• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Sabonis написа:
Здравейте, ще бъда доволен ако ми съдействате за избора на пелетна горелка за виадрус 5 секции около 25 квт. Дилемата ми става все по голяма от многото горелки на пазара. Засега съм се спрял на грейкоRB 20, PM30 компакт и MUDLARK 35.Моля за препоръки
Ако искаш евтино отопление Грейко, гори слънчогледови пелети. Трябва обаче да направиш кутия и да монтираш турбулатори. :partyman:
Sabonis написа:
Здравейте, ще бъда доволен ако ми съдействате за избора на пелетна горелка за виадрус 5 секции около 25 квт. Дилемата ми става все по голяма от многото горелки на пазара. Засега съм се спрял на грейкоRB 20, PM30 компакт и MUDLARK 35.Моля за препоръки
Ако няма да сменяш котела- първата.
Ако имаш намерения да сменяш котела, помисли за киловатите на първата.
Sabonis - специалист
Благодаря ви за мнението, да по принцип искам евтино отопление, а какво ви е мнението за комплектите на голден фаер
LazarGanev - "Велик майстор"
- Извинете, гледам на пазара много марки автомобили - Мерцедеси, БМВ, Аиди, човек се чуди кое да избере.
- Ами всичките са хубави, въпрос на избор
- А за Варбурга някакво мнение, предполагам и той не е лош?
gnt69 - майстор
Sabonis написа:
Благодаря ви за мнението, да по принцип искам евтино отопление, а какво ви е мнението за комплектите на голден фаер
Спестяваш пари с покупката ама после докато е жив котела и горелката даваш пари за скъпи пелети + настройки от инсталатор.
Sabonis - специалист
Има ли някой от Сливен с горелка Грейко RB30
andro440 - майстор
С горелка РБ-20 ,твоя котел ,можеш да го накараш да заври доста бързо ,друг обаче е въпроса ,дали мощността на котела ,ще е достатъчна да топли определен брой стаи. Моя виадрус е 8 секции и е У-26 ./по висок е / с правена горелка подобна на рб ,но доста по малка по размер горивна камера ,се държи прекрасно ,топля 6 стаи и коридор +баня ,като температурата в нас е около24 ..до 26 гр
Sabonis написа:
Има ли някой от Сливен с горелка Грейко RB30
blago74 - напреднал
[skype][/skype]
6osi6 написа:
Виадрусът с турболаторни прегради в горната камера по схемата долу.

Температура на котела - 54 гр. Външна - 6 гр. Стайна темп. - 22 гр.
Пауза на зареждане 25 сек. зареждане 7 сек. Мощност на вентилатора - 27.5%.

Температура на ЦО 50 гр. Температура към котела 48 гр. Температура на димните газове 81 гр.
Температура на димните газове без турболатори - 103 гр.
Здравей, от къде мога да купя турболатори за виадрус.
phantom_ - специалист
В ОЛХ-са имаше човек където ги продава лее и продава по 20лв мисля бяха.
blago74 - напреднал
phantom_ написа:
В ОЛХ-са имаше човек където ги продава лее и продава по 20лв мисля бяха.
Здравей, не мога да намеря инфо за турболатори.Има само за плочи,ако може повече инфо за тях.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: