• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Тишоoo - помощник
MilenM написа:
Здравейте, има ли някой, който да може да ми помогне с настройките за GF N 24 /с новия софтуер/. Това, което ми направи впечатление, че при дадените настройки тук, има %, което аз не откривам никъде в менюто на камината. Проблемът е, че гори със силен пламък, отлагат се черни сажди, изгаря за около 10 часа близо 20 кг иглолистни пелети.
Благодаря!



P05 го направи на 20 това е секундите през които шнека пуска пелети и виж как ще е нагоре уредява надолу зачестяват
Здравейте! Някой ако може да помогне ще съм му благодарен. Имам пелетна камина GFN24 с новото управление. Печката си гори, но като стигне до 63гр. изгасва и на 53 пали отново и така през 20 мин. Също така пуска доста често пелети, а си мисля че няма нужда. Може би трябва да се намали подаването но от къде?
Rumen72 - специалист
вт окт 09, 2018 7:36 amKIKI81 написа:
Здравейте! Някой ако може да помогне ще съм му благодарен. Имам пелетна камина GFN24 с новото управление. Печката си гори, но като стигне до 63гр. изгасва и на 53 пали отново и така през 20 мин. Също така пуска доста често пелети, а си мисля че няма нужда. Може би трябва да се намали подаването но от къде?

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100723.png

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100712.png

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100658.png

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100641.png

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100614.png
Rumen72 - специалист
вт окт 09, 2018 7:36 amKIKI81 написа:
Здравейте! Някой ако може да помогне ще съм му благодарен. Имам пелетна камина GFN24 с новото управление. Печката си гори, но като стигне до 63гр. изгасва и на 53 пали отново и така през 20 мин. Също така пуска доста често пелети, а си мисля че няма нужда. Може би трябва да се намали подаването но от къде?

Прикачен файл

Screenshot_20181009-100735.png
Здравейте, ако някой се интересува, продавам камина GF24, работила 2 зими, докато се убедим, че е малка за къщата ни. Ще трябва да купим Котел и това е причината, поради която продаваме камината. Цена по договаряне.
Здравейте, преди месец монтирахме камина GF18 отоплявам площ около 70 кв. 6 радиатора и бойлер около 22 киловата са всички отоплителни тела., Пелетите които горя са 70%шириколистни и 30 % иглолистни, и при закупуването момчето ми каза като настроиваме камината да пуска на по-голям интервал пелети и да вкарва повече въздух.
Това го казах на момчето, което ми настроива камината но нз какво направи.
Сега като и задам 70 градуса на водата стига до 65 и повече не се качва, като и задам 65 градуса стига 61 62 и пак спира да вдига температурата и не влиза в модулация. Някакъв съвет как да си я настроя. Изчетох всичко по темата написано тук, но ако някой може по подробно да ми обясни как точно да станат неща. Вкъщи съм със стаен термостат и камината се пали по 2 3 пъти за по час и само вечер аз я паля за да окъпем бебока и после пак я оставям на 22 градуса по термостат и за това горене харчи околло чувал пелети. Единствено не съм искарал тръбата за свеж въздух на вън. Менюто на камината ми като от страница 17. И още едно питане със стаен термост или с термоглави е по-добре да е камината.
Здравейте, преди месец монтирахме камина GF18 отоплявам площ около 70 кв. 6 радиатора и бойлер около 22 киловата са всички отоплителни тела., Пелетите които горя са 70%шириколистни и 30 % иглолистни, и при закупуването момчето ми каза като настроиваме камината да пуска на по-голям интервал пелети и да вкарва повече въздух.
Това го казах на момчето, което ми настроива камината но нз какво направи.
Сега като и задам 70 градуса на водата стига до 65 и повече не се качва, като и задам 65 градуса стига 61 62 и пак спира да вдига температурата и не влиза в модулация. Някакъв съвет как да си я настроя. Изчетох всичко по темата написано тук, но ако някой може по подробно да ми обясни как точно да станат неща. Вкъщи съм със стаен термостат и камината се пали по 2 3 пъти за по час и само вечер аз я паля за да окъпем бебока и после пак я оставям на 22 градуса по термостат и за това горене харчи околло чувал пелети. Единствено не съм искарал тръбата за свеж въздух на вън. Менюто на камината ми като от страница 17. И още едно питане със стаен термост или с термоглави е по-добре да е камината.
trinitronn - помощник
пон фев 27, 2017 8:51 pmHidrogen написа:
vencidgenov написа:
Здравеите ползвам прелетна камина Голден файер 24 и искам да попитам дали на някой му се е случило по време на работа пламъка да започне да пулсиращо горене в камината.От какво може да се получи това?
Проблем
Вече камината пулсира постоянно. :?
Колега,гадая в момента,но подобно пулсиране може да се получи от недостатъчна тяга на комина.
Ако вентилатора подава повече от колкото комина може да поеме,предполагам,че подобно пулсиране имаш предвид.
Почиствал ли си скоро комина и камината?
Параметър-30 F-REG Импулсна работа на вентилатор при запалване –
секунди в периода, през 0.01с ( задайте на 250 за да изключване на импулсната работа)
пон дек 05, 2016 6:38 pmgergo91 написа:
Shmita написа:
Здравейте имам пелетна камина 24kw можели някой да ми прати настройки за нея.Благодаря ви предварително
Това е за горелка ГолденФайер 35кв
Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава през 32сек
Шнек подава 1-ва степен 2,3сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 32%
Вентилатор 2-ра степен 34%
Вентилатор 3-та степен 36%
старт пламък 30
Разгаря време 180сек
шнек разгаряне подава през 28сек
шнек разгаряне подава по 4,7 сек
Автомат. почистване на голелката на 12часа.
Как да разбера дали ми е включено това автоматично почистване? От скоро имам gf18 :)
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22

Тема "Настройки на пелетна камина GOLDEN FIRE 24GF???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: