Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте! В момента отоплявам къща на 2 етажа на дърва с котел Виадрус 6 секции (34,9 kw). Нов съм във форума и искам да попитам. Обмислям да премина на пелети, и чета от известно време тук във форума, че е възможно да се пригоди моят котел на пелети. Гледам в интернет има фирма, която предлага комплект за цялостното преправяне на котлето. Какво ще ми препоръчате като модел горелка?
Прикачен файл:
Screenshot_20201231_151625_com.huawei.browser.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20201231_151636_com.huawei.browser.jpg
Panzer - специалист
Препоръчвам горелка Грейко 20 , котела качен на кутия+ трипътен вентил.
Здравейте, имам 7 секционен Виадрус с пелетна горелка на вратата и искам да го повдигна на кутия. Възможно ли е да покажете чертеж, размери, нещо ориентировъчно или да ме насочите към място, където биха изработили такава.
Благодаря!
speka_rs - майстор
чет яну 21, 2021 1:06 pmKARMANN написа:
Здравейте, имам 7 секционен Виадрус с пелетна горелка на вратата и искам да го повдигна на кутия. Възможно ли е да покажете чертеж, размери, нещо ориентировъчно или да ме насочите към място, където биха изработили такава.
Благодаря!
olx.bg
шоп - майстор
чет яну 21, 2021 1:06 pmKARMANN написа:
Възможно ли е да покажете чертеж, размери, нещо ориентировъчно
Ако бяхте прочели темата щяхте да срещнете всички отговори на Вашите въпроси... ама хайде от мен!

Височината на чертежа е минималната. Ако сте мързелив по-висока.
Аз съм мързелив и моята кутия е 120 см:-))) Чистех на 2 седмици веднъж и то с горене на въглища.
Вече и това ме мързи.

Прикачен файл

Тумба.jpg
Тумба.jpg (101.84 KиБ) Видяна 1790 пъти
чет яну 21, 2021 1:06 pmKARMANN написа:
Здравейте, имам 7 секционен Виадрус с пелетна горелка на вратата и искам да го повдигна на кутия. Възможно ли е да покажете чертеж, размери, нещо ориентировъчно или да ме насочите към място, където биха изработили такава.
Благодаря!
Karmann би ли споделил какво отпляваш и колко е като квадратура, и какъв разход ти дава горелката. Благодаря предварително.
Метеор1212 - помощник
ср окт 16, 2019 8:52 pmPanzer написа:
Изработих кутията за горелката . Някой ако е решил да прави такава - останаха детайли за още една кутия. Ламарината е 6мм, а вратичките са от 3мм. Всичко е огънато, само трябва да се завари. На който му трябва да ми пише лс.
Изображение
Здравей, колко ще струва направата на такава кутия. Благодаря.
Panzer - специалист
ср яну 27, 2021 9:31 pmМетеор1212 написа:
ср окт 16, 2019 8:52 pmPanzer написа:
Изработих кутията за горелката . Някой ако е решил да прави такава - останаха детайли за още една кутия. Ламарината е 6мм, а вратичките са от 3мм. Всичко е огънато, само трябва да се завари. На който му трябва да ми пише лс.
Изображение
Здравей, колко ще струва направата на такава кутия. Благодаря.
Някъде около 200 лв. грубо сметнато по тегло, за по-точна цена мога да кажа другата седмица.
Метеор1212 - помощник
чет яну 28, 2021 2:57 pmPanzer написа:
ср яну 27, 2021 9:31 pmМетеор1212 написа:
ср окт 16, 2019 8:52 pmPanzer написа:
Изработих кутията за горелката . Някой ако е решил да прави такава - останаха детайли за още една кутия. Ламарината е 6мм, а вратичките са от 3мм. Всичко е огънато, само трябва да се завари. На който му трябва да ми пише лс.
Изображение
Здравей, колко ще струва направата на такава кутия. Благодаря.
Някъде около 200 лв. грубо сметнато по тегло, за по-точна цена мога да кажа другата седмица.
Благодаря. Писъл съм ти на лс.

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: