• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
nikoni_23 написа:
Стоманените котли имат по добро усвояване от чугунените но за сметка на техният живот,всяко нещо има плюсове и минуси :?

И защо мислите така?
Топлопроводимостта на стоманата и чугуна говорят друго :) 52 срещу 56 W/m*K :)
andy_forresite - майстор
Опитах да пресметна 20-киловатов комплект грейко колко реални киловата произвежда при 2,5 кг/ч сл. пелети, но след като схванах че не целия обем вода в котела (в целия обем правоъгълен паралелепипед) се загрява с еднаква температура, се отказах.
Иначе отделих време. Засякох за колко минути ще вдигне от 39 до 54°. На 54 тръгва помпата и тъй като вентилът ми не затваря 100%, започва да прибутва по малко гореща вода по тръбата към радиаторите. Отне 10 минути.
Когато заместих по формулата: енергията = 4184 х 90 литра х 15 градуса се получиха 1,5689 квч. 90 литра защото смятам с 85 литра за котела и още към 5 л малък кръг = 90 л. Или за 10 минути са 9,41 kwh топлинна енергия. 9,41/2,5 кг прави 3,765 квч. Ама не се загрява цялата вода с еднаква температура. Най-гореща, където е датчикът pt1000, е горе и от там виждам данните на дисплея. А я виждам и долу колко е - разликата е огромна.
След това пресметнах за 15 минути, когато температурата беше 57 а долу на входа 50. Смятам средно 54, т.е. повишение на температурата от 39 до 54 градуса = 15 градуса но цял обем. Получава се 4184 х 90 х 15 ....... стигам до 1,5689 квч или реална мощност за 15 минути точно 6,2756 kwh. Това делено на 2,5 кг прави 2,510 kwh. Но не съм слагал топлопроводност на метала на топлообменника, на тръбите ... вентилът пуска малко към радиаторите ... и се отказах безславно, така не става :lol: Но все си мисля че с топломер може да се добере до 3,2-3,3 квч на на втора 2 кг/час, а на трета към 3,5 дори 3,7 квч истински към стаите. А на първа 2,5-2,8 при 1,2 кг/ч :?
И защо мислите така?
Топлопроводимостта на стоманата и чугуна говорят друго :) 52 срещу 56 W/m*K :)


Сори разсъждавах м/у виадруса и трипътен стоманен котел :)
filmatoplo - майстор
До ден два ще подменям един Виадрус 8 секции много запазен - модел У22 син цвят от Ромстал ,ако някой го иска да кара 2 тона пелети и да го взима .бартер . :)
phantom_ - специалист
Супер оферта само дето много тежът тея Виадруси :roll:
Rumen89 - специалист
Сметнато при мен е. 88 % кпд
andy_forresite - майстор
Би ли споделил методиката за да си сметна и аз :)
Rumen89 - специалист
Грубо ми го изчислиха от фирма Рубин!
filmatoplo - майстор
phantom_ написа:
Супер оферта само дето много тежът тея Виадруси :roll:
Готов е Виадруса да ходи при новия си собственик ,смилете се над горкото сираче. :wink:
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Виадрус 8 секции много запазен - модел У22 син цвят от Ромстал ,ако някой го иска да кара 2 тона пелети и да го взима .бартер . :)
:)
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: