• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vencidgenov - напреднал
И на отворен прозорец същото
daniel.trifonov - специалист
vencidgenov, имаш лично съобщение. Погледни го, ако можеш!
Изчетох доста теми, никъде не намерих обаче настройките на това меню с което съм аз мисля ,че се води по новото,.Ако някои е с такова да сподели как е настроил неговата камина, ще съм благодарен.Благодаря предварително за отговора.
trinitronn - помощник
filmatoplo написа:
Почти фабрични ,тоест четеш 5 пъти инструкциите и стъпка по стъпка .Единствено променям подаване в секунди за степен 1 и 5 ,както и паузата между 2 пускания ,внимавайте с въздуха той се настройва отрицателно ,малко е объркващо.Аз си пиша на лист заводските ,ако оплескате нещо да се оправите обратно.
А колко е паузата между две пускания и има ли термостат?
Теи дни ще слагам термостата,паузата между подаяанията на пелети е 12 секунди обаче се пълни кошницата така явно трябва да е повече
filmatoplo - майстор
Седиш и наблюдаваш ,или дозата е повече (съвсем нормално някой пелети по лесно ги качва шнека) или дозата е нормална но иска време те да изгорят ,може и двете .
Моля за помощ.От този сезон съм на пелети закупих Марели РБ 18(според мен подобрена версия на Golden fire) изчетох форума .Но контролера ми за управление и настройки няма нищо общо с писаното във форума.паузата между подавания е 10 сек, променя се единствено от 5-1 степен шнека от 3,7сек до 1 сек.Пуска на пелети е много голям и огъня вътре е доста висок .искам да намаля времето на подавания но като вляза в допълнителното меню стойностите не са в проценти а в цифри от 0-1200.Според мен е някакво по ново управление
Прилагам снимки на менюто ми

Прикачен файл

IMG_20171005_091958_622.jpg
IMG_20171005_091958_622.jpg (108.34 KиБ) Видяна 2534 пъти

Прикачен файл

IMG_20171005_091925_109.jpg

Прикачен файл

IMG_20171005_091821_883.jpg
Ново е менюто и аз съм с такова,голяма мъка ми е още не мога да наглася както трябва да гори.Чакам някои ако някои си е направил настойки да каже какви са неговите.
vencidgenov - напреднал
Искам да попитам дали някой има камина на golden fire GF24 с този вид платка за управление на камината.Камината е купена 2015г.прилагам снимки.https://youtu.be/cF6xgcydZBo
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: