• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
fbr написа:
1,5 сек. да си държиш ръката на 200 градуса. [-X
Температурата на изгорелите газове и повърхността на тръбата през която минават нямат нищо общо :idea: При показания от сондата вътре около 160 радуса,повърхността е максимум 80 :!:
gnt69 - майстор
+1 При мене при температура на газовете 100-110 мога да си държа ръката неограничено върху кюнеца. Температурата е мерена със сонда 10 см в димните газове.
filmatoplo - майстор
Монтирах една горелка на самоделна камина с водна риза ,знам че няма добър топлообменник и казвам на клиента - топлото ходи в комина ,той вади електронен термометър и мери външно тръба 200 дебела 1 см и вика че показва 70 градуса :lol: .То външно 70 ама вътре 250 . :lol:
ivomagna - специалист
Котела го купих с две скари (правени) едната от които да се слага върху долните ребра. Едната е с по-малки отвори, дупки , а другата с прорези. С каква цел са направени? Оригинално има ли някаква ската на този котел?

Прикачен файл

IMG_20161217_100041.jpg

Прикачен файл

IMG_20161217_100015.jpg

Прикачен файл

IMG_20161217_095954.jpg
Evgeniy - майстор
За да не падат дребните въглища. Оригинално има едни оси със зъби в дупките и зъбни колела, предвидени с ръчка отстрани да стръскваш пепелта - опция, но не съм виждал доставени в БГ.

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (46.98 KиБ) Видяна 1758 пъти
transportna - специалист
Някой виждал ли е автоматично стръскване на пепелта, тоест да не ходиш през два три часа да ръчкаш лоста а някакъв механизъм да върши това?
шоп - майстор
transportna написа:
Някой виждал ли е автоматично стръскване на пепелта, тоест да не ходиш през два три часа да ръчкаш лоста а някакъв механизъм да върши това?
Виждал съм и съм го правил многократно. С едно реле за време и с механизъм от чистачки на Жигула :-D
transportna - специалист
Колега @шоп, то е ясно че ще почерпя с Шуменско, но ще помоля за визуализация с някоя снимчица. На времето филма беше споменал че гледал нещо подобно в "тубата". Търси, но не можах явно да дам добър критерий. Предварително ти благодаря за отзивчивостта.
шоп - майстор
:-D
Преди време крипто вирус ми криптира снимките на лаптопа. Все още не съм изгубил надежда, че някой ден ще намеря ключ. Та моите снимки в момента не са налични, но ето ти снимка от руският форум
Наздраве! :partyman:

Прикачен файл

DSCN2138.JPG
DSCN2138.JPG (111.08 KиБ) Видяна 1674 пъти
transportna - специалист
Чест и почитания за @шоп. Светли празници и :partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Въпрос за котел симе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: