• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ако в кошницата остава шлака или пепел ,се запушват отворите за въздуха ,пречи и на запалката - затова не пали .За образоването на тази шлака спомагат почти само пелетите .И при моята камина е така ,за 5-6 часа работа в кошницата се натрупва 1,5 см пепел и шлака ,и ако трябва да пали повторно може и да не запали . Периодично я почиствам - писна ми ,ама с тези пелети толкова ,а са най скъпите Швайгхофер 420 лв тон .
Здравейте,
От тази зима и аз съм на пелети и също съм заложил на Goden Fire пелетна камиона 18KW. Отоплявам 2 стаи с една лира в банята и има още един радиатор където е печката, но него не го пускаме защото няма смисъл. Имам няколко въпроса и нужда от Вашата компетентна помощ. Взех пелети от препоръчаните в магазина като " най - добър " вариант. Всичко супер, но като дойде момента камината да работи по дълго и след някой и друг час при запалване камината почна да връща дим при запалване. Почанах да чета и да ровя по настройките и до някъде проблема беше решен, но все още не бях доволен. Пелетите оставяха много боклук в пота ( нещо набодобяващо камък след като се изтуди ) предполагам така наречената шлака. И реших че проблема е в пелетите. След като разгледах и по прочетох видях че пелетите " Рико Стайл " са с доста високо положително мнение и реших че ще ги пробвам и тях. И нещата станаха още по зле :shock: Камината почна едвали не да връща дим веднага след запалване да не говорим че в пота истава такава гнусотия че дори немога да я изчистя. Моля някой да сподели: Какви настойки трябва да направя или да се върна към старитъе пелети? моля някой да обесни всеки параметър какво означава, защото с тези съкращения и " 15 " вентилатора незнам реално кое за какво служи. Ще ви бъда много благодарен ако можете да помогнете. Имам малко детенце и ме е страх да я оставя да работи цяла нощ да не се издушим. Каммината работи на 2 степен, защото мисля че е предостатъчно за споменатите радиатори които отоплявам, пропуснах че грее и 80л бойлер.
П.С. Притеснявам се да не би да не и стига свеж въздух. има изкарана тръба директно навън, но се притеснявам да не е малък диаметър и да не смогва да доставя необходимия свеж въздух.
Благодаря Предварително
vasil7011 - помощник
Благодаря за бързия отговор.Вече се бях отчаял сега поне знам със сигурност,че не само при мен този проблем.Тази сутрин съм задал следните параметри Подаване на пелети 1,10м. с вентилатор 55%,запали от раз сега чакам да видя дали при по силен вентилатор ще прави пак този проблем и веднага ще споделя.
jabata - специалист
filmatoplo написа:
Ако в кошницата остава шлака или пепел ,се запушват отворите за въздуха ,пречи и на запалката - затова не пали .За образоването на тази шлака спомагат почти само пелетите .И при моята камина е така ,за 5-6 часа работа в кошницата се натрупва 1,5 см пепел и шлака ,и ако трябва да пали повторно може и да не запали . Периодично я почиствам - писна ми ,ама с тези пелети толкова ,а са най скъпите Швайгхофер 420 лв тон .
Ами така си е, ама и при евтините, пак е същото, даже там шлаката е малко пвоече. Освен това при евтините има други проблеми, а именно че са бъкани със смоли, които се отлагат по комина.
За съжаление се оказва че дори и "Швайгхофер" са партида за България.... Не мисля че оригиналния Швайгхофер, който се продава в Австрия, ще има същите проблеми.
filmatoplo - майстор
Нали имам 2 тона Швайгхофер в къщи ,ако това са Австрийски пелети значи аз съм космонавт .
bmahob - майстор
Тези които са за нашият пазар са произведени в Румъния имам познат дето ги внася. При мен не оставят грам пепел в кошницата от тях и от едни от Белица / на чувала има нарисувана мечка. Сега пробвам трети вид чамови от Елешница доста тъмни на добра цена остава по малко пепел но чак толкоз че да не запали
filmatoplo - майстор
Остава и още как ,горял съм пелети от които наистина не оставаше нищо -от Брезник ,от тогава вече 4 год не съм попадал на такова качеството .
borkata99 - специалист
Миналата година заредих 4 тона Schweighofer .

Изображение, Изображение, Изображение

Останах много доволен, останаха ми 2 тона.
В момента горя от тях и пак нямам никакви проблеми, нито шлака, много малко пепел - на около 3-4 паленета изпразвам пепелника, ама не от зор, ами щото ми е кеф. :)
Filma, огледай ги и виж дали са същите като тези от снимките. Докараха ми ги от завода който е на границата м/у Румъния и Австрия.
Там бачкат повече от половината австрийци. Тука в Русе който ги ползва /пелетите/ всички са доволни - при теб защо се получава така................. :? И тука ли има ментета !!! :evil:

Тази година взех и 3 тона ТРОН Изображение, Изображение, чувал съм само хубави отзиви за тях, пробвах ги в ноември, горяха си много добре.
Нямам никакви проблеми и с едните и с другите, при Schweighofer -а няма никаква, ама никаква пепел в чувалите и те са без дупки.
Пелетите са много добре уплътнени и един тон от тях заемат най-малка квадратура, 3 т. от тях ги побирам на по-малко пространство от колкото 3 тона ТРОН.
Догодина, ранното лято ако мога пак Schweighofer ще си докарам.
Лека и успехи !!! :wink:
vasil7011 - помощник
Имам напредък вече 24 часа без аларма пали гасне .Снощи изчистих шлаката която се беше образувала за през нощта и всичко беше ОК.Един път на 24 часа да почистиш е приемливо но на 5 или 6 часа не е добре.Ако мога да помогна на някой с параметри на печката да каже.Вече съм доволен! :weedman:
borkata99 - специалист
Браво !
Ми то чистенето си е част от Кеф-а :lol:
И аз тази сутрин с по-ниските температури - и хоп 10 чувал чета в бункера.
Вече само да ме видят, че минавам зад колата и сами се подреждат :lol:

Изображение, Изображение

Препоръчвам на който му е удобно и мястото позволява да си направи такава "система".
Удобство бол, няма ходене до котелното, навън фучи-бучи-вее, всичко ти е до гъз-ото, никакъв прахоляк /зависи си и от пелетите разбира се/. Остава само една камера да бодна доло в котелното и .................рахат ! :cool:
Поздрави !!!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: