Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ventzi48 - специалист
Аз съм сложил цели ламарини по дълбочина на скарата и мисля, че страничната водна риза ще усвоява повече топлина отколкото както си го направил. Във форума /някъде в началото / колеги са пуснали снимки на различни начини за завихряне на газовете. Според мен през свободното пространство както си наредил плочите газовете ще отиват направо нагоре и ще намалят ефекта от отклонението към ребрата.
morfei1 - специалист
пет дек 13, 2019 12:45 amgipsovo1 написа:
Котел VIADRUS U22 Basic - 46.5 kW,8 секции(С плочи за увеличаване на КПД-то)
РОТАЦИОННА ПЕЛЕТНА ГОРЕЛКА BISOLID GP_35_R TSC(горелката е тубусна с тубус за дървени пелети,има опция за слънчогледови при смяна на тубуса)
Отоплявам къща на 2 етажа,1 етаж 120кв.м 2 етаж около 100кв.м.
Ами 35Kw горелка колко да харчи. На максимум 7-8кг на час, на минимум поне 2кг на час
ventzi48 - специалист
Моята горелка беше GP 20 /първите на Ерато/ и беше монтирана на долната врата с управление оригинално. Температурата на димните газове беше над 200 и разхода беше 4 чувала за 24 часа. Котела е Виадрус -4 с. Направих следното:
1. Качих котела върху камера.
2. Смених управлението с Натурела.
3.Добавих още три броя глидери и стана 7.
4. Натъпках котела с всички възможни турбулатори по идеи на колеги от форума.
5.Изолирах камерата с двойна изолация с Вермикулит защото температурата в котелното беше много висока.
6.Смених фабричната изолация на вратите пак с Вермикулит/ в момента температурата при котела не надвишава 18-20 гр./
7.Намалих температурата на водата на 50-55 гр. като наблюдавах за конденс -няма.
8.Установих, че когато горелката работи с прекъсване разхода е висок . Сега горелката работи непрекъснато от 7 ч. до 24 ч./ 17 часа / и харчи между 1.7 до 2 кг. на час/. Температурата на долния етаж е около 22 гр.
9.Частично изолирах таванския етаж защото нямам възможност да изолирам таванската плоча на втория етаж.
В темата за Ламбда контрол има интересни коментари как да се изолира горивната камера и да се постигне максимално висока температура на горене. Забравих - отоплявам два етажа 120 кв. с голямо вътрешно стълбище като наблягам да отоплявам 4 стаи и две бани.
gardenER-- - специалист
Колеги, за другата зима съм твърдо решил да се топля на пелети. Имам Viadrus U22 Basic 40.7 котел, който бих искал да го повдигна на кутия. Проблемът е, че не успявам да намеря готова за закупуване кутия, а не вярвам да изградя кутия, която да е ефективна за котлето
съб дек 21, 2019 11:16 amgardenER-- написа:
Колеги, за другата зима съм твърдо решил да се топля на пелети. Имам Viadrus U22 Basic 40.7 котел, който бих искал да го повдигна на кутия. Проблемът е, че не успявам да намеря готова за закупуване кутия, а не вярвам да изградя кутия, която да е ефективна за котлето
Първото, което ми попадна.
https://daricclima.bg/art/kutiya-za-peletna-gorelka-1
gardenER-- - специалист
съб дек 21, 2019 11:46 amТрифон П.Трифонов написа:
съб дек 21, 2019 11:16 amgardenER-- написа:
Колеги, за другата зима съм твърдо решил да се топля на пелети. Имам Viadrus U22 Basic 40.7 котел, който бих искал да го повдигна на кутия. Проблемът е, че не успявам да намеря готова за закупуване кутия, а не вярвам да изградя кутия, която да е ефективна за котлето
Първото, което ми попадна.
https://daricclima.bg/art/kutiya-za-peletna-gorelka-1
Погледнах я, нещо много семпла ми се вижда, четох някъде из темите, че е хубаво да има доста изолация...
пон дек 16, 2019 6:28 pmmorfei1 написа:
пет дек 13, 2019 12:45 amgipsovo1 написа:
Котел VIADRUS U22 Basic - 46.5 kW,8 секции(С плочи за увеличаване на КПД-то)
РОТАЦИОННА ПЕЛЕТНА ГОРЕЛКА BISOLID GP_35_R TSC(горелката е тубусна с тубус за дървени пелети,има опция за слънчогледови при смяна на тубуса)
Отоплявам къща на 2 етажа,1 етаж 120кв.м 2 етаж около 100кв.м.
Ами 35Kw горелка колко да харчи. На максимум 7-8кг на час, на минимум поне 2кг на час
По принцип знам че горелката няма как да не харчи.Но 30 до 40мин.след като я пусна си влиза в модулация и в повечето време работи на първа степен от общо 5.Въпросът ми е ако някой има опит с такава или подобна горелка,как се държи забита на виадрус и какви настройки ползва да сподели.Тези дни ще монтирам термометъра за димни газове и ще пробвам да ъпгрейдвам котела с турболатори прегради и др.които съм видял от колеги с виадруси от форума.Все пак благодаря за отговора,и Весели празници на всички!
Sabonis - специалист
съб сеп 28, 2019 6:56 amPanzer написа:
Здравейте, ще качвам котел Виадрус на кутия с горелка Грейко. В момента конструирам кутията и въпроса ми е на какво разстояние да разположа главата на горелката спрямо отвора на дъното на Виадруса ? Центъра на главата на горелката в момента е на 175мм от отвора.
Изображение
здравейте,колко ви е разстоянието от горелката до долната част на глидерите,моето е около 35см и ми се струва че е далече.
filmatoplo - майстор
Така е по добре ,защото пламъка ти ще се развие тоест ще догорят газовете преди да се сблъскат в глидерите ,котела ще бъде по чист защото по голямата част от власинките при горенето ще останат още в кутията .Срещал съм монтажи с разстояние 20 см и там нещата са по зле ,пламъка още не узрял се блъска в глидерите и черни и опрашава нагоре котела.
filmatoplo - майстор
Ето Виадрус на кутия ,с др горелка ,но да се видят разстояни и пламъка.

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: