• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Дано имам време утре / то вече днес /ще снимам планка и ще се сетиш къде се поставя.
tokata123 - напреднал
За да не пускам нова тема ще питам тук. Имам тухли от акумулираща печка, ще има ли ефект ако наредя няколко в котела? Къде да ги сложа над чугунените плочи или под тях или и на двете места, да направя ли някакъв лабиринт от тихлите за завихряне на газовете?
tokata123 - напреднал
Експеримента е в ход. Сложих 4 тухли под плочите под формата на V сочещо към горелката/моята не е грейко/, и още 2 върху плочите. Температурата на изгорелите газове спадна с около 20 градуса. Друго което ми направи впечетлени е че когато скороста на помпата е по-висока температурата на газовете също намалява, това нормално ли е? Забравих да спомена че котела е 5 секций, плочите са 4 има турболатори.
judas - специалист
Здравейте! Един въпрос - клапата на фукса на котела е скосена от едната страна, скосеното нагоре ли трябва да е или надолу?
impressionistus - напреднал
Здравейте,
от няколко дни имам проблемче:налага се всеки ден да почиствам горивната камера на горелката,защото ми изписва eror...Свързах се с дистрибутора и ми обясни как да изчистя грешката и тръгва,но на другия ден пак така.
-може би пелетите/сега позвам Керпи,русенските май горяха добре
-може би стайния термостат/Бисолид/ не комуникира добре,използам го без вградените режими/но и с тях беше същото
-ако някой е имал подобен проблем ,нека сподели
ПП-иначе си топли супер
Поздрави и Весела Нова година на всички
impressionistus - напреднал
Грейко от новите,днес установих,че трябва да почистя фотосондата много добре,навих парцал на една пръчка...предполагам,че пелетите дават по вече прах/слънчогледови на Керпи
andro440 - майстор
impressionistus написа:
Грейко от новите,днес установих,че трябва да почистя фотосондата много добре,навих парцал на една пръчка...предполагам,че пелетите дават по вече прах/слънчогледови на Керпи
Тя не се ли вади ,че с пръчка и парцал си я чистил?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: