Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Varnap5 - специалист
Благодаря все пак.Ще измисля нещо. :)
съб яну 26, 2019 10:36 amVarnap5 написа:
Добре.Значи правилно се притесних когато погледнах размерите на вентилатора.
Така и така вече е поръчан и всеки момент ще пристигне.Имате ли някакви идеи как да го използвам за тази цел
Върни го!
Varnap5 - специалист
Нямам време да чакам друга доставка.Баба ми живее с нас а и всички на скоро искарахме грипа.Трябва ни само някоя студена вечер за да се разболеем пак.
Ще побългарявам. :)
ventzi48 - специалист
Здравейте знаещи и можещи. Имам горелка GP 20 на Виадрус 23 кв. преработена с Натурела, с камера под котела, с ламбда наблюдение. Всички опити да получа ламбда около 1.5-1.6 засега са неуспешни. Посъветваха ме да вкарам вторичен въздух на горелката но до момента не съм видял някой да го е направил на тази конструкция. Имам вече една идея как да вкарам този въздух в зоната на горене подсказана от колега от форума. Наблюдавайки пламъка виждам в основата му синкави езичета които излизат от скарата. Камерата е правоъгълна с отвори 6 мм през които минава основния въздушен поток. Според моята логика в тази зона трябва да подам вторичния въздух. Изниква въпроса на какво разстояние от основата на пламъка във височина и странично от него ще бъде удачно да се сложи така наречената дюза/ тя ще бъде с дъговидна форма около 10 см. дълга с отвори 6 мм. с брой опитно установени/. Ще има и вентил с който да регулирам количеството подаван затоплен от самата горелка въздух. Ще съм благодарен за съвети. Вторичният въздух го вземам от отклонение на основния вентилатор но не е проблем да сложа допълнителна турбина от парно на кола с цел регулиране на потока. Ще съм благодарен за коментари.
maistora1965 - специалист
Днес съм на работа утре ще чистя котела и ще ти снимам как точно се преправя не е нищо сложно но си трябва малко сръчност. Шопа е прав че точно този е за камина но разликата от този https://motor-barbeque.com/bg/ventilato ... w/p76.html и този https://motor-barbeque.com/bg/ventilato ... /p189.html е че на вторият са присадили тръба на вход и изход по толям от ф 80 иначе перката и ел.мотора са същите и цената е с 200 лева нагоре.Ти можеш като на изход наденеш преход от ф80 на ф 130 от ламарина а на вход взимаш едно парче кюнец и според това дари е ф130 или 150 два сантива от края сгъваш навн или навътре да можеш да захванеш за дупките на вентилатора и си готов. Аз съм с такъв уж за малко но като гледам ще си бъда с него само нпролет малко ще го направя да изглежда като скъпият на максимална мощност тегли пепел от пепелника и го хвърля в комина затова съм го намалил скоростта на половина.
6osi6 - майстор
Да беше взел една горелка със стоманен шнек, щеше да си гориш врачанските пелети без проблем.
Това RONDO с дебелия чугунен шнек, който е предназначен за влажни въглища, избутва по-малко слънчогледови пелети. Правят се по този начин, понеже стоманеният шнек изгнива за около 5 години от влажно гориво.
Като смениш вентилатора, проблемът с по-ниския капацитет остава.
Една Pancerpol 17 kW щеше да ти върши работа за 9-10 кВ на слънчогледови пелети Ф6 и 10 мм. Решетката е с по-малки дупки и капацитетът на шнека по-голям. Двигателят е Nord и при засичане от камъни, пирони и др. боклуци не изгаря. Проверено.
maistora1965 - специалист
Неее догарям врачанските и минавам на въглища. [-X
ventzi48 - специалист
Искам да попитам да ли фотосензора за разпознаване на пламък има поляритет. Този фотозензор е от нафтова горелка и е поставен на саморъчна горелка с управление от GP 20. След стартиране запалва първоначално но не включва шнека след времето за изгаряне на първата доза. По време на разгарянето се появява маркера за наличие на пламък но гасне. Може би трябва да се сложи фотосензора от оригиналната горелка?
phantom_ - специалист
По принцип нямат поляритет.
съб окт 24, 2015 6:26 pmfilmatoplo написа:
Ще се объркаш така с многото горелки , освен Грейко на Виадруса се монтират горелките GP4 ,Фероли , Бисолид , и др .
Здр, нов съм във форума ,моля, дайте тел.или поща на майстор ,който работи с медни тръби- решил съм да слагам парно ,живея във Варна .
Благодаря

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: