• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 230
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko написа:
TONINO7608 написа:
Тази вечер ще го направя,прочетох пак във форума ,че ако Т на изходните газове е висока а моята е 175 градуса е знак че трябва да се чисти.
Напиши дали е била задръстена и от колко време не е чистена. :partyman:
Направо затлачена,след два тона пелети закупени от приятел с гарантирано качество.
benimm8808 - специалист
TONINO7608 написа:
nokoniko написа:
TONINO7608 написа:
Тази вечер ще го направя,прочетох пак във форума ,че ако Т на изходните газове е висока а моята е 175 градуса е знак че трябва да се чисти.
Напиши дали е била задръстена и от колко време не е чистена. :partyman:
Направо затлачена,след два тона пелети закупени от приятел с гарантирано качество.
2 тона викаш а?,можеше и още тон поне да пробваш да изкараш през нея.Хора някой направи ли си труда да прочете ръководството към камината- там ясно пише на колко изгорени кг. пелети да се прави основна профилактика.
Не е виновен човека продал ти пелетите,макар да не знам качеството им,а по скоро липсата на информираност как да се експлоатира продукта.
Без лоши чувства,просто размишлявам.
Да но правя сравнение с миналата зима,същото количество без проблеми
ivo_steel - специалист
benimm8808 написа:
TONINO7608 написа:
nokoniko написа:
Напиши дали е била задръстена и от колко време не е чистена. :partyman:
Направо затлачена,след два тона пелети закупени от приятел с гарантирано качество.
2 тона викаш а?,можеше и още тон поне да пробваш да изкараш през нея.Хора някой направи ли си труда да прочете ръководството към камината- там ясно пише на колко изгорени кг. пелети да се прави основна профилактика.
Не е виновен човека продал ти пелетите,макар да не знам качеството им,а по скоро липсата на информираност как да се експлоатира продукта.
Без лоши чувства,просто размишлявам.
И аз съм изгорил вече 1900 кг. , и не съм чистил , отначало изгорелите газове ми се държаха около 80 гр. , сега са около 120 , но камината се държи добре ! Може би, ако бяха помислили да бъде по-улеснено това почистване ,без да трябва да разкостваш цялата камина и на 2 седмици щях да я чистя ,но при това положение е така колега ! И при мен да отбележа не е от липса на информираност ,как да експлоатирам тази купчина ламирана ! Лошото е ,че от липса на информираност се сдобих с нея ( и най-вероятно всички във форума са така :) ). Но вече сме се хванали на хорото и няма как ,ще ги побългаряваме ,македоснските ментета ,докато получим нужните резултати :lol:
benimm8808 - специалист
ivo_steel написа:
И аз съм изгорил вече 1900 кг. , и не съм чистил , отначало изгорелите газове ми се държаха около 80 гр. , сега са около 120 , но камината се държи добре ! Може би, ако бяха помислили да бъде по-улеснено това почистване ,без да трябва да разкостваш цялата камина и на 2 седмици щях да я чистя ,но при това положение е така колега !
Защото не си се събудил някоя сутрин и да видиш цялото си помещение ЧЕРНО от сажди,и това е най добрия вариант(не дай си боже да попаднат и нагорещени пелети в стаята(помещението) в което се намира камината.
Имам случай, на монтирана камина 25+,една нощ ми звъни собственика в 2:45ч., "цялата стая е черна". Хубаво,че са били компания и не са били легнали и са реагирали.Беше прекарал за 3 месеца-3 тона пелети.И изрично го предопредих на 800-1000кг. изгорени пелети да се отвори и да се почисти основно(каза ми на сутринта,че забравил).
Представете си да запалите огън в затворен съд и му запушите всички изходи.Налягането е голямо.
Не е шега работа, чистете си съоръженията на 800-1000кг. изгорени пелети.
Barbutko82 - специалист
Прав си колега,като сме се хванали на хорото ще играем.Айде и аз да се похваля с абсолютно чиста кошница след 24 часа работа.Оставил съм само долните дупки отворени,но и спрях процеса модулация,защото нощно време на по-ниските градуси модулираше,и самопочистване йок.Тази сутрин,без модулация нощес,работи 2-ра,3-та абсолютно чиста кошница.Самопочистване на 20мин по 30сек.За разхода не мога да кажа,дали има разлика за сега.И аз само отлагам това почистване,поради липса на време,но май сериозно се замислям в неделя да свърша тази работа.Поздрави.
ivo_steel - специалист
benimm8808 написа:
ivo_steel написа:
И аз съм изгорил вече 1900 кг. , и не съм чистил , отначало изгорелите газове ми се държаха около 80 гр. , сега са около 120 , но камината се държи добре ! Може би, ако бяха помислили да бъде по-улеснено това почистване ,без да трябва да разкостваш цялата камина и на 2 седмици щях да я чистя ,но при това положение е така колега !
Защото не си се събудил някоя сутрин и да видиш цялото си помещение ЧЕРНО от сажди,и това е най добрия вариант(не дай си боже да попаднат и нагорещени пелети в стаята(помещението) в което се намира камината.
Имам случай, на монтирана камина 25+,една нощ ми звъни собственика в 2:45ч., "цялата стая е черна". Хубаво,че са били компания и не са били легнали и са реагирали.Беше прекарал за 3 месеца-3 тона пелети.И изрично го предопредих на 800-1000кг. изгорени пелети да се отвори и да се почисти основно(каза ми на сутринта,че забравил).
Представете си да запалите огън в затворен съд и му запушите всички изходи.Налягането е голямо.
Не е шега работа, чистете си съоръженията на 800-1000кг. изгорени пелети.
Така е колега и ти си прав , но пък аз си следя камината редовно , чистя я всеки ден и нещо съществено което правя е ,че след всяко почистване на отворена вратичка пускам от меню TP12 , код To03(тест на вентилатора за изгорелите газове) на 2700 оборота и по този начин изхвърля доста пепел през комина, оставям го да си работи докато спре(около 3-4 мин.) , едва след като спре ,затварям вратичката и така до следващия път ! Когато е отворена вратичката ,вентилатора засмуква повече въздух и ефекта на почистване е по-голям ! По този начин смятам, че си удължавам периода за основно почистване.

Но през почивните дни вече мисля да се заема с разглобяването на ламарините и цялостно почистване, че и шнека на няколко пъти взе да ми прави въртели ... Общо взето ,на притежателите на тези камини ,няма как да ни е скучно , все има какво да се ръчка по нея :)
benimm8808 - специалист
ivo_steel написа:
Така е колега и ти си прав , но пък аз си следя камината редовно , чистя я всеки ден и нещо съществено което правя е ,че след всяко почистване на отворена вратичка пускам от меню TP12 , код To03(тест на вентилатора за изгорелите газове) на 2700 оборота и по този начин изхвърля доста пепел през комина, оставям го да си работи докато спре(около 3-4 мин.) , едва след като спре ,затварям вратичката и така до следващия път ! Когато е отворена вратичката ,вентилатора засмуква повече въздух и ефекта на почистване е по-голям ! По този начин смятам, че си удължавам периода за основно почистване.
Като я разглобиш ще видиш за какво говоря,като отвориш страничните капаци. :shock:
Според мен при отворена врата се губи херметизацията(налягането) и оттам спада дебита на въздуха,който минава през тръбите до изхода.
Финния прах се сбива един в друг и оттам го прави по труден за издухване през тръбите и кухините на самата камина, и остава да седи в ниските точки на камината.
ivo_steel - специалист
benimm8808 написа:
ivo_steel написа:
Така е колега и ти си прав , но пък аз си следя камината редовно , чистя я всеки ден и нещо съществено което правя е ,че след всяко почистване на отворена вратичка пускам от меню TP12 , код To03(тест на вентилатора за изгорелите газове) на 2700 оборота и по този начин изхвърля доста пепел през комина, оставям го да си работи докато спре(около 3-4 мин.) , едва след като спре ,затварям вратичката и така до следващия път ! Когато е отворена вратичката ,вентилатора засмуква повече въздух и ефекта на почистване е по-голям ! По този начин смятам, че си удължавам периода за основно почистване.
Като я разглобиш ще видиш за какво говоря,като отвориш страничните капаци. :shock:
Според мен при отворена врата се губи херметизацията(налягането) и оттам спада дебита на въздуха,който минава през тръбите до изхода.
Финния прах се сбива един в друг и оттам го прави по труден за издухване през тръбите и кухините на самата камина, и остава да седи в ниските точки на камината.
Не искам да споря ,но при отворена врата се чуват частиците как се блъскат в кюнците , докато при затворена се чуват едва, едва .
benimm8808 - специалист
Сподели след чистенето,кво е излезло от камината.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 230

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: