Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,от 2 седмици съм с камина Bella 25,няма разлика от Бурните,та въпроса ми е защо има разлика в оборотите.Зададох тест на вентилатора за димни газове който който е на мах.2800 а на дисплея ми отчита 2350об..При проверка на степените по време на горене няма нищо общо със зададени параметри на обороти.
Колко е номиналната Ел. мощност на burnit Comfort
25? Искам инвертор да си сложа, но е написано 150W средна. Предпазителя е 5А което е приб. 1100W при запалване. Благодаря!
пет апр 02, 2021 9:26 pmslackware747 написа:
Колко е номиналната Ел. мощност на burnit Comfort
25? Искам инвертор да си сложа, но е написано 150W средна. Предпазителя е 5А което е приб. 1100W при запалване. Благодаря!
Не ви знам камините, но при сходни условия, 700 ватов квичи 2-3 секунди, след което запалката (300w) влиза във възможностите му. Тръгва на ок. 1050w.
Същото упражнение покрива и 400 ватов, през "плавен лек старт", след само едно или две прикляквания- упорито българско добиче е, прави десет опита. С перманентен байпас е при наличие на мрежа. Без плавният старт запали на осмо или осмо упражнение.
Палил съм горелката и с инверторно генераторче 800 пик/700 работни, но пак през мекия старт.
Та, за сигурност, бих започнал да гледам 700 и нагоре. Всички допускат превишение на мощността до около 30% за няколко секунди.
Kemot 700
Sine UPS s400
pitona_89 - специалист
съб окт 28, 2017 6:03 pmgrants написа:
Колеги здравейте, да направя малко включване този сезон :) Понеже от доста време бях хвърлил око на Натурелския контролер, а и на бойлера ползвам такъв много ми се искаше и каминаката да има. Другото което от миналата зима отлагах беше монтажа на турболатори. Та най-накрая намерих свободно време да си поиграя с каминката :)
Контролера го поръчах с wi-fi модула. Монтажа беше малко тегав докато разбера кое къде трябва да се навърже, но в крайна семтка се получи. В монтажа има няколко особенности, на които се натъкнах:
1во - не вързах аварийния пресостат, понеже от Натурела ми обясниха че на камината на Грейко логиката била по-различна;
2ро - трябва да се ползват всички термодатчици от натурелския контролер, понеже някой са друг тип и изобщо не дават информация, а при други има разминаване в показанията;
3то - термосондата за Т на изгорелите газове е доста дълга и опира в турбинката на вентилатора .. трябва човек доста да си поиграе;
4то - енкодера на вентилатора няма как да се пусне в натурелския контролер.
Ето гo контролера монтиран вече на камината
Изображение

И първия пуск :partyman:
Изображение

Планката за управлението съм я дал да я правят на лазер и скоро ще пусна снимки как изглежда във финален вид.
Сега няколко думи за самия контролер. Разбираше имаше някакви трудности при пускането, но след няколко проби вкарахме нещата в нормални граници. Основната разлика в горивния цикъл е, че натурелския ползва по-големи паузи между подаванията - 50сек , съответно и дозите са по-големи. От тук трябва и да се ползват по-ниски обороти за вентилатора, защото пелетите изгарят твърде бързо и има голям шанс огъня да загасне. Съответно сега след като изгася камианта и остава пепел в кошничката, но ще го мъча това. Хубавото е че винаги мога да вкарам старите стойности с по-малък цикъл и по-високи обороти, но сега като че ли пламъка се регулира по-добре. Ето и как работи каминката в установен режим(преди да монтирам турболаторите).
Изображение

Сега и малко за турболаторите. Още миналата година ми дойде на ума да монтирам такива, но понеже сезона беше доста суров не ми се експерементираше. Понеже с новия контролер постигам доста по-ниски стойности на изходящите газове, реших да сложа турболатори само в 1я ход на камината. Доста се чудих за вида на самите турболатори, но в крайна сметка се спрях на пружинния тип пред спираловидния, благодарности и поздрави на колегата @nokoniko за съветите и идеите които ми даде.
Ето ги пружините - 6мм желязо увито около тръба ф30.
Изображение

Реших да ги захвана с едни тънки П-образни профили
Изображение
Изображение

И това вече в камината
Изображение
Изображение

Резултатът на пръв поглед е добре, Т на изходящите газове падна от 70-72гр на 67-69гр при установен режим. Миналата година със стария контролер и без турболатори след основно почистване по-малко от 75-80 не съм я видял :)
Ето един резултат от днес - вкл към 7:45 изкл 11:45
Изображение

Прави ми впечатление, че количестовото пелети за запалване е в пъти по-малко от това със стария контролер. Самата логика е доста по-различна, та ще видим зимата как ще се държи :)

Това е за сега, че доста неща станаха. Ще споделям как се държи системата като почна по-често да я паля, защото предстой да изгладя още някой настройки.

Поздрави !
Здравейте статията е стара ,но дано някой помогне . Моята е Thermolux 18ka и като гледам тръбите са малко по различни. Ще пусна снимка и някой ще може ли да ми каже ,аз къде да поставя турболатори ,които аз ще си направя.

Прикачен файл

20210615_115220.jpg
Здравейте!
Как мога да направя тест на помпата без да гори камината?
Камината е BURNIT COMFORT 25кв.Управлението е фумис.
pitona_89 - специалист
чет авг 26, 2021 9:10 ampetargeorgiev написа:
Здравейте!
Как мога да направя тест на помпата без да гори камината?
Камината е BURNIT COMFORT 25кв.Управлението е фумис.
През менюто не става ли ... правиш и градусите за пускане на минимум и тря тръгне.
Ако не ...аз тая година слагах термоглави и се наложи изпускане на системата,пусках помпата дирекно ,вадиш кабелите от платката взимаш един кабел със щепсел ,връзваш на възел и в контакта :)
syller - специалист
Привет! От два три дни чувам някакво жужене от камината... Като, че ли нещо с напрежението не е както трябва. Подобен проблем да сте имали?!?
Здравейте, имам суха пелетна камина Burnit Ambient 4G 10KW. Интересува ме има ли вариант да се върже външен стаен термостат с wifi към нея? Прескачам WiRcu модула на Fumis , защото не ми се дават 300лв. Идеята ми е хем да си настроивам градусите онлайн хем да работи по-прецизно ако това е възможно, защото в момента достига много бързо зададената температура и гаси и след 30-40мин пали което според мен вдига разхода и износва запалката излишно.
Здрвейте, имам следния проблем котела ние ДЕКАЛОРЕ и се опитвам да вържа стаен термостат, и търсейки установих, че платките на BUrnit i decalore са еднакви. на самата платка има 3 изхода за термостат или поне на два от тях има надпис термостат. Термостата който ползвам е направен през реле, за да може само да прави мост( преди него го ползвахме на камина голден фаер)
Прикачен файл:
Screenshot 2021-10-31 191644.png

пробвах да го вържа на HV1 и HV2, но нищо не се случва. трябва ли в самото меню да се активира нещо, за да проработи.
Здравейте, ползвам камина Термолукс и от известно време ми дава грешка 108 при финално спиране или когато почива. Идва техник, но явно не може да се справи с настройките. Моля за съвет!

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: