• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivomagna - специалист
Вече достигнах 85 гр. на котела и 65 на водата, просто трябва заигравка с котела ама нали нямам опит. Ще видим в студеното как ще е.
Micho@85 - специалист
и аз ги свалих до 75-80 но се появи конденз та за това ги държа на 110-115 качи някое и друго фото ако може :) :) :)
ivomagna - специалист
Котела ми е на дърва, все още нямам горелка, така че снимка едва ли ще представлява интерес. За първа година съм в къща и се занимавам с котел.
Micho@85 - специалист
интерес все вярвам че ще има едва ли си само ти на дърва
nikolai781 - помощник
Здравейте, как държите клапата отзад на комина отворена или затворена. Имам чувството че димните газове са високи при мен въпреки преградите.
шоп - майстор
nikolai781 написа:
Здравейте, как държите клапата отзад на комина отворена или затворена. Имам чувството че димните газове са високи при мен въпреки преградите.
Колко са високи?
nikolai781 - помощник
Ще ги замеря само да се сдобият с термометър за димни газове но на 25 киловата когото е горелка на едвам си задържам ръката на тръбата за две секунди. Според мен са около 200 градуса но без да съм замерил гадая. Да притворя ли клапата на комина и да пробвам така. Има ли опасност горелката да се затопли много и да задейства термостикерите или да включи защита някаква?
fbr - майстор
1,5 сек. да си държиш ръката на 200 градуса. [-X
шоп - майстор
nikolai781, премери и тогава ще получиш адекватни съвети.
nikolai781 - помощник
В най скоро време ще премеря и резултатите ще обсъдя с вас. Благодаря :yawinkle:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Въпрос за котел симе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: