• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
:-D трябваше да я патентовам :-D

моята горелка е 35 киловата и е на въглища... ще пробам и неръждаема тавичка с по-голям диаметър:-)
Micho@85 - специалист
Патент обезателно :-D и много благодарности за идеята .Сега ми е кеф да гледам котела от вътре.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
:-D Ей ся пребивам жената и слагам и аз такава чиния .
Жената дали има такава. Трябва ти някоя бивша старшинка артелчик. Щото чинията гледам армейска. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Има жена бия си я за всичко ,ако ми угоди със три вида питиета и три вида салати ,и викам - кажи Бау ,като каже - Бау , я мятам - Ти кого лаеш ма . Майтапя се . :-D
Micho@85 - специалист
Чинията от "всичко по 1 лев" за 1.5лв ама за по яко сложих 2 :supz: :supz: :supz:
filmatoplo - майстор
:) Аз помислих че е Шега ,че това са паници за ядене като в казармата .мислих че е стругован чугун или стомана . :lol:
шоп - майстор
Опитвал съм с отражатели от диск за шмиргел, от чугунена ремъчна шайба, от диск за брана (чизел ).
От дисковете за брана и неръждаемите чинии съм най-доволен, защото формата им кара пламъка да се завихря, а всички недоизгорели частици да доизгарят или да се връщат в горелката за доизгаряне.

Котела чист, изгарянето пълноценно....какво повече да искаме за 1-2 лева :rock:
filmatoplo - майстор
Я чакай малко това е идея при мен пламъка бие точно нагоре в ризата която е хоризонтално ,ама колко да го откланям пламъка и защо като той точно там трябва да нагрява .
ivomagna - специалист
Здравейте,
Може ли да прегледате показателите по-долу и да споделите дали може да се подобри нещо. Котела е Симе - Солида 6 в гаража на 1 вия етаж, отоплявам втория етаж с 6 радиатора, една лира и бойлер 120л. Използвам дърва и температурата която постигам е макс. 60 / 65 гр. датчика е вкаран в един отвор в основата на изходящата тръба за топлата вода. От другата страна на тръбата има същия отвор който е затапен. Там ли му е мястото? Имам диференциален термостат и клапан за загряване на бойлера. Проблема е , че дори и котела да загрее до 60гр. датчика на термостата който е залепен за топлия колектор не показва повече от 47/48гр. Термостата включва клапана на 44 гр. работи известно време и спира когато другия датчик залепен на изхода долу на серпентината на бойлера достигне 41 гр., защото съм направил делта Т 5 гр., беше на 10 но май е по-зле. Така се получава, че бойлера се топли от котела много малко време. Защо датчика на котела и на термостата показват приблизително еднаква температура до около 47 гр. а след това котела достига до 60 а термостата не повече от 47/48. Може ли да се премести датчика на термостата за да показва по-висока темп. на водата? Може би има нещо грешно в разсъжденията ми, но нямам никакъв опит с котели.
шоп - майстор
filmatoplo написа:
Я чакай малко това е идея при мен пламъка бие точно нагоре в ризата която е хоризонтално ,ама колко да го откланям пламъка и защо като той точно там трябва да нагрява .
Филме, изобщо не трябва да бие там пламъка. Това е най-не ефективното горене. Водната риза силно охлажда пламъка, влошава се пиролизата, намаля се като цяло температурата в зоната на горене с всички негативни последствия.

Сложи си отражател какъвто ти душа иска и ще се убедиш как с малко получаваш много. Нагоре топлообменника остава чист, няма нагар, няма сажди....демек повишаваш КПД то на горелката и интервалите на чистенето на котела се удължават.

П.П. Братушките вече и платинени катализатори за отражатели и дожигатели използват :-D изоставаме тук в Бг
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Въпрос за котел симе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: