• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dbgpafo - помощник
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
dbg_pafo@abv.bg :partyman:
dbgpafo - помощник
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
dbg_pafo@abv.bg :partyman:
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
Моля пратете ми ги hiks31@abv.bg
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
gogo__66@abv.bg
filmatoplo - майстор
Скоро на един комшия му предложих Грейко , а той си купи Голдена за по евтино -оня ден му се запалил и стопил маркуча :? кой знай защо .
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
Моля, изпратете ми ги.
(dani_79.11@abv.bg)
trinitronn - помощник
ср дек 19, 2018 10:54 amdbgpafo написа:
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
dbg_pafo@abv.bg :partyman:
cpejnov@abv.bg
пет дек 07, 2018 5:14 pmlubo1981 написа:
Здравейте,
Ако някой има нужда от сервизните документи за "монтажници" на Голден файър от сайта им, тъй като са защитени с парола, може да ми пише - l.nedyalkov@abv.bg
Моля да изпратите и на мен.
sasho_trall@abv.bg
ton4o_1028_bg - напреднал
Здравейте на всички
предвид причината че използвам от 20 Ноември Пелетна камина ГФ 24 и прочетах форума поне 10 пъти и търсих през тези 50 изминали дни какво ли не за настройки и благодарение на форума просто реших да систематизирам написаното от колегите за Настройки та
влизане в сервизното меню на камините с ново управление става: със задържане на SET бутона за 3 секинди
сервизен Код 0000 ( изписват се със сет бътона) това го търсихххх незнам си колко време докато не го видях от някои тук а до тогава ми беше непонятно всеки говори за сервизното меню но никои не казва как се влиза.
Така ето описание на Сервизното меню в прикачените файлове .
също ги има описани системните менута тегли се един рар
Така в саита на Голден Файер в "Поддръжка " менюто " инструкции" има доло " За монтажници, сервизна документация"
това е линк https://goldenfire.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... %B8%D0%B8/
ето иначе директен линк за теглене https://dox.abv.bg/download?id=3d5a06bcca
има описани всички сервизни менюта като се тегли един рар А кода за рара е 123456789 от 1 до 9
разархивирате и четете.
така за систематизирането на информацията дано други не се лутат като мен.

Така аз след толкова четене и пробване на какво ли не немога да накарам моята камина да ми гори по малко от това което при настройките и пуска са ми направили . Отоплявам един етаж от къща с пвц дограма, изолация на почти цялата къамща единствено на хола нямам изолация радиаторите са ми 4 на брои една лира в банята. та гори ми на 12 часа по едно чувалче. квадратурата която отоплявам е около 80 квадрата на 2 и 30 високо, температура която поддържам е 21- 22 градуса през деня и около 20 през ноща със стаен термостат който е направен да гаси камината .
При кума ми със съшите пелети и горе доло същата квадратута и кубатура камината му харчи по около 1 чувалче но за 24 часа или и малко , но самата му камина е 24 съшата като моята но със старото управление. Записах си неговите настройки и се пробвах от неговите да настооя и моята но ефект никакъв при него също е със стаен термостат и също се е направена термосттата да гаси камината.
При мен настроиките примерно за шнека са
C3 -1,6 C4-2,0 C5-2,7 C6- 3, 0 C 7 - 3,4 C8-5 C11- 1,1 това е в модулация
за вентилатора V3 990 V4 1090 V5 1140 V6 1190 V7 1240 V8 1900 V11 850
настроена е на режим мощтност Ауто и температура на водата 60 градуса

Пробвах парво: рачна програма П5 като вдигнах количеството пелети на 4,4 и същият въздух напълно едно към едно единствено по гореща вода и стайният термостат да е вкара в модулация като параметрите са C 11 i V 11 това е
поисле пробвах и при 4,0 и пак същият вариянт за модулация достига си градусите в помещението и да стои в модулация
пробвах и когато се и гаси от стайният термостат и пак нулев вариянтвсе едно исъшо си гори
така пробвах също да е на трета програма като пак стаиният термостат дая оставя в модулация и да я агаси пак се тая
сега се отказах да ръчкам и затова пиша тук да кажете нещо повече за вашите настройки период на подаване на шнека е 4 пробвах да го намаля на 3 и разхода си е пак същия.
Та кажете иначе какво да сторя.
сЪВЕТ САМО КАТО РЪЧКАТЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ВСИЧКО
та дайте някакъв съвет за сега сам варнал тези настройки от пуска и така иначе няма други ядове
Нещо много странно е че моята пепел е кафеникаво черна огъня е като метла а при кума със същите пелети пепелта е бяло сива а огъня е като горелка концентричен нагоре.

Прикачен файл

GF 24- opisanie str 44 forum.rar
(16 KиБ) Свален 445 пъти

Прикачен файл

Instrukcii i Servizni na razli4en panel- GF24.rar
(778.41 KиБ) Свален 407 пъти

Прикачен файл

Staro upravlenie Servizni Parametri_GF25.rar
(184.88 KиБ) Свален 292 пъти
ton4o_1028_bg - напреднал
От отвън ми е въздуха , пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0

Прикачен файл

001.jpg

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

003.jpg

Прикачен файл

004.jpg

Прикачен файл

005.jpg
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: