имам котел Виадрус 29кв с горелка на Фероли Р7 с новото управление. Отоплявам апартамент 120кв. на първи етаж над гаражи. Системата се управлява от стаен термостат, като през деня е на 23 градуса, вечер е на 20.6. Тези дни като беше студено времето с отрицателни температури и вечер и през деня ми направи впечатление, че котела работи почти през цялото време, изключва за малко, температурата пада и пак се пуска. Водата е настроена на 65 градуса, като горелката достига около 60 и модулира там. Като цяло бавно достигаше зададената температура и разхода се увеличи, даже още е висок а температурите са доста по високи. Искам да попитам нормална ли е такава работа на котела и горелката и може ли да се направи нещо за да се оптимизира? Ако вдигна градуси на водата как ще повлияе това?

П.с от края на септември до сега съм изгорил около 3.5 тона пелети на трон, като до сега дори в големите студено не е работил така бавно котела и такъв разход от 8 торби за 3 дена не ми е давал.
Здравей Има ли някакъв тунинг котела ? Почистван ли е скоро ? Каква е температурата след клапата ?
v3nom - помощник
Здравей, тунинг няма освен, че е преграден с 3 плочи и една ъглова. Почиства се всяка седмица, като котела е нов, това му е първият сезон. Температурата след клапата не съм мерил, понеже не съм много наясно как трябва да го направя. Горелката е със стандартните настройки.
ники_ник - специалист
чет фев 28, 2019 9:23 amv3nom написа:
Здравей, тунинг няма освен, че е преграден с 3 плочи и една ъглова. Почиства се всяка седмица, като котела е нов, това му е първият сезон. Температурата след клапата не съм мерил, понеже не съм много наясно как трябва да го направя. Горелката е със стандартните настройки.
https://www.eisentraumbg.com/product/th ... obe-200mm/ Примерно този.Забиваш го на около 30-40 см след клапата (края му да е в центъра на димоотвода .Притваряш клапата толова,че при нормалната работа на горелката след загряване да няма връщане на топлина през контролната розетка на горната вратичка.Следват 4 турболатора от нагъната на зиг-заг ламарина в свободните ходове между ребрата в горната част.Виадруса е като двигател на Лада -можеш да го тунинговаш здраво без проблеми :)
v3nom - помощник
Да, четох за тези турбулатори и може би ще сложа нещо такова. Клапата като го монтираха, казаха да стои напълно отворена и да не я пипам и в момента си е така.

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: