• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Благодаря колега Шоп!!!!
Трудно е да се ориентираш в лабиринта от въпроси и полуотговори.
Аз също се интересувах от този въпрос и макар и да чета усилено от месец,не получих или не намерих адекватен отговор.
andro440 - майстор
за виадруса да ви кажа ....8 секционен ,преди да му ръгна горелката и да говдигна на кутия ,горях над 20 кубика дърва и стоях на студено -обаче тази зима с една кутия + натурела и горелка тип направи сам /виадрус херкулес 8 ребра -към момента няма и 4 тона изгорени ,и през ден ,прозорците нощем отворени ,забравих какво е юрган ,одеало и чаршаф ,спя гол ...като цена горивото е 6 ст на килограм ,който иска да смята
andro440 - майстор
шоп написа:
rumen_zlatinov83 написа:
Добре така и не разбрах много приказки тук май никой не знае какъв тип горелка е по добре за виадрус или не ви се казва
Колега, много е дъвкано. Ти колко време отдели за да прочетеш и събереш инфо от форума?

Дори нямах намерение да ти отговарям, но понеже следя темата и всеки спам, като обновление на темата е неприятен - ти отговарям. Ако Виадруса ще го вдигаш на кутия по-удачното е ретортна горелка с вертикален пламък. Ако си без кутия и сложиш тубусна горелка има малко тънкости за ошамотяване на мястото където бие пламъка на горелката...за да няма после: виадруса спука задна секция:-)))))))))))))

Логиката е, че чугуна е дълговечен, но за него e смъртотносно ударно загряване или охлаждане.

Успехи!
чугуна си е чугун ...палиш лятото -гасиш на пролет ....никой ли? не се е замислял, защо руснаците не гасят двигателите на камионите в тайгата? ?
andro440 - майстор
LazarGanev написа:
А, извинявам се - беше написано фере-мере и аз реших, че да не се задълбочавам в правописа :)
а ти какво/ фере /,предлагаш?
rumen_zlatinov83 - помощник
Тука никой няма да ти отговори те пишат само когато искат да се похвалят или да се направят на велики
andro440 - майстор
rumen_zlatinov83 написа:
Тука никой няма да ти отговори те пишат само когато искат да се похвалят или да се направят на велики
Не е вярно това ! Тука само питат вместо да се потрудят и да помислят ,аз какво съм скрил ?/
jorko2008 - помощник
това уголемяване на котела го прави за да побира по-големи и повече дърва нали?
шоп - майстор
jorko2008 написа:
това уголемяване на котела го прави за да побира по-големи и повече дърва нали?


Това е само едното предимство. То по-лесно се постига с добавянето на допълнителни ребра. В Бг лесно и евтино се намират ребра от Виадруси. 80-100 лв бройката

На клипа автора увеличава драстично и топлообменната площ и пътя на димогазовете. Намалява температурата на димогазовете и от там КПД то расте.
Rumen89 - специалист
Здр. имам котел Виадрус с горелка Грейко РБ20 на долната вратичка интересувам се от вашата температура на изхода на комина съответно и тепературата на водата в исталацията. Имам и още един въпрос видях, че клапата не затваря напълно комина държа я на вторият зъб. При мен температура при 70-75 градуса е 135-140 съответно като намали мощността си пада до 96 градуса.
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: